×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

استاد برجسته اخلاق حوزه علمیه قم در توصیه به زوار حسینی اربعین امام حسین(ع) گفت: زوار حسینی مراقب باشند با گناه ثواب این زیارت را از بین نبرند.

آیت الله توکل: زوار حسینی مراقب باشند با گناه ثواب این زیارت را از بین نبرند عترتنابه گزارش عترتنا / در محضر علما:آیت الله سید رحیم توکل از استاد اخلاق حوزه علمیه قم در گفت‌گو با عترتنا درباره اهمیت زیارت اربعین حسینی گفت: اولا درباره اربعین آقا امام حسین(ع) باید گفت که احترام به اباعبدالله(ع) احترام به همه ائمه طاهرین(ع) است و دوم اینکه دشمن بنا دارد نام امام حسین(ع) را محو کند.

وی ادامه داد: اینکه انسان یا حسین(ع) می گوید باید یاد کار امام حسین(ع) بیفتد، بداند که کار امام حسین(ع) جنگ با ظالم و یاری مظلوم است. بنابراین اگر ما با امام حسین(ع) آشنا شویم با جنگ با ظالم آشنا می شویم، با یاری مظلوم آشنا می شویم و حاضریم تن ما هم برود اما هیهات من الذله را بگوییم.

این استاد اخلاق افزود: پس دشمن نمی خواهد ما با این برنامه آشنا شویم و حاضر است ما تن به ظلم بدهیم و نوکر ظالم باشیم ولی با مظلوم کاری نداشته باشیم. و دشمن بنایش این است که ما این یا حسین(ع) را نگوییم که مرام حسینی در ذهن ما نیاید برای همین است که دشمن با اربعین حسینی مخالف است.

علت دشمنی دشمنان اسلام با راهپیمایی عظیم اربعین حسینی

آیت الله توکل در پاسخ اینکه مهمترین علت دشمنی دشمنان اسلام از راهپیمایی عظیم اربعین حسینی چیست، گفت: خدا آل سعود را لعنت کند آن دست بالای بالای اجتماع حج دو میلیون و اندی است و آن هم به خاطر وجوب بودن حج، برای حج واجب می آیند. ولی در بحث راهپیمایی اربعین بحث وجوب نیست بلکه بحث عشق و معرفت به امام حسین(ع) است، که بالای ۲۵ میلیون نفر با عشق و معرفت به امام حسین(ع) می آیند و این عزت شیعه و عزت اسلام است.

وی ادامه داد: عبدالحمید الحسینی از افراد عراق بوده است و وقتی که صدام پدر وی را می کشد او از عراق به سوی آفریقا فرار کرد و وقتی صدام نابود شد به عراق بازگشت و از مسئولین اربعین شد وی می گوید من چندین سال در آفریقا بودم و مردم آفریقا نمی دانند اربعین چیست و اگر آنها بدانند اربعین و امام حسین(ع) کیست این جمعیت اربعین ۴۰۰ میلیون هم می شود و این تعبیر خود ایشان است و دشمن به این دلیل از اربعین می ترسد.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم اظهار کرد: اصلا با حساب جور در نمی آید که انسان بیش از ۸۰ کیلومتر پیاده راه برود تازه شاید به خاطر انبوه جمعیت به کربلا هم نرسد، اما عشق به امام حسین(ع) دارد کار می کند و این جمعیت هر سال بیشتر می شود.

توصیه به زوار حسینی اربعین

آیت الله توکل در پاسخ به اینکه چه توصیه به زوار حسینی در کربلای معلی دارید، گفت: جدا خوش به سعادت زوار حسینی که در این ایام اربعین توفیق زیارت امام حسین(ع) در کربلای معلی نصیب آنها شده است. شما یک نگاه کنید می بینید دنیا همچنین برنامه و راهپیمایی عظیمی را ندیده است و هیچ یک از ادیان هم ندارند.

وی ادامه داد: لذا این زوار عزیز زحمتی که کشیده اند و این مسیر را پیاده رفته اند هر چند با عشق و محبت و معرفت به امام حسین(ع) بوده است، مراقب باشند با گناهان آن را از بین نبرند و هدر ندهند.

این استاد اخلاق در پایان خطاب به کسانی که امکان عزیمت به کربلا معلی را ندارند، گفت: این عزیزان هم لااقل همان سوز و اشک و آه را در این روز برای امام حسین(ع) داشته باشند و زیارت عاشورا را با صد لعن و سلام بخوانند و بگویند حسین(ع) جان ما نتوانستیم بیاییم از ما همین را بپذیر و آقا هم قبول می کند.

*اختصاصی عترتنا

پایان پیام/.

دیگر مطالب سرویس در محضر علما را اینجا بخوانید

شبکه های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام  / کانال ایتا  / کانال سروش  / پیچ اینستاگرام

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه عترتنا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.