×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی برای گشایش ازدواج و دفع سحر و جادو توصیه‌ای را بیان کرد که در ادامه می‌آید.


توصیه‌ای برای گشایش در ازدواج و دفع سحر و جادوبه گزارش پایگاه تحلیلی عترتنا / خانواده: آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی در پاسخ به خانمی برای گشایش در ازدواج و دفع سحر و جادو توصیه‌ای را بیان کرد که در ادامه می‌آید.

سؤال:

دختری جوان هستم که، در چند سال گذشته متوجه شدم گویا یکی از اقوام برای خانواده‌‌ام و نیز من دعایی خوانده که یا کسی رسماً برای خواستگاری از من اقدام نکند و یا اگر هم اقدامی شد و ازدواج کردم، به طلاق و جدایی بینجامد.

متاسفانه تا حالا هم به همین صورت بوده و هر خواستگاری که اتفاق می‌‌افتاد دورادور بوده و به صورت جدی انجام نمی‌‌گرفته، و همچنین چند مورد از مشکلاتی که گویا ناشی از دعای خوانده شده بوده را در زندگیمان مشاهده کردیم.

با توجه به اینکه برخلاف مادرم و بسیاری از اطرافیانم من اعتقادى به دعا خواندن ندارم و معتقدم که تا خداوند اراده نکند اتفاقی نخواهد افتاد، با این حال به نظر جنابعالی من در پی باطل کردن دعا باشم یا خیر؟

پاسخ ایشان به شرح زیر است:

هر چند سحر و جادو تا حدودی واقعیت دارد ولی نسبت دادن هر کاری و فراهم نشدن زمینه ازدواج به سحر و دعا، کار صحیحی نیست و ممکن است عوامل دیگری همچون آزمایش‌‌ها و امتحان خداوند، یا پیامدهای طبیعی بعضی رفتار و کردار و گفتار خود انسان در کار باشد و یا مصلحت و حکمت دیگری وجود داشته باشد.

راهکاری برای دفع سحر و جادو

در عین حال اگر از سحر می‌‌ترسید زیاد قرآن بخوانید، مخصوصا آیه الکرسی و سوره‌‌هایی که اول آن ها با «قل» شروع می‌‌شود مانند: «قل هو الله أحد..»، « قل أعوذ برب الناس..»، « قل أعوذ برب الفلق..» و « قل یا أیها الکافرون » را بخوانید و از دعاهایی که برای باطل شدن سحر در مفاتیح الجنان ذکر شده استفاده کنید.

راهکاری برای گشایش ازدواج

و نیز برای آنکه خداوند زمینه ازدواج شما را فراهم کند و خواستگار مناسب پیدا شود، چند جمعه پشت سر هم نماز حضرت زهرا(سلام الله علیها) را به همین نیت بخوانید و زیاد دعا کنید و قرآن زیاد بخوانید، إن شاء الله زمینه ازدواج شما فراهم می شود.

هم چنین به دستور زیر که یکی از بزرگان معاصر فرموده؛ عمل کنید.

نمازها، مخصوصاً نماز صبح را اوّل وقت بخوانید، و بعد از نماز صبح دست راست را روى سینه بگذراید، و هفتاد مرتبه «یا فتّاح» بگویید. سپس ۱۱۰ مرتبه صلوات بفرستید. و هر وقت گرفتار ناراحتى فکرى شدید، ذکر «لا حول و لا قوّه الّا بالله» را زیاد بگوئید. این برنامه را تا چهل روز ادامه دهید، إن شاء الله مشکل شما برطرف خواهد شد.

پایان پیام/.

شبکه های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام / کانال ایتا  / کانال سروش  / پیچ اینستاگرام

دیگر مطالب سرویس خانواده عترتنا را اینجا بخوانید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه عترتنا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.