×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۳

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

آیت الله العظمی مدرسی گفت: شورای حکیمان متشکل از استعداد های عراقی از میان دانشگاهیان، کارمندان ارشد، علمای دینی و شیوخ عشایر جهت پیشرفت کشور راه اندازی شود.

پیشنهاد آیت الله مدرسی به راه اندازی شورای حکیمان عترتنابه گزارش پایگاه تحلیلی عترتنا / مراجع معظم تقلید: آیت الله العظمی «سید محمد تقی مدرسی» از مراجع تقلید شیعیان در کربلای معلی، در سخنرانی هفتگی خود خواستار یکپارچه و همسو کردن تلاش ها از طریق یک طرح مشخص و کامل در جهت پیشرفت کشور شد و گفتند: این پیشرفت از طریق آموزش و پرورش و آموزش عالی شروع می شود و با عبور از طرح اقتصادی مبتنی بر کشاورزی، صنعت، تجارت و گردشگری به طرح توسعه ای و دفاعی منتهی می شود.

ایشان با بیان اینکه یک نفر به تنهایی نمی تواند این رویکرد و طرح کامل را ایجاد کند، بر استفاده از تجربه ها، عقل ها و توانایی های کشور و سرمایه گذاری آزادانه و دموکراتیک و مورد قبول جهانی و برقراری روابط مثبت با کشور های جهان در این مسیر تأکید کردند و گفتند: عراق از دیکتاتوری سودی نبرد، امّا اگر امروز با فساد و درگیری های حزبی از آزادی و دموکراسی سوء استفاده شود، این کشور هیچ وقت از دموکراسی نیز سود نخواهد برد.

پیشنهاد تشکیل شورای حکیمان

آیت الله العظمی مدرسی با پیشنهاد تشکیل شورای حکیمان اظهار کردند: بار دیگر بر تشکیل شورای حکیمان متشکل از استعداد های عراقی از میان دانشگاهیان، کارمندان ارشد، علمای دینی و شیوخ عشایر با هدف تعیین یک راهبرد عمومی مبتنی بر حکمت در جهت پیشرفت کشور، تأکید کرد و افزود: این راهبرد باید با رویکرد کلی به نهاد های اجرایی دولت کمک کند تا بتواند به وظیفه خود در ترسیم راه هایی برای اجرای این رویکرد فراگیر عمل کند.

این مرجع عالیقدر تقلید تصریح کردند: بسیاری از کشور های جهان دارای شورای عالی هستند که دغدغه امور اجرایی را ندارد، بلکه هدف آن ارائه رویکرد به کسانی است که به امور اجرایی می پردازند.

ایشان در پایان گفتند: مسئول ترسیم طرح های کلی باید قلبی بزرگ به وسعت تمامی اقشار و مناطق عراق داشته باشد و تنها به یک بُعد نپردازد، بلکه تمامی جهات را در نظر بگیرد و از باند بازی ها عبور کرده و از پتانسیل های کشور در جهت پیشرفت کشور استفاده کند.

*اختصاصی عترتنا

پایان پیام/.

شبکه‌های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام / کانال ایتا  / کانال سروش  / پیچ اینستاگرام

دیگر مطالب سرویس مراجع معظم تقلید را اینجا کلیک نموده و بخوانید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه عترتنا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.