×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۲

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

با حجاب ظلمت و گناه نمی‌توان ملکوت را دید / عترتنابه گزارش خبرنگار عترتنا؛آیت الله سید رحیم توکل از استادان برجسته اخلاق نهم مهرماه در جلسه این هفته یاد خدا با بیان اینکه با حجاب‌های ظلمت نمی‌توان ملکوت عالم را دید، گفت: عالم، عالم حجاب است و ما در حجاب ظلمانی گیر کرده‌ایم و یک حجاب ظلمانی خدا در جان ما ایجاد کرد به نام حجاب تعلق که این حجابی ظلمانی است که در ما ایجاد شده و قرار بر این بود که سر سفره اهل بیت (ع) برویم و از این حجاب تعلق بیرون بیاییم.

وی ادامه داد: اما راه را عوضی رفتیم و حجاب گناه را هم بر آن افزودیم. اول کار یک حجاب بود ولی با گناه در دو حجاب افتادیم. تا این حجاب‌ها هست محجوب هستید، تا محجوب هستید محروم هستید و تا محروم هستید بی‌خبر از عالم هستید.

حجاب‌های ظلمت مانع دیدن ملکوت عالم

این استاد اخلاق با اشاره به گام اول برای بیرون آمدن از این حجاب ها، اظهار کرد: اما گام اول برای بیرون آمدن از حجاب این است که حجابی که خودمان به سر خودمان آوردیم و به خاطر عملکرد غلط ما بوده از این حجاب بیرون بیایید و هر عملی که ایجاد حجاب ظلمت و گناه کرده باید از آن خارج شویم، با گناه نمی‌شود سیر معنوی کرد اول باید گناه را کنار زد بعد دنبال زدن حجاب تعلق رفت.

وی افزود: چشم و گوش و شامه ما در حجاب است و در واقع جان ما هم در حجاب است و باید این حجاب برای ما جا بیفتد که در حجاب هستیم و این درد است و وقتی دانستید که درد دارید دنبال درمان هم میروید.

با ابزار ملکی نمی‌توان به ملکوت رفت!

آیت الله توکل با بیان اینکه با ابزار ملکی نمی‌توان به ملکوت عالم رفت، گفت: این نکته را حتما عنایت کنید ابزاری که الان در دست داریم ابزار ملکی است و عالم دنیا عالم ملک و بدن ما هم ملکی است و ابزار ملکی در محدوده عالم ملک کار می‌کند و اگر بخواهید به دنبال ملکوت عالم بروید با ابزار ملکی نمی‌توانید به ملکوت عالم وارد شوید و یک راه بیشتر ندارید و آن اینکه ابزار ملکی را ملکوتی کنید.

وی ادامه داد: به این مثال دقت کنید انسان ماشین دارد و ماشینش چند میلیاردی است و قیمت بالایی دارد و ماشین با تمام قیمت برای سیر زمینی است و برای سیر غیر زمینی بکار نمی‌آید و اگر بخواهید سفر هوایی یا دریایی داشته باشید با ماشین نمی‌شود و باید با هواپیما و کشتی بروید، حالا وقتی ما ابزارمان ابزار ملکی است انتظار نداشته باشید به ملکوت ما را راه بدهند، اینها در محدوده راه ملک است و یک راه بیشتر ندارد و آن اینکه ابزار ملکی را تبدیل به ملکوتی کنید.

مشاهده ملکوت در لحظات مرگ

این استاد اخلاق با بیان اینکه در لحظه مرگ ملکوت دیده می‌شود، گفت: افرادی که عمری در دنیا زندگی کردند در مدت این ۷۰ یا ۸۰ سال چشمانشان جز عالم ملک چیزی ندیده است و گوش‌های آن‌ها جز صدای ملکی صوتی نشنیده و شامه آن‌ها جز بوی ملکی استشمامی نداشتد، اینها وقتی به لحظات آخر مرگ می‌رسند یک تحولی جلو می‌آید و چشم‌های ملکی آن‌ها آن لحظات آخر ملکوتی می‌شود!

وی افزود: اگر دقت کنید آن عالمی که حجاب را کنار داد چه عاملی بود؟ اگر افراد بتوانند آن عامل را به دست بیاورند هر کجا علت بیایید معلول کنارش است، پس کنار رفتن حجاب معلول است ولی علت چیست پس همین الان آن علت را ایجاد کنید که حجاب کنار برود. پس اگر بتوانید علت را پیدا کنید زودتر به مقصد می‌رسید.

*اختصاصی عترتنا

پایان پیام/.

شبکه های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام  / کانال ایتا  / کانال سروش  / پیچ اینستاگرام

منبع خبر : اختصاصی عترتنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.