×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۲

به گزارش عترتنا؛حجت‌الاسلام والمسلمین سید ناصر احمدی، امام جماعت مسجد طوس و کارشناس و پژوهشگر حوزوی و فعال در حوزه دین و فرهنگ در پی خورشید گرفتگی روز گذشته در ایران در گفت‌وگویی کوتاه با عترتنا درباره وجوب نماز آیات گفت: نماز آیات دو رکعت است و یکی از نمازهایی که واجب است نماز آیات است که نماز آیات برای زلزله، خورشیدگرفتگی، ماه گرفتگی و رعد و برق و باد که مردم اکثرا وحشت کنند، بر مکلفین واجب می‌شود. این کارشناس احکام و ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ آیت الله محمدعلی جاودان از استادان اخلاق شهر تهران عصر چهارشنبه ۴ خردادماه در جلسه هفتگی درس اخلاق خود که با حضور طلاب حوزه های علمیه برگزار شد، با اشاره به اهمیت شناخت گناهان و ترک آن در رسیدن به مقصد گفت: رسیدن به مقصد برای همه ما قابل عمل است و شروع این کار با دو چیز است که اول شناخت گناهان و دوم پرهیز از گناهان است که برای شناخت گناهان کتاب گناهان کبیره شهید دستغیب را بخوانید و اگر در مسئله‌ای ...

به گزارش عترتنا؛با فرارسیدن روزهای آخر ماه رمضان و عید فطر، سوالات و ابهاماتی درباره زکات فطریه برای مردم پیش می‌آید و هر سال تکرار می‌شود. با توجه به اهمیت این موضوع در ادامه پاسخ برخی از این سوالات را از زبان حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدحسین فلاح‌زاده، کارشناس مسائل فقهی بخوانید.   پرداخت زکات فطریه بر چه کسانی واجب است؟ یکی از اعمال واجب در روز عید فطر پرداختن زکات فطره است. زکات فطره بر کسانی واجب است که در شب ...

در شرایط کنونی پدیده گرد و خاک روزه را باطل نمی‌کند
23 فروردین 1401

حجت‌الاسلام محمدی شاهرودی درباره ابطال روزه در شرایط کنونی آلودگی هوا و گرد و خاک گفت: آنچه روزه را باطل می‌کند این است که انسان گرد و غبار غلیظ را عمداً به حلق برساند، اما این شرایط کنونی روزه را باطل نمی‌کند.

آیا پدیده گرد و غبار روزه را باطل می‌کند؟
22 فروردین 1401

حجت‌الاسلام کریمی کارشناس احکام در گفت‌وگو با عترتنا درباره وضعیت روزه در شرایط پدیده گرد و خاک گفت: با توجه به شرایط کنونی به نظر این گرد و غبار فعلاً مطلب خاصی در باطل کردن روزه ندارد.

کفاره روزه و برررسی احکام و شرایط آن
14 فروردین 1401

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی توکل، کارشناس احکام و از محققین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با عترتنا به تشریح احکام کفاره روزه پرداخت.

وظیفه حائض در شب قدر از منظر آیت الله العظمی مدرسی
15 اردیبهشت 1400

آیت الله العظمی سید محمدتقی مدرسی به استفتایی درباره وظیفه حائض در شب‌های قدر پاسخ دادند که در ادامه می آید.

احکام مربوط به دریافت شهریه مدارس غیرانتفاعی در ایام کرونا
19 خرداد 1399

چند نفر از مراجع معظم تقلید به مسائل مالی فیمابین مدارس غیرانتفاعی و اولیاء دانش آموزان، در ایام شیوع ویروس کرونا پاسخ دادند.

احکام استمنا در ماه رمضان از منظر آیت الله سیستانی
17 اردیبهشت 1399

آیت الله العظمی سیستانی به پرسشی‌هایی درباره استمنا در حالت روزداری و در ماه مبارک رمضان پاسخ گفته است.

احکام زناشویی در ماه رمضان بر اساس فتوای آیت‌الله سیستانی
10 اردیبهشت 1399

آیت الله العظمی سیستانی، از مراجع معظم تقلید شیعیان در نجف اشرف به پرسشی درباره احکام زناشویی در ماه رمضان پاسخ گفته است.