×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۶ خرداد , ۱۴۰۱

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ آیت الله محمدعلی جاودان از استادان اخلاق شهر تهران عصر چهارشنبه ۴ خردادماه در جلسه هفتگی درس اخلاق خود که با حضور طلاب حوزه های علمیه برگزار شد، با اشاره به اهمیت شناخت گناهان و ترک آن در رسیدن به مقصد گفت: رسیدن به مقصد برای همه ما قابل عمل است و شروع این کار با دو چیز است که اول شناخت گناهان و دوم پرهیز از گناهان است که برای شناخت گناهان کتاب گناهان کبیره شهید دستغیب را بخوانید و اگر در مسئله‌ای ...

به گزارش عترتنا، حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ جعفر ناصری دولت آبادی از استادان اخلاق شهر اصفهان در یکی از سخنرانی های خود توضیحاتی را درباره شرایط به نتیجه رسیدن توسلات و حاجات بیان کردند که در ادامه متن آن می‌آید. چقدر و چگونه باید برای حاجات توسل کرد؟! برای رفع همّ و غم‌ها و رسیدن به حوائج، هیچ راهی نزدیکتر از توسل به اهل بیت(علیهم السلام) نیست؛ اما ما گاهی مشکلمان دو تا است؛ یعنی می‌دانیم که توسل موثر است؛ اما ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ آیت الله مهدی احدی از اساتید حوزه علمیه قم شامگاه جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه در ادامه سلسله جلسات درس اخلاق در مسجد الزهرا (س) تهران، با بیان اینکه اسلام به اصل اعتصام زیاد تاکید کرده است؛ گفت: اگر می‌خواهید در بحث اعتصام پخته شوید به آیه ۱۰۱ سوره آل عمران که خداوند می‌فرماید: «وَمَنْ یَعْتَصِمْ بِاللَّهِ فَقَدْ هُدِیَ إِلَیٰ صِرَاطٍ مُسْتَقِیمٍ؛ و هر کس به دین خدا متمسّک شود محققا به راه مستقیم هدایت ...

چرا آثار عرفانی آیت الله کمیلی برای همه روان است؟
02 خرداد 1401

آیت الله کمیلی خراسانی: چون هدف تربیتی و عرفانی است باید طوری صحبت کرد تا با واقعیت تطبیق داشته باشد و بتواند سالک را از درجات پایین به درجات بالاتر رشد دهد.

سه عامل مهم برای عاقبت بخیر شدن
02 خرداد 1401

حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسین انصاریان در یکی از سخنرانی‌های خود با اشاره به روایتی از امام صادق (علیه السلام) سه راهکار را برای عاقبت بخیری بیان کرد.

توصیه‌ امام زمان عج برای دوران سختی و شدائد
30 اردیبهشت 1401

ملا قاسم علی رشتی در تشرفی به محضر نورانی حضرت حجت(عج)، حضرت ذکری را برای گشایش در دوران سختی و شدائد بیان فرمودند.

گناهی که تبدیل به عادت شده را چگونه ترک کنیم؟
27 اردیبهشت 1401

آیت‌الله روح الله قرهی در کتاب شریف ”دو گوهر بهشتی”، راهکاری را برای ترک گناهی که تبدیل به عادت شده و نمی‌توانند آن را ترک کنند، به نقل از آیت‌الله بهجت بیان کرد.

چگونه یک بقال همنشین دائمی آیت‌الله العظمی بروجردی شد؟
25 اردیبهشت 1401

آیت الله قرهی از استادان اخلاق شهر تهران در یکی از جلسات درس اخلاق خود ماجرای همنشین شدن یک بقال با آیت الله العظمی بروجردی را نقل نمودند که در ادامه می‌آید.

روحانیون روایات قوی و مستند را برای مردم بخوانند
24 اردیبهشت 1401

آیت الله جاودان گفت: هر گناهی را می‌توان جواب داد ولی اگر به خاطر رفتار من، مردم از دین گریزان شوند، این را نمی‌شود جواب داد.

اعمال معنوی خود را بعد از ماه رمضان حفظ کنید
18 اردیبهشت 1401

آیت الله توکل گفت: برای حفظ اعمال معنوی تمام این اعمال را به حضرت زهرا (س) هدیه کنید که این اعمال خراب نشود و از بین نرود.

خواب و رویای صادقانه در یک سوم آخر رخ می‌دهد
18 اردیبهشت 1401

حجت الاسلام محمدی گفت: آن یک سومِ آخر که انسان در خوابیدن از حوادث روزمره دور شده و فعالیت معده کم شده غالباً خوابهای صادقه است.

علت تنگنایی روزی و رزق و راهکار گشایش آن
17 اردیبهشت 1401

یکی از علل تنگنایی رزق و روزی گناه است و در روایات راهکار گشایش رزق را استغفار نمودن بیان کردند.

سرمایه های معنوی ماه رمضان را چگونه حفظ کنیم؟
15 اردیبهشت 1401

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری برای حفظ سرمایه و دستاوردهای معنوی ماه رمضان توصیه هایی را بیان نمود که در ادامه می آید.