×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۸ بهمن , ۱۴۰۰

به گزارش عترتنا؛حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید امیررضا طاهایی، مدیر جامعه الصطفی العالمیه نمایندگی اصفهان به همراه جمعی از معاونان این مرکز، امروز با آیت‌الله محمدعلی ناصری دولت‌آبادی دیدار کرد. اهمیت خدمت به طلاب آیت‌الله ناصری دولت‌آبادی در این دیدار با اشاره به ارزش و اهمیت خدمت به طلاب و سربازان حضرت ولی‌عصر (عج) و الطاف و توجهات خاصه آن حضرت، نکاتی را پیرامون ارزش و مقام علم و علما بیان کرد. استاد اخلاق حوزه ...

به گزارش عترتنا؛حجت‌الاسلام والمسلمین حسین انصاریان، مفسر و مترجم قرآن کریم، ۱۷ دی‌ماه طی سخنانی در حسینیه همدانی‌های تهران با اشاره به اهمیت اندیشیدن در آیات قرآن، گفت: باید در آیات قرآن دقت عمیق کنید، که این دقت عمیق در کلمه تدبر در قرآن آمده است که در آیه ۸۲ سوره نساء می‌فرماید: «أَفَلَا یَتَدَبَّرُونَ الْقُرْآنَ...؛ آیا به قرآن عمیقاً نمی‌اندیشند؟» در این آیه قرآن از مردم سؤال می‌کند که آیا شما مردم تدبر در این ...

به گزارش عترتنا؛ آیت‌الله سید جلال مجدهاشمی، استاد حوزه و دانشگاه ظهر امروز چهارشنبه هشتم دی‌ماه، در جمع نمازگزاران مسجد جامع غدیر ضرابخانه با اشاره به اهمیت خلوص و اهمیت نماز در قبولی اعمال گفت: نسبت به نماز یک دقت ویژه‌ای داشته باشید. طبق آیات و روایات نماز نقش اساسی در نجات و کمال انسان دارد. نماز ملاک قبولی اعمال امام جماعت مسجد جامع غدیر ضرابخانه اظهار کرد: آنچه از آیات و روایات استفاده می‌شود مؤمن اگر نمازش درست ...

ببینید: توصیه استاد انصاریان به گذشت و چشم پوشی
06 دی 1400

استاد انصاریان: همه ما از سوی افراد مختلف، مورد اذیت واقع شده‌ایم اما در قرآن دستور داریم که از این افراد گذشت و چشم‌پوشی کنیم.

حقوق واجبه را بشناسید و آن را ادا کنید/لزوم بیداری قبل از مرگ
26 آبان 1400

آیت الله مجدهاشمی گفت: یکی از مسائل مهمی که مومنین و مومنات باید به آن توجه داشته باشید، مسئله حقوق واجبه یعنی حق الله و حق الناس است.

قساوت دل مقدمه شقاوت است
04 آبان 1400

آیت الله توکل قساوت دل را مقدمه شقاوت دانست و گفت: اگر انسان به شقاوت رسید کار او تمام است و هم در دنیا ذلیل و خوار است و هم در آخرت.

مگر خدا ندارید؟!
27 تیر 1400

آیت‌الله شیخ مرتضی تهرانی درباره اعتقاد قلبی انسان به خداوند می‌گوید: برخی از اولیای خدا را می‌دیدم که به مردم گرفتار می‌گفتند اگر خدا را دارید، چیزی کم ندارید، چرا نگرانی به خود راه می‌دهید. اگر با وجود خدا، نگران هستید، بدانید یقین ندارید.

عقاب الهی برای تطهیر شدن انسان برای ورود به بهشت است
12 تیر 1400

آیت الله توکل گفت: خدا کریم است و نیاز به عقاب شما ندارد و اگر هم عقاب می کند برای تطهیر شدن ما است که بالا برویم و بهشتی شویم و گرنه برای خدا فرقی ندارد.

عکس نوشت | تنها پناهگاه انسان
12 تیر 1400

آیت الله حسین مظاهری: بسیاری از مردم راه را گم کرده‌اند و دچار نگرانی روی نگرانی شده‌اند و پناهگاه مطمئنی در دنیا ندارند،نمی‌فهمند که تنها پناهگاه انسان، خداوند است و یاد او آرامبخش دل‌های نگران و مضطرب است.

اهمیت سحرخیزی و لزوم برنامه‌ریزی برای استفاده از آن
11 تیر 1400

حجت الاسلام والمسلمین جعفر ناصری از اساتید برجسته اخلاق حوزه علمیه اصفهان و رئیس بنیاد علمی فرهنگی هاد طی سخنانی به اهمیت سحرخیزی و لزوم برنامه ریزی برای استفاده از سحر تأکید نمودند

فیلم | باز شدن گره‌های زندگی در کلام استاد انصاریان
08 تیر 1400

حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان عقیده دارد: گره‌های زندگی بسته می‌ماند تا در خود تغییر ایجاد کنید، هرگاه گره در کار است ببینید آیا دل پدر و مادر از دستتان سوخته است؟

راهکار آیت‌الله جاودان برای درمان عصبانیت
08 تیر 1400

آیت‌الله محمدعلی جاودان از استادان اخلاق شهر تهران برای درمان عصبانیت و کاهش آن توصیه‌ها و راهکاری را بیان نمود که در ادامه می‌آید.

ذکر مهمی که آیت الله بهجت توصیه کردند!
05 تیر 1400

از آیت‌الله العظمی شیخ محمدتقی بهجت(ره) درخواست ذکر خیلی بزرگی نمودند که ایشان در پاسخ ذکر مهم و بزرگی را توصیه کردند که در ادامه می آید.