×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۱۲ خرداد , ۱۴۰۲

به گزارش خبرنگار عترتنا؛آیت‌الله «محمدعلی جاودان» شب گذشته پنج‌شنبه ۴ اردیبهشت‌ماه سال جاری در جلسه هفتگی درس اخلاق خود که در مسجد امام خمینی (ره) بازار تهران برگزار شد، با بیان اینکه امام‌زمان (عج) بر همه عالم حکومت می‌کنند و ذره‌ذره اتفاقات عالم به اجازه ایشان است، گفت: شب‌های قدر سرنوشت همه اهل عالم باید خدمت ایشان برسد که در این یک سال هر فرد چه سرنوشتی دارد. حالا الان جمعیت جهان ۸ میلیارد نفر است و این ۸ میلیارد ...

به گزارش خبرنگار عترتناآیت‌الله «سید رحیم توکل» شامگاه چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه سال جاری در جلسه هفتگی درس اخلاق خود که در هیئت فاطمیه قم برگزار شد، با بیان اینکه قرآن تجلی علم خداوند است، گفت: در روایت دارد که خداوند در قرآن به طور علمی تجلی فرمودند و قرآن تجلی علم الهی است، بنابراین علم خدا عین ذات خدا است و وقتی ذات خدا بی‌نهایت شد علم خدا هم بی‌نهایت است. خداوند در قرآن شریفش اظهار علم نمود و مُسلم بشر بسیار حقیرتر ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛آیت الله «محمدعلی جاودان» شامگاه پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه سالجاری در جلسه هفتگی درس اخلاق خود که در مسجد امام خمینی (ره) بازار تهران برگزار شد، با بیان اینکه نماز ترازوی سنجش اعمال است، گفت: نماز ترازوی سنجش همه اعمال انسان است! به این معنا که وقتی غذایی که می‌خورید، در نماز متوجه حلال و حرام بودن آن خواهید شد! و هر حلال و حرام دیگری که در زندگی انجام دهید، اثر و نشانه آن در نماز نمایان و مشخص ...

نورانی بودن قرآن و روایات/راه تشخیص روایات معتبر
23 اردیبهشت 1402

آیت الله توکل گفت: قرآن کلام یا نور است پس کلامی نورانی است و روایات هم کلام مظاهر نور است پس روایات هم کلامی نورانی است.

به جای شهوترانی با قرآن انس بگیرید
21 اردیبهشت 1402

آیت الله احدی با توصیه به انس گرفتن به قرآن گفت: شهوت همه جا ریخته است، شهوت را گاو هم دارد! انسانیتِ انسان را پیدا کنید، حیات معقول را پیدا کنید، به حیات معقول عشق بورزید.

تجرد نفس و مهمترین اصل برای نفس/عارف کیست؟
19 اردیبهشت 1402

آیت الله احدی در جلسه دوم مبحث سیر برزخی گفت: نفس زمانی مجرد می‌شود که آراسته به فضائل اخلاق و عرفان شود و این فضائل اخلاق و عرفان، تجرید است که مهمترین اصل برای نفس است.

باور قلبی به اهل بیت(ع) مهمتر از باور علمی است
16 اردیبهشت 1402

آیت الله توکل گفت: ما یک باور علمی درباره ائمه (ع) داریم ولی باید این باور علمی را به باور قلبی تبدیل کنیم که اگر به باور قلبی ما منجر شد درب خیلی از مقامات را برای ما باز می‌کنند.

زندگی مجازی دنیا را هدف حقیقی زندگی قرار ندهید
15 اردیبهشت 1402

آیت الله هاشمی علیا با بیان اینکه دنیا جای یک زندگی حقیقی نیست، بلکه یک زندگی مجازی است، گفت: این دعا «اللَّهُمَّ لاَ تَجْعَلِ الدُّنْیَا أَکْبَرَ هَمِّنَا» را زیاد بخوانید.

مهمترین دستور سلوکی چیست؟
09 اردیبهشت 1402

استاد فیاض بخش از اساتید اخلاق شهر تهران در جلسه شرح حدیث معراج به تشریح و تبیین مهمترین دستور سلوکی در سیر و سلوک الی الله پرداخت.

حسرت اهل جهنم و بهشت در روز قیامت!
16 بهمن 1401

آیت الله جاودان در جمع معتکفین مدرسه عالی شهید مطهری به تبیین حسرت اهل جهنم و بهشت در روز قیامت پرداخت که در ادامه می‌خوانید.

روح راکب جسم و فاعل اعمال است
13 بهمن 1401

آیت الله توکل گفت: اگر انسان کار مثبتی انجام دهد در کار مثبت نورانیت است، چون فاعل روح است نورانیت‌ها از اعمال مثبت در روح متمرکز می‌شود، اول روح نورانیت می‌گیرد و بعد نور به چهره می‌آید.

تحت هیچ شرایطی با نامحرم خلوت نداشته باشید
08 بهمن 1401

استاد و محقق حوزوی گفت: در روایات آمده که بین دو نفر نامحرم نفر سوم آن‌ها شیطان است. حتی شغل‌هایی که با نامحرم مرتبط می‌شوید را هم انتخاب نکنید.

سرمایه عمر را هدر ندهید/برای صعود آمدیم
01 بهمن 1401

آیت الله صدیقی گفت: عمر سرمایه عظیم ما است و با سرمایه طلا و جواهرات قابل مقایسه نیست، اگر یک لحظه عمر از دست رفت تمام عالم طلا هم شود جبران نمی‌شود.