×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ آیت الله محمدعلی جاودان از استادان اخلاق شهر تهران عصر چهارشنبه ۴ خردادماه در جلسه هفتگی درس اخلاق خود که با حضور طلاب حوزه های علمیه برگزار شد، با اشاره به اهمیت شناخت گناهان و ترک آن در رسیدن به مقصد گفت: رسیدن به مقصد برای همه ما قابل عمل است و شروع این کار با دو چیز است که اول شناخت گناهان و دوم پرهیز از گناهان است که برای شناخت گناهان کتاب گناهان کبیره شهید دستغیب را بخوانید و اگر در مسئله‌ای ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ آیت الله مهدی احدی از اساتید حوزه علمیه قم شامگاه جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه در ادامه سلسله جلسات درس اخلاق در مسجد الزهرا (س) تهران، با بیان اینکه اسلام به اصل اعتصام زیاد تاکید کرده است؛ گفت: اگر می‌خواهید در بحث اعتصام پخته شوید به آیه ۱۰۱ سوره آل عمران که خداوند می‌فرماید: «وَمَنْ یَعْتَصِمْ بِاللَّهِ فَقَدْ هُدِیَ إِلَیٰ صِرَاطٍ مُسْتَقِیمٍ؛ و هر کس به دین خدا متمسّک شود محققا به راه مستقیم هدایت ...

به گزارش عترتنا؛ آیت الله حسین مظاهری از مراجع معظم تقلید و اساتید برجسته حوزه علمیه اصفهان در ادامه سلسله مباحث اخلاقی خود پیرامون فضیلت‌های فراموش شده اخلاص در جامعه، اظهار کردند: استاد بزرگوار ما علامه طباطبایی (ره) گاهی در دروس خصوصی می‌فرمودند: من نمی‌دانم اکسیر، صحت دارد یا نه؟ مشهور است اگر آن را به مس بزنند، طلا می‌شود، اما یک اکسیری سراغ دارم که اگر به هر عملی بخورد، حتی اگر به حسَب ظاهر بی‌قیمت یا کم‌قیمت ...

عبودیت به زندگی نور میدهد /توصیه به طلاب
25 آبان 1400

زمان مطالعه: ۳ دقیقه آیت الله سید رحیم توکل گفت: اولین برکت عبودیت رسیدن به مقام عبد اللهی است و این مقام زمینه ی همه ی خیرات است.

بیشتر از خدا کسی را دوست نداشته باشید!
22 آبان 1400

آیت الله جاودان در جلسه درس هفتگی اخلاق خود گفت: کسی و چیزی را بیشتر از خدا دوست نداشته باشید، حتی همسر و فرزند خود را از خدا بیشتر دوست نداشته باشید.

با این پنج عمل قلب و دل را نورانی کنید
15 آبان 1400

مرحوم آیت‌الله عبدالکریم حق‌شناس در یکی از درس‌های اخلاق خود با اشاره به روایتی نبوی پنج عامل نورانیت قلب و دل را بیان نمود.

همسایه آزار دست و پا بریده وارد محشر می‌شود
14 آبان 1400

آیت‌الله توکل گفت: افرادی که در دنیا همسایه‌ها را اذیت می‌کنند و همسایه آزاری دارند در روز قیامت با دست و پای بریده وارد محشر می‌شوند.

رذایل اخلاقی و عمل بد قلب انسان را فاسد می کند
07 آبان 1400

آیت الله جاودان گفت: گناه و رذایل اخلاقی قلب را فاسد می کند و هیچ دردی، مرضی، مشکلی برای قلب بدتر و دردآورتر از گناه نیست!

سیر در شب و رسیدن به مقامات شهودی و معنوی/اثر مداومت بر نماز شب
08 شهریور 1400

اگر کسی بخواهد به مقام شهود برسد، سیروسلوک داشته باشد و به لقای پروردگار متعال نائل گردد و فانی در او شود، باید از سیر در شب بهره بگیرد.

امانت و اقسام امانت داری در کلام آیت‌الله مظاهری
11 خرداد 1400

آیت‌الله مظاهری در جلسه درس اخلاق خود در اولین جلسه از موضوع امانت داری، نکات مهمی پیرامون اقسام امانت داری و به‌ویژه مصرف بیت المال بیان کردند.

خطر حب جاه و مقام و ریاست در شقاوت انسان
29 اردیبهشت 1400

مرحوم آیت‌الله حاج‌آقا مرتضی تهرانی در یکی از جلسات درس اخلاق خود نکاتی را درباره خطر حب جاه و مقام و ریاست در شقاوت انسان بیان کرد.