×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱

به گزارش عترتنا؛ حجت الاسلام والمسلمین «حبیب الله فرحزاد» شب گذشته طی سخنانی در حرم بانوی کرامت (س) ضمن اشاره به حدیثی از امام جواد (علیه السلام) با بیان این که حق نداریم هر سخنی را وارد قلب خود کنیم، اظهار داشت: باید با پرهیز از قرار گرفتن در محیط و شرایط ناسالم، جای جای ذهن و فکر خود را مملو از دریافت افکار و اذکار نورانی و الهی نماییم. این استاد حوزه تصریح کرد: باید از خداوند یاری بطلبیم تا با هر سخنی همراهی نکنیم و گرفتار ...

به گزارش عترتنا؛ حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسین انصاریان در یکی از سخنرانی‌های خود با اشاره به روایتی از امام صادق (علیه السلام) سه راهکار را به استناد بیانات حضرت برای عاقبت بخیری بیان کرد. در ادامه متن سخنان این خطیب حوزوی را می‌خوانید. طبق آموزه‌های اسلامی یکی از مهمترین دعاهایی که انسان باید بکند عاقبت به خیری است. عاقبت به خیری آنقدر با اهمیت است که یکی از دعاهای اولیا و انبیای الهی دعا برای عاقبت بخیری و فرجام نیک و ...

به گزارش عترتناحجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا محمدی شاهرودی استاد حوزه علمیه درباره اصرار بر دعا نمودن گفت: اصرار بر دعا از آدابِ دعا است، نه از مستحبّات. چون بحث مستحب یک حرف است، آداب دعا یک حرف دیگری است. وی افزود: خدا دوست دارد که بنده سماجت کند، در خواسته خودش اصرار کند. حالا فرقی نمی‌کند درخواست می‌خواهد مادّی باشد یا معنوی باشد، می‌خواهد کوچک باشد یا بزرگ باشد. فرقی نیست. خدا اصرار بنده را نسبت به بنده دوست ندارد، اما ...

خواب و رویای صادقانه در یک سوم آخر رخ می‌دهد
18 اردیبهشت 1401

حجت الاسلام محمدی گفت: آن یک سومِ آخر که انسان در خوابیدن از حوادث روزمره دور شده و فعالیت معده کم شده غالباً خوابهای صادقه است.

علت تنگنایی روزی و رزق و راهکار گشایش آن
17 اردیبهشت 1401

یکی از علل تنگنایی رزق و روزی گناه است و در روایات راهکار گشایش رزق را استغفار نمودن بیان کردند.

شیخ بهایی نقش زیادی در ایجاد تمدن ایرانی و اسلامی دارد
07 اردیبهشت 1401

زمان مطالعه: ۶ دقیقه مرتضی نجفی قدسی: شیخ بهایی نقش زیادی در ایجاد تمدن ایرانی و اسلامی دارد و اگر او به دربار شاه عباس صفوی وارد نمی شد،‌ هرگز این پیشرفتها برای کشور ایران و جهان اسلام و تشیع پدید نمی آمد.

شهدا به نحوی امامزادگان عشق در پارک‌ها شدند
04 اردیبهشت 1401

حجت‌الاسلام وکیل‌پور: شهدا به نحوی امامزادگان عشق در پارک‌ها شدند و دارالشفا هستند. شهدا چون اهل مراقبه بودند به چنین توفیقی رسیدند.

اول افطار کنیم یا نماز بخوانیم؟
30 فروردین 1401

امام محمد باقر علیه السلام در روایتی به این پرسش که اول افطار کنیم یا نماز بخوانیم، پاسخ دادند.

در تاریخ ولادت امام حسن(ع) اختلافی نیست
28 فروردین 1401

حجت‌الاسلام والمسلمین نظری منفرد گفت: در تاریخ ولادت امام حسن مجتبی(ع)، عامه و خاصه ولادت را همین نیمه ماه مبارک رمضان نقل کردند و اختلافی در تاریخ ولادت نیست.

گرفتاری‌ها انسان را در معرض اجر الهی قرار می‌دهد
28 فروردین 1401

حجت الاسلام توکل اظهار کرد: هیچ سختی در زندگی انسان بی‌هدف و بی‌خاصیت نیست. سختی‌ها همواره بیانگر این هستند که انسان در معرض اجر الهی قرار گرفته است.

حضرت خدیجه(س) بانوی با بصیرت عصر جاهلیت است
23 فروردین 1401

حجت الاسلام مومنی گفت: حضرت خدیجه سلام الله علیها در عصر جاهلیت به واسطه ایمان به خدای یگانه بانویی با بصیرت بودند.

چرا با وجود مهربانی خداوند اینقدر گرفتاری داریم؟
16 فروردین 1401

آیت‌الله سیدجعفر سیدان ضمن بیان این نکته که بسیاری از گرفتاری‌های انسان ناشی از گناهان او است تصریح کرد: گاهی یک بی‌اعتنایی کردن بی‌جا یا یک حرکت نادرست یا مسخره کردن یک نفر مجازات دارد.

سه مأموریت پیامبران/ عظمت ماه رمضان و روزه گرفتن
14 فروردین 1401

استاد انصاریان طی سخنانی مطالبی را درباره سه مأموریت و هدف مبعوث شدن پیامبران بیان کرد و در ادامه به شرح روایتی از امام رضا علیه السلام درباره فضیلت ماه مبارک رمضان پرداخت.