×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین «عباس صراف» ظهر امروز یکشنبه ۱۲ فروردین‌ماه در ابتدای دهمین و آخرین جلسه از سلسله مباحث امامت که در مسجد جامع الغدیر (روحانی سابق) تهران برگزار شد، با توجه به شب قدر ضمن بیان نکات مهمی درباره چگونگی استفاده از شب قدر، تفکر سرنوشت ساز را از مهمترین اعمال این شب دانست و توصیه کرد در این شب با صدق و فقر در خانه خدا و، ولی خدا بروید تا کارتان درست شود. در ادامه گزیده سخنان وی را ...

آیت‌الله سید جمال‌الدین دین‌پرور، شارح و مترجم نهج‌البلاغه در همکاری با خبرگزاری ایکنا در سلسله درس گفتارهای «دریچه‌ای رو به ملکوت» به تبیین فضیلت و اهمیت شب‌های قدر پرداخته است که در ادامه نکته مهمی درباره فرق شب زنده‌داری با شب بیداری را با هم می‌خوانیم. فرق شب زنده‌داری با شب بیداری در احیای شب قدر «شب ارزشمند بیست و یکم ماه مبارک رمضان که علاوه بر شب شهادت مولای متقیان علی(ع) است، شب ویژه عبادت و به ویژه شب ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین «عباس صراف» ظهر امروز شنبه ۱۱ فروردین‌ماه در نهمین جلسه از سلسله مباحث امامت که در مسجد جامع الغدیر (روحانی سابق) تهران برگزار شد، به تبیین اهمیت شناخت امام جواز عبور از پل صراط در روز قیامت پرداخت و ضمن توصیه به داشتن انصاف در زندگی نکاتی‌ای را درباره علت ظرایف خاص در تفسیر المیزان بیان کرد. در ادامه گزیده این جلسه را می‌خوانید. *اهمیت شناخت امامت/خطری که مردم هر عصری ...

دعاهای ماه رمضان را بخوانید که این دعاها برای ویترین چیدن نیست
04 فروردین 1403

حجت‌الاسلام صراف با توصیه به خواندن دعاهای وارده در ماه مبارک رمضان گفت: این دعاها برای ویترین چیدن نیامده؛ بلکه برای نجات و کسب توشه ما در طول سال و آخرت ما آمده است که از آن بهره ببریم و بار یک‌ساله خود را در این ماه ببندیم.

اهمیت عاقبت بخیری/ماجرای تشرف آیت الله سید جمال‌الدین گلپایگانی
04 فروردین 1403

حجت الاسلام هاشمی نژاد تأکید کرد: یکی از موضوعاتی که مؤمن همیشه باید نگرانش باشد موضوع مهم عاقبت بخیری است.

عواملی که باعث کاهش فشار قبر و برداشته شدن عذاب قبر می‌شود
03 فروردین 1403

حجت الاسلام صراف طی سخنانی به بیان و تبیین عواملی که باعث برداشته شدن فشار و عذاب قبر و یا کاهش آن می‌شود، پرداخت که در ادامه مشروح آن را می‌خوانید.

نماز شب خوان‌هایی که گناه می‌کنند؟!/راز کرامات شیخ حسنعلی نخودکی
27 اسفند 1402

حجت‌الاسلام صراف گفت: مهم‌تر از خواندن نماز شب، حفظ آن است، اما کسی که نماز شب را می‌خواند، اما آن را نگه نمی‌دارد دیگر این مشکل خودش است که این نماز شب را خودش از بین برده است و دیگر برای او اثری ندارد و اصلا نماز شبی ندارد.

رویکرد کلی دعاهای ماه رمضان/دعا بدون تلاش انسان به نتیجه نمی‌رسد
27 اسفند 1402

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تاکید کرد: ما در دعای روزانه ماه مبارک رمضان از خدا می‌خواهیم تا همه گرسنگان را سیر کند و فقر ما را به غنا تبدیل و همه برهنگان را بپوشاند ولی تا خود ما در این مسیر حرکت نکنیم جامعه‌ای بدون فقر، برهنگی و گرسنگی نخواهیم داشت.

علت این همه عبادات/تنها ماهی که اسم آن در قرآن آمده است
26 اسفند 1402

آیت‌الله علما با بیان علت و هدف از این همه عبادات، گفت: این ماه رمضان و عبادت و نمازها برای این است که مبدأ میل دنیوی انسان عوض شود و میل انسان آخرتی و فطرتی و الهی شود.

اثرات یاد مرگ/ علت بداخلاقی‌ها در جامعه امروزی چیست
25 اسفند 1402

حجت‌الاسلام صراف گفت: ریشه یکی از حلقه‌های مفقود در جامعه و این بی‌اخلاقی‌ها و بی‌حجابی به‌خاطر این است که مردم مرگ را فراموش کردند و کمتر یاد مرگ هستند و مرگ را برای دیگران می‌بینند!

در ماه شعبان خود را آراسته به اخلاق نبوی کنید
23 بهمن 1402

حجت الاسلام فرحزاد گفت:در ماه شعبان با رحمة للعالمین ارتباط برقرار نموده و خود را آراسته به صفات نبوی کنید که قطعا رحمت های ماه شعبان را درک خواهید نمود.

معرفی کتاب جهت شناخت بیشتر امام علی علیه السلام
05 بهمن 1402

همزمان با ایام ۱۳ رجب به منظور آشنایی با معارف علوی ۱۱ کتاب به مخاطبان معرفی می شود.

بررسی سند و اعتبار حدیث لیله‌الرغائب
29 دی 1402

در بین منابع شیعه، قدیمی‌ترین کتابی که به بیان فضیلت اولین شب جمعه ماه رجب پرداخته، کتاب «مفید العلوم و مبید العموم» منتسب به شخصی به نام «محمد بن عباس خوارزمی» است که این روایت را بدون سند و منبع نقل کرده و سپس سید بن طاووس در کتاب «اقبالالاعمال» بدون ذکر سند آورده است.