×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱

به گزارش عترتنا؛حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا تراشیون شب گذشته در سخنانی در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر فاطمه معصومه سلام الله علیها با اشاره به اهمیت نمازخوان کردن فرزندان گفت: لازم است تا فرزندان را به خواندن نماز ترغیب و انگیزه ادای نماز را در ایشان تقویت نماییم. این کارشناس امور تربیتی اظهار کرد: برای انگیزه بخشی و تقویت اهتمام به نماز در کودکان، باید به روش‌های مختلفی که ناظر به شرایط، اقتضائات و روحیات کودکان ...

به گزارش عترتنا؛ امام رضا علیه السلام در روایتی درباره فرو بردن خشم و خشمگین نشدن در ماه مبارک رمضان فرمودند:  «ومَن کَفَّ فیهِ غَضَبَهُ کَفَّ اللّهُ عَنهُ غَضَبَهُ یَومَ القِیامَهِ»، کسی که در ماه رمضان خصوصا در وقتی که روزه است، خشم خود را نگه دارد و عصبانی نشود و تلخی نکند، خداوند خشم خود را در روز قیامت از او باز خواهد داشت. خبرگزاری ایکنا به منظور آموزش روش‌های مدیریت عواطف و احساسات سلسله جلساتی با عنوان سواد عاطفی ...

به گزارش عترتنا؛ حجت الاسلام تراشیون در این کلیپ کوتاه نکته ها و توصیه های مهمی به والدین در خرید موبایل ،کامپیوتر و تبلت برای بچه ها بیان کردند که آن را مشاهده می کنید. هیچ وقت برای بچه‌ها موبایل، گوشی، تبلت و کامپیوتر و لپ تاپ نخرید! آیپد و تبلت هم نخرید! بعد والدین می پرسند: پس چگونه کلاس های مجازی مدرسه را ببینند؟! و درس بخوانند! دقت کنید: گفتیم برای بچه ها نخرید! برای خودتان بخرید بعد مثلا من می خواهم در این ایام بچه ...

نُه اصل خوردن و آشامیدن در ماه رمضان برای حفظ سلامتی
12 فروردین 1401

رضا ایلخانی، دکترای طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای تبیین حفظ سلامتی روزه‌داران یادداشتی با عنوان «اصول خوردن و آشامیدن در ماه مبارک رمضان از دیدگاه طب سنتی ایران» نوشت.

ویژگی رفیق خوب در بیان امیرالمؤمنین علیه السلام
08 فروردین 1401

امیرالمؤمنین علی علیه السلام در روایتی سه ویژگی رفیق خوب را بیان فرمودند که این کلام حضرت ما را در انتخاب دوست خوب کمک می‌کند.

عوامل مادی و معنوی رسیدن به آرامش در زندگی
02 فروردین 1401

عترتنا - حجت‌الاسلام رفیعی طی سخنانی به تبیین عوامل مادی و معنوی رسیدن به آرامش در زندگی پرداخت که در ادامه مشروح آن می‌آید.

مانع ازدواج زنان مطلقه نشوید/پرهیز از حساسیت ‌
18 اسفند 1400

حجت الاسلام رفیعی تصریح کرد: ازدواج زنان مطلقه در جامعه نباید قبح شمرده شود و هر طور که حساب شود به نفع زنان مطلقه است که ازدواج مجدد کنند و نباید مانع تراشی در این خصوص صورت بگیرد.

شجاعی: با ازدواج و بچه‌دار شدن زندگی برکت می‌گیرد
05 اسفند 1400

حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمد شجاعی در جلسه هفتگی خود گفت: ازدواج و بچه‌دار شدن باعث برکت در زندگی می‌شود.

نگاه صدر جدولی به زندگی و کشف زیبایی‌های پنهان
03 اسفند 1400

زوجین بدانید که نگاه صدرجدولی در بسیاری از بخش‌های زندگی، روح تازه‌ای به تیم مشترکتان که شما و همسرتان هستید، می‌دهد.

زوجین در اختلافات ماشین خاموش نباشید!
13 بهمن 1400

ماشین خاموش نباشید بلکه سعی کنید برای اینکه همسرتان به گلایه شما اعتنا کند و در مقابل شما جبهه‌گیری تند نکند، ابتدا از کلّیت رفتار و صفات خوبش ابتدا تمجید و تشکّر کنید، سپس مشکل جزئی خود را بیان کنید!

مهارت زیبانگری در زوجین و زندگی
23 دی 1400

زیبانگری به مشکلات از اسباب تحمّل آنهاست. یکی از مصادیق زیبانگری، زیبا نگاه کردن به اطرافیان از جمله همسر است.

ببینید: چرا دیگر همسرم جذاب نیست؟!
29 آذر 1400

همسرم دیگه برام جذاب نیست!

نقش پدر و مادر در خدا شناسی فرزند
13 آذر 1400

پدر و مادر در خدا شناسی فرزند نقش به سزایی دارند، بنابراین اگر رفتار پدر صحیح نبود، مادر با رفتار درست خود، رفتارهای پدر را اصلاح کند.