×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۱

به گزارش عترتنا؛حجت الاسلام والمسلمین رضا محمدی شاهرودی از کارشناسان دینی حوزه علمیه به سوالی درباره اینکه آیا بستن بخت دختر و سحر و جادو کردن او پاسخ دادند که در ادامه جواب این کارشناس دینی را می‌خوانید. یکی از شاخه‌های سِحر بستن بخت ازدواج است، و از جمله شاخه‌های سِحر و جادو و جَنبل این است که بخواهند ازدواج یک خانم یا آقایی را، دچار مشکل کنند. از کجا بدانیم بخت ازدواج ما بسته شده یا جادو شدیم؟! اگر موضوع ازدواج به ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛جلسه هم اندیشی محققین و پژوهشگران مسجد الزهراء منطقه ۱۲ تهران طبق روال شنبه‌ها امشب ۱۴ آبان ماه با سخنرانی دکتر ابوالفضل اردیبهشت، پژوهشگر پژوهشگاه تعلیم و تربیت و رئیس مدرسه پیام غدیر درباره «نقش خانواده در تربیت فرزند در دوره پساکرنا» برگزار شد که در ادامه سخنان این پژوهشگر از نظرتان می‌گذرد. ارزش گذاشتن به اعضای خانواده به جای تصمیم گیری دیکتاتورانه و فراهم کردن آرامش در خانواده از ...

به گزارش عترتنا؛حجت الاسلام و‌المسلمین تراشیون شب گذشته در ادامه سلسله مباحث خانواده در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت(س) طی سخنانی در توصیه هایی به زوجین و خانواده ها اظهار داشت: یکی از مقدس ترین اجتماعات بشری، خانواده است که قدمتی در طول تاریخ دارد که خاستگاه رشد و تعالی انسان هاست. وی افزود: شیطان نسبت به نهاد خانواده بسیار فعال است و شیطان صفتان که افکار انحرافی دارند تلاش می کنند نظام خانواده را نابود ...

خانواده مهمترین محل رشد و تعالی انسان/اهمیت حجاب
27 مهر 1401

یکی از مهم ترین خاستگاه های رشد و تعالی هر انسان، خانواده است و بین اجتماعات بشری یکی از ارزشمند ترین اجتماعات انسانی و بشری، خانواده می باشد.

تمام مشکلات خانواده‌ها در رعایت نکردن حق پدر و مادر است
31 مرداد 1401

حجت الاسلام الهی گفت: اکثرا حق پدر و مادر را رعایت نمی‌کنند و آن‌ها در جایگاه خود نیستند که اگر این حق رعایت می‌شد همه مشکلات حل می‌شد.

خانه و خانواده محل عبادت و ریاضت است
14 مرداد 1401

در محیط خانواده عباداتی نصیب انسان می‌شود که در هیچ معبد و محل عبادتی این توفیقات نصیب کسی نمی‌شود، همچنین خانه محل ریاضت و تربیت است.

ذریه خود را از شیطان و انحراف حفظ کنید
13 مرداد 1401

یکی از الطاف الهی در حق مومنین این است که ذریه مومنین در بهشت به آن‌ها ملحق خواهد شد، پس در دنیا آنها را از شیطان حفظ کنید.

چت با نامحرم در فضای مجازی مصداق خلوت با نامحرم است
09 خرداد 1401

استاد حوزه علمیه قم گفتگوی مجازی با نامحرم را از مصادیق خلوت با نامحرم دانست و گفت: چه معنا دارد در فضای مجازی با نامحرم چت می‌کنید و عکس می‌فرستید؟! صریح روایت است که نفر سوم بین شما شیطان است!

خشم چیست و چرا خشمگین میشویم؟
19 فروردین 1401

برای مدیریت خشم اول شمارش معکوس را آغاز کنیم، بعد نفس عمیق بکشیم و بر روی تنفسمان متمرکز شویم و سپس حرف بزنیم.

ویژگی رفیق خوب در بیان امیرالمؤمنین علیه السلام
08 فروردین 1401

امیرالمؤمنین علی علیه السلام در روایتی سه ویژگی رفیق خوب را بیان فرمودند که این کلام حضرت ما را در انتخاب دوست خوب کمک می‌کند.

عوامل مادی و معنوی رسیدن به آرامش در زندگی
02 فروردین 1401

عترتنا - حجت‌الاسلام رفیعی طی سخنانی به تبیین عوامل مادی و معنوی رسیدن به آرامش در زندگی پرداخت که در ادامه مشروح آن می‌آید.

مانع ازدواج زنان مطلقه نشوید/پرهیز از حساسیت ‌
18 اسفند 1400

حجت الاسلام رفیعی تصریح کرد: ازدواج زنان مطلقه در جامعه نباید قبح شمرده شود و هر طور که حساب شود به نفع زنان مطلقه است که ازدواج مجدد کنند و نباید مانع تراشی در این خصوص صورت بگیرد.

شجاعی: با ازدواج و بچه‌دار شدن زندگی برکت می‌گیرد
05 اسفند 1400

حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمد شجاعی در جلسه هفتگی خود گفت: ازدواج و بچه‌دار شدن باعث برکت در زندگی می‌شود.