×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱

به گزارش عترتنا؛ امام رضا علیه السلام در روایتی درباره فرو بردن خشم و خشمگین نشدن در ماه مبارک رمضان فرمودند:  «ومَن کَفَّ فیهِ غَضَبَهُ کَفَّ اللّهُ عَنهُ غَضَبَهُ یَومَ القِیامَهِ»، کسی که در ماه رمضان خصوصا در وقتی که روزه است، خشم خود را نگه دارد و عصبانی نشود و تلخی نکند، خداوند خشم خود را در روز قیامت از او باز خواهد داشت. خبرگزاری ایکنا به منظور آموزش روش‌های مدیریت عواطف و احساسات سلسله جلساتی با عنوان سواد عاطفی ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛معمولا همه افراد دنبال رفیق و دوست خوب هستند اما نمی‌دانند که این دوست و رفیق خوب چه ویژگی‌هایی دارد و از کجا بدانند که او رفیق خوبی است؟ و در ذهن‌شان این سوال مطرح است که اصلا رفیق خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ سه ویژگی رفیق خوب در بیان امیرالمؤمنین علیه السلام آقا امیرالمؤمنین علیه السلام در این زمینه کار را برای ما آسان نمودند و در روایتی سه ویژگی رفیق خوب را بیان کردند و فرمودند: «لَا یَکُونُ ...

به گزارش عترتنا؛ حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی، امشب سه شنبه دوم فروردین طی سخنانی در حرم مطهر بانوی کرامت (س) با اشاره به عوامل آرامش در زندگی گفت: یکی از نیازهای ضروری بشر آرامش است زیرا استرس، افسردگی و تلاطم روحی هم بیماری جسمی می‌آورد و هم آسایش و آرامش را از انسان می‌گیرد. استاد حوزه با بیان اینکه معادل کلمه آرامش در قرآن با عنوان سکینه آمده است، بیان کرد: در قرآن بیان شده است که این خدا است که آرامش را در دل ...

مانع ازدواج زنان مطلقه نشوید/پرهیز از حساسیت ‌
18 اسفند 1400

حجت الاسلام رفیعی تصریح کرد: ازدواج زنان مطلقه در جامعه نباید قبح شمرده شود و هر طور که حساب شود به نفع زنان مطلقه است که ازدواج مجدد کنند و نباید مانع تراشی در این خصوص صورت بگیرد.

شجاعی: با ازدواج و بچه‌دار شدن زندگی برکت می‌گیرد
05 اسفند 1400

حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمد شجاعی در جلسه هفتگی خود گفت: ازدواج و بچه‌دار شدن باعث برکت در زندگی می‌شود.

زوجین در اختلافات ماشین خاموش نباشید!
13 بهمن 1400

ماشین خاموش نباشید بلکه سعی کنید برای اینکه همسرتان به گلایه شما اعتنا کند و در مقابل شما جبهه‌گیری تند نکند، ابتدا از کلّیت رفتار و صفات خوبش ابتدا تمجید و تشکّر کنید، سپس مشکل جزئی خود را بیان کنید!

خواستگاری و تکنیک‌های آموزش آن
11 آبان 1400

«آموزش خواستگاری» گزیده ای از سخنران حجت الاسلام و المسلمین دهنوی پیرامون ازدواج آسان است که در ادامه می شنوید.

سه قدم برای رسیدن به یک زندگی دور از انحراف و سالم
27 مرداد 1400

قرآن برای یک زندگی مستقیم و به دور از انحراف نسخه و دستورالعملی را بیان کرده است که با سه قدم انسان را از کجی و انحراف نجات می‌دهد.

فیلم | باز شدن گره‌های زندگی در کلام استاد انصاریان
08 تیر 1400

حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان عقیده دارد: گره‌های زندگی بسته می‌ماند تا در خود تغییر ایجاد کنید، هرگاه گره در کار است ببینید آیا دل پدر و مادر از دستتان سوخته است؟

راهکار آیت‌الله جاودان برای درمان عصبانیت
08 تیر 1400

آیت‌الله محمدعلی جاودان از استادان اخلاق شهر تهران برای درمان عصبانیت و کاهش آن توصیه‌ها و راهکاری را بیان نمود که در ادامه می‌آید.

فیلم | توصیه اخلاقی به زوجی ها و خانواده
05 تیر 1400

صوت و کلیپ از جلسه درس اخلاق حجت الاسلام والمسلمین راشد یزدی که در تاریخ ۲۵ خرداد در مدرسه علمیه مدینه العلم کاظمیه برگزار شد.

توصیه‌ای برای گشایش در ازدواج و دفع سحر و جادو
17 اردیبهشت 1400

آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی برای گشایش ازدواج و دفع سحر و جادو توصیه‌ای را بیان کرد که در ادامه می‌آید.

راه فوری برای جوان در رسیدن به نعم الهی در جوانی
05 فروردین 1400

آیت الله قرهی از اساتید اخلاق شهر تهران گفت: اگر جوان توانست زود ازدواج کند از خیلی از گناهان دور می‌شود و سریع به نعم الهی می رسد.