×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۷ مرداد , ۱۴۰۱

به گزارش عترتنا؛حجت الاسلام مسعود عالی در مراسمی که به مناسبت دهه اول ماه محرم در هیأت آئین حسینی مجتمع امام رضا (ع) برگزار شد به ایراد سخنرانی پرداخت و با بیان اینکه خانه و خانواده محل عبادت است گفت: در محیط خانواده عباداتی نصیب انسان می‌شود که در هیچ معبد و محل عبادتی این توفیقات نصیب کسی نمی‌شود، همچنین خانه محل ریاضت و تربیت است. وی ادامه داد: انبوهی از روایات وجود دارد که اهل بیت فرمودند اگر مرد و زن و فرزندان در محیط ...

به گزارش عترتنا؛آیت‌الله سیدمهدی میرباقری طی سخنانی در ششمین شب محرم بعد از نماز عشاء در شبستان امام‌خمینی (ره) حرم‌بانوی‌کرامت گفت: یکی از الطاف الهی در حق مومنین این است که ذریه مومنین در بهشت به آن‌ها ملحق خواهد شد و طبق روایت ذریه مومنینی که از نظر عمل مثل اجداد خودشان هم نباشند نقص و کسری عمل آن‌ها جبران خواهد شد، مشروط بر اینکه این ذریه از اصل ایمان از اجداد خود تبعیت کرده باشند. والدینی که به خاطر ذریه خود مورد ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ حجت الاسلام والمسلمین «ناصر رفیعی» شب گذشته یکشنبه هشتم خردادماه ۱۴۰۱ طی سخنانی در مسجد فائق تهران با اشاره به اهمیت برپایی مجالس دینی گفت: امام صادق(علیه السلام) در روایتی(۱) به اهمیت برپایی مجالس دینی تاکید فرمودند. وی ادامه داد: فضیل می‌گوید خدمت امام صادق (علیه السلام) رسیدم که حضرت فرمودند: آیا با هم می‌نشینید و احادیث ما را نقل می‌کنید؟ عرض کرد: آری، فدایت شوم. حضرت فرمود: من این مجالس را دوست ...

خشم چیست و چرا خشمگین میشویم؟
19 فروردین 1401

برای مدیریت خشم اول شمارش معکوس را آغاز کنیم، بعد نفس عمیق بکشیم و بر روی تنفسمان متمرکز شویم و سپس حرف بزنیم.

ویژگی رفیق خوب در بیان امیرالمؤمنین علیه السلام
08 فروردین 1401

امیرالمؤمنین علی علیه السلام در روایتی سه ویژگی رفیق خوب را بیان فرمودند که این کلام حضرت ما را در انتخاب دوست خوب کمک می‌کند.

عوامل مادی و معنوی رسیدن به آرامش در زندگی
02 فروردین 1401

عترتنا - حجت‌الاسلام رفیعی طی سخنانی به تبیین عوامل مادی و معنوی رسیدن به آرامش در زندگی پرداخت که در ادامه مشروح آن می‌آید.

مانع ازدواج زنان مطلقه نشوید/پرهیز از حساسیت ‌
18 اسفند 1400

حجت الاسلام رفیعی تصریح کرد: ازدواج زنان مطلقه در جامعه نباید قبح شمرده شود و هر طور که حساب شود به نفع زنان مطلقه است که ازدواج مجدد کنند و نباید مانع تراشی در این خصوص صورت بگیرد.

شجاعی: با ازدواج و بچه‌دار شدن زندگی برکت می‌گیرد
05 اسفند 1400

حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمد شجاعی در جلسه هفتگی خود گفت: ازدواج و بچه‌دار شدن باعث برکت در زندگی می‌شود.

زوجین در اختلافات ماشین خاموش نباشید!
13 بهمن 1400

ماشین خاموش نباشید بلکه سعی کنید برای اینکه همسرتان به گلایه شما اعتنا کند و در مقابل شما جبهه‌گیری تند نکند، ابتدا از کلّیت رفتار و صفات خوبش ابتدا تمجید و تشکّر کنید، سپس مشکل جزئی خود را بیان کنید!

خواستگاری و تکنیک‌های آموزش آن
11 آبان 1400

«آموزش خواستگاری» گزیده ای از سخنران حجت الاسلام و المسلمین دهنوی پیرامون ازدواج آسان است که در ادامه می شنوید.

سه قدم برای رسیدن به یک زندگی دور از انحراف و سالم
27 مرداد 1400

قرآن برای یک زندگی مستقیم و به دور از انحراف نسخه و دستورالعملی را بیان کرده است که با سه قدم انسان را از کجی و انحراف نجات می‌دهد.

فیلم | باز شدن گره‌های زندگی در کلام استاد انصاریان
08 تیر 1400

حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان عقیده دارد: گره‌های زندگی بسته می‌ماند تا در خود تغییر ایجاد کنید، هرگاه گره در کار است ببینید آیا دل پدر و مادر از دستتان سوخته است؟

راهکار آیت‌الله جاودان برای درمان عصبانیت
08 تیر 1400

آیت‌الله محمدعلی جاودان از استادان اخلاق شهر تهران برای درمان عصبانیت و کاهش آن توصیه‌ها و راهکاری را بیان نمود که در ادامه می‌آید.