×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۴۰۳

آیت‌الله حسین مظاهری از اساتید اخلاق شهر اصفهان، صاحب تألیفات متعدد در زمینه‌های مختلف از جمله مباحث اخلاقی و به ویژه در رابطه با خانه و خانواده هستند و یکی از تألیفات ایشان کتاب «اخلاق در خانواده» است که در آن به مسائل مرتبط با روابط خانوادگی و زناشویی پرداخته‌اند و مطلب حاضر بخشی از کتاب مزبور است که در آن به "پیامدهای اختلاف خانوادگی و راهکارهای حل این اختلافات" پرداخته شده است. بعد از خطا فوراً عذرخواهی کنید در ...

به گزارش عترتنا؛حجت‌الاسلام‌والمسلمین «علیرضا تراشیون» شب گذشته شنبه ۳۰ دی‌ماه طی سخنانی حرم مطهر بانوی کرامت حضرت معصومه (س) با اشاره به آیاتی از قرآن با بیان این که ذات اقدس الهی مدیریت نظام خلقت را مبتنی بر دو وجه زن و مرد آفرید و آن‌ها را مکمل یکدیگر قرار داده است، اظهار داشت: مسئله برابری جنسیتی در برابر عدالت جنسیتی، به دنبال تحمیل باور شبیه هم بودن دو جنس است؛ درحالی‌که خصوصیات عاطفی، اخلاقی و رفتاری زن و مرد با ...

محمدعلی انصاری صاحب تفسیر مشکاه و مفسر قرآن، در نشست مجازی که با موضوع «محبت بین زوجین و ازدواج» امروز ۲۹ دی‌ماه برگزار شد، اظهار کرد: به طور کلی انسان موجودی اجتماعی و نیازمند تجربه جمعی است. خداوند سبحان وجود آدمیان را به گونه‌ای قرار نداده است که در انزوا و انفراد زندگی کنند، زیرا استعدادهای انسانی در محیط اجتماع شکوفا می‌شود و نخستین و بهترین مکانی که انسان‌ها می‌توانند تجربه جمعی به دست آورند، محیط خانواده ...

راهکار محبوبیت والدین نزد فرزندان
24 دی 1402

حجت الاسلام تراشیون طی سخنانی در حرم بانوی کرامت(س) پنج راهکار محبوبیت والدین در خانه و نزد فرزندان را بیان کرد که در ادامه می‌خوانید.

منظور از قناعت سخت‌گیری و فشار بر خانواده نیست
22 دی 1402

آیت‌الله هاشمی علیا گفت: قناعت به این معنا نیست که در عائله و خانواده، کمبود و فشار و مشقت ایجاد شود؛ این برخلاف مرام اسلام و احکام دینی است.

چشم طمع شیطان به پیوندهای مقدس
10 دی 1402

حجت‌الاسلام تراشیون با بیان اینکه شیطان به پیوندهای مقدسی همچون زوجین، والدین، زنان، علما چشم طمع دارد، گفت: در برابر این تهدیدات خود و فرزندانتان را از نظر توحیدی قوی کنید و در جهل نمانید.

شاخصه‌های زندگی موفق زوجین و موانع آن
03 دی 1402

حجت‌الاسلام تراشیون با اشاره به شاخصه‌های زندگی موفق گفت: محبت و عشق‌ورزی از شاخصه‌های زندگی موفق در بین زن و شوهر است که محبت زن و شوهر نسبت به یکدیگر یکی از پرتکرارترین موضوعات در روایات اسلامی است.

شاخصه‌های خانواده قرآنی در سوره انسان + اینفوگرافیک
23 تیر 1402

ویژگی‌های خانواده آن هم خانواده‌ای تراز در سوره انسان بیان شده است. برترین خانواده قرآن، زندگی علوی و فاطمی است. این ویژگی همراه با پاداش آن بنابر محتوای سوره انسان در قالب اینفوگرافیک ارائه شده است.

چیستی حقوق پدر و جایگاه او در روایات
13 بهمن 1401

تعالیم اسلامی سرشار از مباحثی است که شأن و جایگاه بی‎بدیل پدر را تبیین می‎کند. احترام و پاسداشت پدر، وظیفه‎ای ایمانی است.

خطر طبع سرد رسانه بر خانواده
27 آذر 1401

رسانه‌ طبع سردی دارد؛ یعنی هرچه از رسانه‌ها بیشتر استفاده کنیم، فضای خانواده به سردی بیشتر گرایش خواهد یافت. ورود رسانه از بستر تلفن‌های همراه در اتاق‌خواب، گفتگوی زن و مرد و روابط زناشویی را به سردی سوق می‌دهد.

26 آذر 1401

آیت الله العظمی روحانی در پاسخ به پرسشی درباره حل مشکلات خانوادگی توصیه‌ای بیان کردند که آن را در ادامه بخوانید.

چگونه با همسر و فرزند دور شده از خدا برخورد کنیم؟
22 آذر 1401

محمدعلی انصاری ضمن تفسیر سوره تغابن به بیان راهکار قرآن در برخورد با ناملایمات خانوادگی پرداخت و در این رابطه درباره سه مفهوم عفو، صفح و غفران توضیح داد.

ویژگی‌های خانواده موفق و اهمیت تحکیم خانواده
13 آذر 1401

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی طی سخنانی در حرم بانوی کرامت(س) بر اهمیت کسب رضایت در تحکیم بنیان خانواده اشاره و آن را یکی از اصول مهم خانواده موفق توصیف کرد.