×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱ فروردین , ۱۴۰۲

به گزارش خبرنگار عترتنا؛«حجت الاسلام و المسلمین سید علی مقدم قوچانی» استاد اخلاق و مدرس حوزه علمیه تهران به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا (س) در گفت‌وگو با عترتنا با تبریک این روز درباره علت اینکه چرا نام حضرت زهرا (س) در قرآن نیامده است، گفت: در قرآن کریم آیات زیادی درباره اهل بیت (ع) آمده که در این آیات حضرت فاطمه زهرا (س) به صورت اجماع آمده است. وی ادامه داد: یکی از این آیات، آیه تطهیر، آیه ۳۳ احزاب است که خداوند می‌فرماید ...

به گزارش عترتنا؛حجت‌الاسلام والمسلمین سید ناصر احمدی، امام جماعت مسجد طوس و کارشناس و پژوهشگر حوزوی و فعال در حوزه دین و فرهنگ در پی خورشید گرفتگی روز گذشته در ایران در گفت‌وگویی کوتاه با عترتنا درباره وجوب نماز آیات گفت: نماز آیات دو رکعت است و یکی از نمازهایی که واجب است نماز آیات است که نماز آیات برای زلزله، خورشیدگرفتگی، ماه گرفتگی و رعد و برق و باد که مردم اکثرا وحشت کنند، بر مکلفین واجب می‌شود. این کارشناس احکام و ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران به محضر فقیه عارف حضرت آیت الله محمدصالح کمیلی خراسانی از شاگردان حضرت امام راحل رضوان‌الله‌علیه و بزرگان نجف مانند مرحوم آیت الله العظمی خویی رسیدیم که در زمینه عرفانی به مدت ۲۴ سال از محضر آیت الحق سید هاشم حداد رضوان الله علیه تلمذ کردند. با توجه به کثرت تألیفات این استاد برجسته عرفان اسلامی، در زمینه عرفان شیعی و نوع بیان، ساختار نوشتاری و ادبی خاصی که در ...

قرآنِ به سر گرفته شده را بعد از لیالی قدر زیر پا نگذارید
06 اردیبهشت 1401

آیت الله کمیلی خراسانی از استادان برجسته عرفان اسلامی در گفت‌وگو با عترتنا به تبیین علت قرآن به سر گذاشتن در لیالی قدر و اهمیت انس با قرآن بعد از ماه رمضان پرداخت.

نماز شب توصیه آیت‌الله میرزا هاشم آملی به طلاب
29 فروردین 1401

حجت‌الاسلام اسماعیل‌پور با نقل توصیه‌ای از استادشان گفت: مرحوم آیت‌الله العظمی میرزا هاشم آملی در کلاس درس به طلاب سفارش به خواندن نماز شب می‌کردند.

در شرایط کنونی پدیده گرد و خاک روزه را باطل نمی‌کند
23 فروردین 1401

حجت‌الاسلام محمدی شاهرودی درباره ابطال روزه در شرایط کنونی آلودگی هوا و گرد و خاک گفت: آنچه روزه را باطل می‌کند این است که انسان گرد و غبار غلیظ را عمداً به حلق برساند، اما این شرایط کنونی روزه را باطل نمی‌کند.

آیا پدیده گرد و غبار روزه را باطل می‌کند؟
22 فروردین 1401

حجت‌الاسلام کریمی کارشناس احکام در گفت‌وگو با عترتنا درباره وضعیت روزه در شرایط پدیده گرد و خاک گفت: با توجه به شرایط کنونی به نظر این گرد و غبار فعلاً مطلب خاصی در باطل کردن روزه ندارد.

کفاره روزه و برررسی احکام و شرایط آن
14 فروردین 1401

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی توکل، کارشناس احکام و از محققین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با عترتنا به تشریح احکام کفاره روزه پرداخت.

توصیه های امام رضا(ع) بهترین راهکار جبران ماه شعبان است
09 فروردین 1401

حجت الاسلام اسماعیل‌پور از مدرسین حوزوی در گفت‌گو با عترتنا توصیه امام هشتم (ع) درباره روزهای پایانی ماه شعبان را بهترین راهکار جبران این ماه دانست.

رعایت حرمت فاطمیه اول همانند فاطمیه دوم لازم و واجب است
26 آذر 1400

حجت الاسلام والمسلمین خادمیان در گفت‌وگویی حرمت قائل شدن عزای فاطمی در دو قول 75 روزه و 95 روزه را لازم و واجب دانست.

مادران معنوی در تربیت فرزندان سلوکی نقش مهمی دارند
16 بهمن 1399

آیت الله کمیلی خراسانی در گفت‌وگو با عترتنا نقش معنوی مادر در تربیت و پرورش فرزندان معنوی و سلوکی را بسیار مهم و کلیدی بر شمردند.

حضرت عیسی(ع) از منظر آیت الله جوادی آملی
05 دی 1399

حجت الاسلام امیرمیثم سعیدی، عضو دفتر مرجعیت دینی و علمی آیت الله العظمی جوادی آملی به مناسبت ولادت حضرت عیسی(ع) به تبیین اندیشه ها و آرای معظم له درباره این پیامبر اولوالعزم پرداخت.

حضرت زینب (س) پیروز تحریمات و تهدیدات دشمن بود
29 آذر 1399

آیت الله احدی گفت: حضرت زینب (س) تمام اطرافش تحریم بود و بالاترین تحریم ها و تهدیدات را داشتند، اما تمام این تحریم ها را پذیرفت و گفت: ما پیروز هستیم.