×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۸ بهمن , ۱۴۰۰

به گزارش عترتنا، در ایام فاطمیه اول برخی از مردم خصوصاً عوام، حرمت این ایام عزای فاطمی را رعایت نمی‌کنند و در جواب هم می‌گویند، فاطمیه اول به روایتی نقل‌شده و در تقویم هم تعطیل نیست، پس مهم نیست و حرمت عزاداری ندارد! از این رو خبرنگار عترتنا در گفت‌وگویی کوتاه با حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین خادمیان نظر این استاد و محقق حوزوی را جویا شد. حجت‌الاسلام‌والمسلمین خادمیان در پاسخ گفت: کسانی که روز شهادت حضرت زهرا ...

آیت الله کمیلی خراسانی در گفت‌وگو با عترتنا نقش معنوی مادر در تربیت و پرورش فرزندان معنوی و سلوکی را بسیار مهم و کلیدی بر شمردند. ...

حجت الاسلام امیرمیثم سعیدی، عضو دفتر مرجعیت دینی و علمی آیت الله العظمی جوادی آملی به مناسبت ولادت حضرت عیسی(ع) به تبیین اندیشه ها و آرای معظم له درباره این پیامبر اولوالعزم پرداخت. به گزارش پایگاه تحلیلی عترتنا / دین و اندیشه: حجت الاسلام امیرمیثم سعیدی، مدیر فرهنگی دفتر مرجعیت دینی و علمی آیت الله العظمی جوادی آملی در شرق تهران به مناسبت ولادت حضرت عیسی(ع) درباره علت احترام مسلمانان به حضرت عیسی(ع) و آراء و اندیشه های ...

حضرت زینب (س) پیروز تحریمات و تهدیدات دشمن بود
29 آذر 1399

آیت الله احدی گفت: حضرت زینب (س) تمام اطرافش تحریم بود و بالاترین تحریم ها و تهدیدات را داشتند، اما تمام این تحریم ها را پذیرفت و گفت: ما پیروز هستیم.

موسی مبرقع(ع) جد سادات رضوی/انتقاد از تعطیلی اماکن مقدس
19 آذر 1399

آیت الله توکل در گفتگویی با بیان اینکه احترام به امامزاده حضرت موسی مبرقع(ع) احترام به امام جواد(ع) است، از تعطیلی مکان های مقدس در ایام شیوع کرونا انتفاد کرد.

نقش دانشگاه و دانشجو در دستیابی به جامعه مهدوی
16 آذر 1399

آیت الله سید جلال مجدهاشمی در گفت‌وگویی به مناسبت روز دانشجو به تبیین نقش دانشگاه در تربیت دانشجوی مهدوی و اهمیت مهدویت در محتوای آموزشی، پرداخت.

استقبال بی‌نظیر قمی‌ها ازحضرت معصومه(س) و ویژگی‌های حضرت
06 آذر 1399

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مرتضی غروی در گفت‌وگو با عترتنا به تشریح ویژگی‌ های خاص حضرت معصومه(س) نسبت به سایر امام‌زادگان پرداخت.

آیت الله میرسجادی از رجال صاحب علم و اخلاق بود
09 مهر 1399

آیت الله میرسجادیغیر از سیادت و آقازادگی و انتساب به بیت آیت الله العظمی ابوالحسن اصفهانی خود ایشان هم از رجال صاحب علم و اخلاق و ادب بود

در ایام شیوع کرونا امام رضا(ع) را از راه دور زیارت کنید
25 تیر 1399

آیت الله میردامادی با توجه به روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع) و شیوع بیماری کرونا به مردم توصیه کرد در چنین شرایطی امام رضا(ع) را از راه دور زیارت کنند و ارتباط خود را با حضرت قطع نکنند.

بقاع متبرکه بستر مناسبی برای فعالیت‌های فرهنگی است
07 تیر 1399

آیت الله توکل عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بقاع متبرکه و مزار امام‌زادگان بستری مناسبی برای فعالیت های فرهنگی و دینی و اعتقادی هستند.

اهمیت عبادت در شب لیله الرغائب و مهمترین دعا در این شب
08 اسفند 1398

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی اسماعیل‌پور از اساتید حوزوی شهر تهران در گفت‌وگو با عترتنا به تبیین اهمیت عبادت در شب لیلة الرغائب پرداخت و دعای برای فرج امام زمان(عج) را از مهمترین دعاها در این شب بیان نمود.

انتخابات و اهمیت شرکت در آن/دعای موقع رای دادن
02 اسفند 1398

آیت‌الله میردامادی از محققین و مولفین حوزوی شهر تهران در آستانه انتخابات دوم اسفند در گفت‌وگوی اختصاصی با عترتنا به تشریح اهمیت شرکت در انتخابات پرداخت.

راه‌های افزایش روزی در گفت‌وگو با استاد اسماعیل‌پور
25 بهمن 1398

عترتنا / حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی اسماعیل‌پور از اساتید حوزه علمیه تهران طی گفت‌وگویی با عترتنا راه های افزایش روزی را بیان کرد