×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳

یکی از معارف موجود در ادعیه وارده از اهل بیت(ع) رویکرد جهانی و بین‌المللی آن است؛ ائمه(ع) چنانکه در اقوال و سیره ایشان وجود دارد وقتی دست به دعا برمی‌داشتند ابتدا برای عموم مردم جامعه خود و عموم بشریت دعا می‌کردند و بعد حاجات خود را طلب می‌نمودند. یکی از نمونه‌های برجسته این ادعیه که نشانگر این رویکرد عام جهانی است دعایی است که روزانه در ماه مبارک رمضان و بعد از نماز ظهر و عصر آن را با این طلیعه می‌خوانیم: اللهم ادخل علی ...

حضرت آیت‌الله العظمی محمدتقی بهجت از جمله مراجع تقلیدی بود که بیشتر به عرفان، زهد و تقوا شناخته می‌شد و اهل نظر  ایشان را یگانه دوران می‌دانند و مقامات ایشان را کم نظیر می‌شمرند. نماز جماعت آیت‌الله بهجت و احوال او حین نماز، نزد مردم مشهور بود و به دلیل سهولت ارتباط و در دسترس بودن، مردم علاقه خاصی به ایشان داشتند. سلوک عرفانی و ارادت خاص ایشان به اهل بیت(ع) به خصوص امام زمان(عج) سبب شد تا مطالبی به نقل از ایشان در فضای ...

حجت‌الاسلام والمسلمین علی کورانی از روحانیون شیعه اهل لبنان، پژوهشگر تاریخ اسلام و اندیشه‌های مذاهب اسلامی است. او در ایران بیشتر با کتاب «عصر ظهور» شناخته می‌شود که موضوع آن مهدویت در احادیث است. ایشان معتقد است روایاتی که ایرانیان را زمینه‌ساز عصر ظهور می‌دانند متواتر و بالغ بر ۱۰۰ روایت است. خبرنگار ایکنا در آستانه نیمه شعبان با این نویسنده و پژوهشگر تاریخ اسلام گفت‌وگو کرده است که در ادامه می‌خوانیم و ...

میرزا اسماعیل دولابی محل بروز و ظهور عشق الهی بود
09 بهمن 1402

آیت‌الله کمیلی خراسانی گفت: در حالت مرحوم میرزا اسماعیل دولابی حالت عشق الهی بروز و ظهور داشت و در جلسات هم کسانی که پای منبر ایشان می‌آمدند این بروز و ظهور عشق الهی را از ایشان می‌دیدند.

آیت‌الله کمیلی عرفان را از منابع وحیانی و اهل‌بیتی نشر داده‌اند
01 آذر 1402

عضو هیئت علمی گروه عرفان و معنویت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی درباره آثار مکتوب آیت‌الله کمیلی گفت: آثار عرفانی آیت‌الله کمیلی برگرفته از منابع وحیانی و اهل‌بیتی است و در آثارشان به عرفان عملی ورود کردند.

چرا خدا اسرائیل را گرفتار عذاب نمی‌کند؟!
21 آبان 1402

استاد حوزه علمیه و کارشناس دینی در مورد اینکه چرا خدا در حمایت از مظلومین غزه دخالت نمی‌کند، تاکید کرد: دنیا دار ابتلا و امتحان است و قواعد و سنن الهی بر آفرینش حاکم است تا انسان‌ها آزمایش شوند؛ ظالمان، مظلومین و ساکتین سه گروهی هستند که این روزها در حال آزمایش هستند و ساکتین هم به مجازاتی که ظالمان خواهند رسید می‌رسند.

01 آبان 1402

آیت الله کمیلی خراسانی: امام راحل(ره) حقیقتاً اهل صمت و سکوت بود و در جریان شهادت حاج آقا مصطفی اصلاً گریه نکرد و شهادت آقا مصطفی حقیقتاً از الطاف خفیه الهی بود.

چگونگی شکل گیری و سرنوشت بنی‌اسرائیل از منظر قرآن
24 مهر 1402

نویسنده و پژوهشگر قرآنی با اشاره به ماجرای شکل‌گیری و سرنوشت بنی‌اسرائیل در سوره اسراء، بیان کرد: طبق آیات قرآن کریم، تشکیل اسرائیل براساس تقدیر الهی بود تا از آنها انتقام گرفته شود.

سیره معلم اخلاق در خانواده در زیارت امام رضا علیه السلام
25 شهریور 1402

فرزند مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر موسوی حسینی معلم اخلاق در خانواده در گفتگویی از سیره و ارادت والد خویش نسبت به امام رضا(ع) و زیارت رفتن ایشان مطالبی بیان نمود.

آیت الله معصومی همدانی ارادت خاصی به حضرت زهرا(س) داشت
01 مرداد 1402

ایشان ارادت خاصی به حضرت زهرا(س) داشت؛ چنانچه هرگاه روضه فاطمی توسط مداحان خوانده می‌شد، ایشان آنقدر گریه می‌کرد که لرزه بر اندامشام می‌افتاد و از خود بی خود می‌شد.

ناگفته‌های زندگی استاد فاطمی‌نیا از زبان فرزند کوچکشان
26 اردیبهشت 1402

میرعلی فاطمی‌نیا؛ آخرین فرزند آیت‌الله فاطمی‌نیا درباره روحیات پدر گفت: تمام هم و غم پدرم درباره اخلاق بود، چون معتقد بود اخلاق، باب فهم معارف اسلامی است.

چرا نام حضرت زهرا(س) در قرآن نیامده است؟!
23 دی 1401

حجت الاسلام والمسلمین سید علی مقدم قوچانی گفت: در قرآن کریم آیات زیادی درباره اهل بیت (ع) آمده که در این آیات حضرت فاطمه زهرا (س) به صورت اجماع آمده است.

نماز آیات را به دو صورت می‌توان خواند
04 آبان 1401

نماز آیات به دو صورت خوانده می‌شود که به صورت مختصر می‌توان سوره‌ای که 5 آیه دارد را به 5 قسمت تقسیم نمود.