×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران به محضر فقیه عارف حضرت آیت الله محمدصالح کمیلی خراسانی از شاگردان حضرت امام راحل رضوان‌الله‌علیه و بزرگان نجف مانند مرحوم آیت الله العظمی خویی رسیدیم که در زمینه عرفانی به مدت ۲۴ سال از محضر آیت الحق سید هاشم حداد رضوان الله علیه تلمذ کردند. با توجه به کثرت تألیفات این استاد برجسته عرفان اسلامی، در زمینه عرفان شیعی و نوع بیان، ساختار نوشتاری و ادبی خاصی که در ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ فقیه عارف آیت الله «محمدصالح کمیلی خراسانی» از استادان برجسته عرفان اسلامی در گفت‌وگو با عترتنا درباره علت قرآن به سر گرفتن در لیالی قدر گفت: یکی از اعمال شب قدر، قرآن را روی سر گذاشتن و خدا را به نام ۱۴ معصوم قسم دادن است. همانطور که می‌دانید برای این قرآن سرها بریده شده و جان‌ها فدا شده است و ائمه اطهار (ع) جانشان را فدا کردند، که امروز این قرآن به دست ما رسیده و آن را در شب قدر به سر ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛حجت‌الاسلام والمسلمین «مرتضی اسماعیل‌پور» استاد حوزه علمیه تهران در گفت‌و‌گو با عترتنا، ماه رمضان را بهترین فرصت زمانی برای عبادت و کسب توشه دانست و گفت: ماه رمضان ماه سلوک ربانی و عروج رحمانی است؛ این ماه بهترین فرصت برای اتصال انسان به قدرت لایتناهی الهی است که بهترین شب در طول سال در این ماه قرار دارد و آن شب قدر است که عارفان و اهل معرفت یکسال در انتظار رسیدن این شب هستند. وی ادامه داد: مومنین ...

در شرایط کنونی پدیده گرد و خاک روزه را باطل نمی‌کند
23 فروردین 1401

حجت‌الاسلام محمدی شاهرودی درباره ابطال روزه در شرایط کنونی آلودگی هوا و گرد و خاک گفت: آنچه روزه را باطل می‌کند این است که انسان گرد و غبار غلیظ را عمداً به حلق برساند، اما این شرایط کنونی روزه را باطل نمی‌کند.

آیا پدیده گرد و غبار روزه را باطل می‌کند؟
22 فروردین 1401

حجت‌الاسلام کریمی کارشناس احکام در گفت‌وگو با عترتنا درباره وضعیت روزه در شرایط پدیده گرد و خاک گفت: با توجه به شرایط کنونی به نظر این گرد و غبار فعلاً مطلب خاصی در باطل کردن روزه ندارد.

کفاره روزه و برررسی احکام و شرایط آن
14 فروردین 1401

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی توکل، کارشناس احکام و از محققین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با عترتنا به تشریح احکام کفاره روزه پرداخت.

توصیه های امام رضا(ع) بهترین راهکار جبران ماه شعبان است
09 فروردین 1401

حجت الاسلام اسماعیل‌پور از مدرسین حوزوی در گفت‌گو با عترتنا توصیه امام هشتم (ع) درباره روزهای پایانی ماه شعبان را بهترین راهکار جبران این ماه دانست.

رعایت حرمت فاطمیه اول همانند فاطمیه دوم لازم و واجب است
26 آذر 1400

حجت الاسلام والمسلمین خادمیان در گفت‌وگویی حرمت قائل شدن عزای فاطمی در دو قول 75 روزه و 95 روزه را لازم و واجب دانست.

مادران معنوی در تربیت فرزندان سلوکی نقش مهمی دارند
16 بهمن 1399

آیت الله کمیلی خراسانی در گفت‌وگو با عترتنا نقش معنوی مادر در تربیت و پرورش فرزندان معنوی و سلوکی را بسیار مهم و کلیدی بر شمردند.

حضرت عیسی(ع) از منظر آیت الله جوادی آملی
05 دی 1399

حجت الاسلام امیرمیثم سعیدی، عضو دفتر مرجعیت دینی و علمی آیت الله العظمی جوادی آملی به مناسبت ولادت حضرت عیسی(ع) به تبیین اندیشه ها و آرای معظم له درباره این پیامبر اولوالعزم پرداخت.

حضرت زینب (س) پیروز تحریمات و تهدیدات دشمن بود
29 آذر 1399

آیت الله احدی گفت: حضرت زینب (س) تمام اطرافش تحریم بود و بالاترین تحریم ها و تهدیدات را داشتند، اما تمام این تحریم ها را پذیرفت و گفت: ما پیروز هستیم.

موسی مبرقع(ع) جد سادات رضوی/انتقاد از تعطیلی اماکن مقدس
19 آذر 1399

آیت الله توکل در گفتگویی با بیان اینکه احترام به امامزاده حضرت موسی مبرقع(ع) احترام به امام جواد(ع) است، از تعطیلی مکان های مقدس در ایام شیوع کرونا انتفاد کرد.

نقش دانشگاه و دانشجو در دستیابی به جامعه مهدوی
16 آذر 1399

آیت الله سید جلال مجدهاشمی در گفت‌وگویی به مناسبت روز دانشجو به تبیین نقش دانشگاه در تربیت دانشجوی مهدوی و اهمیت مهدویت در محتوای آموزشی، پرداخت.