×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۴۰۲

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

در مقابل قرآن سوزی جلسات قرآنی را پر رنگ کنید/خدا حافظ قرآن / آیت الله صدیقی / عترتنا

به گزارش خبرنگار عترتنا؛آیت الله «کاظم صدیقی» ظهر روز گذشته شنبه ۳۱ تیرماه در مراسم عزاداری دهه اول محرم در مسجد امام خمینی (ره) بازار تهران با اشاره به جسارت به قرآن کریم گفت: این سوزاندن قرآن برای غیرتمندان قابل تحمل نیست، هم این افراد هتک حرمت کننده را نفرین کنید و هم به لج این افراد رو به قرآن بیاورید و جلسات قرآن را برپا کنید و جلسات قرآنی را پر رنگ کنید؛ در این جلسات از قاریان خوش لحن دعوت کنید و همانطور که مداح خوب دعوت می‌کنید قاریان خوش لحن را هم دعوت کنید.

پر رنگ کردن جلسات قرآن در مقابل هتاکان قرآن

وی توصیه کرد: در مسئله قرآن بچه‌هایتان را هم به جلسات قرآن بفرستید و اینهایی که خوش صدا هستند را مطرح کنید و بگذارید به کوری چشم دشمنان کاری کنید که معلوم شود که شما مدافع قرآن و مروج قرآن هستید.

این استاد اخلاق حوزه علمیه تهران تصریح کرد: کسانی که قرآن را می‌سوزانند در اصل خود را می‌سوزانند، قرآن که نمیسوزد اینها کاغذ را می‌سوزانند و می‌خواهند هتک حرمت کنند و احترام مقدسات را از بین ببرند و خدا هم آب پاکی را روی دست این نوع اوباش ریخته است و در چند آیه از قرآن خداوند از حفظ قرآن سخن گفته است.

خدا خودش حافظ قرآن است

آیت الله صدیقی با بیان اینکه خداوند در قرآن وعده حفظ قرآن را داده است، گفت: وعده قرآن است که خدا حافظ قرآن است که در آیه ۹ سوره حجر می‌فرماید: «إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ؛ البته ما قرآن را بر تو نازل کردیم و ما هم آن را محققا محفوظ خواهیم داشت.»

وی ادامه داد: یکی از اسامی قرآن ذکر است که در این آیه قرآن به اسم ذکر آمده است و خدا می‌فرماید خود ما این قرآن را نازل کردیم و خود ما هم آن را حفظ می‌کنیم و نگهبان و پاسدار قرآن هستیم. خدا خودش قول داده که حافظ این قرآن است.

وی افزود: در آیه ۸ سوره صف نیز خداوند می‌فرماید: «یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ؛ کافران می‌خواهند تا نور خدا را به گفتار باطل (و طعن و مسخره) خاموش کنند و البته خدا نور خود را هر چند کافران خوش ندارند کامل و محفوظ خواهد داشت.» اینها می‌خواهند با دهانشان خورشید را خاموش کنند! در حالی که خدا این نور را بنا دارد به کوری چشم کافران همه جا برساند ولی آن‌ها عصبانی و ناراحت می‌شوند. بنابراین با سوزندان کاغذ قرآن خود قرآن صدمه نمی‌خورد بلکه طرفداران آن بیشتر می‌شود.

اسلام جهانی خواهد شد و بر همه ادیان غلبه می‌کند

آیت الله صدیقی با استناد به قرآن کریم اسلام را دین جهانی دانست و گفت: خدا وعده داده که اسلام را جهانی کند و اسلام همه کشورها را تسخیر خواهد کرد و بر همه ادیان غلبه خواهد کرد و این وعده خداست و هیچ کس هم نمی‌تواند راهی را در پیش بگیرد که جلوی اراده خدا را بگیرد. خداوند در آیه ۳۳ سوره توبه در این باره می‌فرماید: «هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَیٰ وَدِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ کُلِّهِ وَلَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ؛ اوست خدایی که رسول خود را به هدایت و دین حق فرستاد تا آن را بر همه ادیان عالم تسلط و برتری دهد هر چند مشرکان ناراضی و مخالف باشند.» خدا چنین اراده‌ای کرده و اراده خدا هم قطعی است.

دست دیگران را بگیرید و بی‌تفاوت نباشید/همه مبلغ دین باشید

این استاد اخلاق با بیان اینکه همه باید مبلغ دین باشند، اظهار کرد: قرآن را باید شناخت حالا اگر ما در اعتقاداتمان به خدا و پیغمبر و ولایت و قرآن چیزی یاد گرفتیم این کافی نیست و بر همه واجب است که دیگران را هم دعوت کنیم و دینمان را تبلیغ کنیم و حلال و حرام‌ها را به مردم بگوییم.

وی ادامه داد: برخی حتی یک بی‌حجاب را در حریم همین مسجد می‌بینند و بی‌تفاوت هستند و تذکر نمی‌دهند در صورتی که اگر ده نفر به این بی‌حجاب تذکر بدهند عرصه برای این بی‌حجاب تنگ می‌شود، اما اگر یک نفر تذکر بدهد تاثیری ندارد و آن فرد هم گوش نمی‌دهد. لذا مسئله تبلیغ اختصاص به پیغمبر و امام و روحانی و خطیب ندارد بلکه بر همه واجب است.

این استاد اخلاق تاکید کرد: باید دست دیگران را هم بگیرید و آن‌ها را هم به مسیر ایمان و عمل صالح دعوت کنید. شما فرد نیستید و همه در یک کشتی نشسته‌اید که اگر این کشتی را همه حفظ نکردید و یکی کشتی را سوراخ کرد همه را غرق می‌کند! اگر دوست و فامیل شما گناهی می‌کند به او تذکر بدهید نگوید به ما ربطی ندارد، باید مبلغ دین باشید، حالا اگر به خاطر خدا چیزی گفتید و به شما فحش هم دادند چه اشکال دارد که به خاطر خدا به ما فحش دادند، اما بی‌تفاوت نباشید.

قدر عمرتان را بدانید/ورشکسته واقعی کیست؟

آیت الله صدیقی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه قدر عمرتان را بدانید و آن را درست استفاده کنید، گفت: زمان خیلی حساس است بدانید اگر جوانی رفت دیگر از دست رفته است و همین چند روز باقی مانده هم خیلی مهم است و باید قدر این زمان و فرصت‌ها را بدانید و خوب استفاده کنید و مفت از دست ندهید. همیشه این مجالس و این امنیت و این همه نعمت نیست قدر بدانید و از این فرصت‌ها استفاده کنید.

وی ادامه داد: هر صبحی عصری و هر طلوعی غروبی دارد؛ صبح بیرون می‌آیید بدانید که همیشه صبح نمی‌ماند ببینید چه جور بیرون آمدید و الان چه جور دارید برمیگردید و مراقب باشید عمر را هدر ندهید. انسان از روزی به دنیا آمده دارد عمر را حرام می‌کند! عمر که نمی‌ماند آب می‌شود واز بین می‌رود. خدا این عمر را نداده که آن را هدر بدهید آن را داده که با این عمر بهشت را کسب کنید و قیمت این بدن‌های شما بهشت است، حالا کجا عمرتان را تمام کردید و حاصل عمرتان چیست؟

وی افزود: بدانید که ورشکسته اصلی کسی است که عمرش را از دست داده است کسی که عمرش را داده و با دست خالی به خانه قبر می‌رود دیگر کسی نمی‌تواند به او کمک کند؛ متوجه این خطر مهم باشید.

کلید همه مفاسد

آیت الله صدیقی در پایان کلید همه مفاسد را شراب دانست و گفت: شراب خوردن کلید همه مفاسد است، این را مرحوم آیت الله بهاءالدینی تکرار می‌کردند و به همه می‌گفتند پیغمبر (ص) فرموده خدا تمام ناپاکی‌ها و صفات بد را جمع کرده و در یک جا زندانی کرده که دامن بندگانش را آلوده نکند و کلید این زندان شراب است؛ یعنی کسی که شراب می‌خورد راه به همه بدی‌ها پیدا می‌کند. بعد ایشان در ادامه می‌گفتند که پیغمبر (ص) فرموده دروغ بدتر از شراب است! حالا بچه هیئتی‌های ما شراب اگر نمی‌خورند اما برخی دروغ می‌گویند. پس خیلی مراقب باشید با گناه عمرتان را هدر ندهید.

*اختصاصی عترتنا

پایان پیام/.

شبکه های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام  / کانال ایتا  / کانال سروش  / پیچ اینستاگرام / آپارات

منبع خبر : اختصاصی عترتنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه عترتنا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.