×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

آیت الله العظمی مدرسی گفت: مردم در این ایام شیوع ویروس کرونا باید از بعضی از امور مستحبی مثل دید و بازدید، شرکت در عروسی ها و موارد دیگر، فاصله بگیریم زیرا این امور با حفظ نفس و جان آدم متعارض است.


همه مردم و مسئولین برای ریشه کن شدن ویروس کرونا وارد میدان شوند عترتنابه گزارش پایگاه تحلیلی عترتنا / مراجع معظم تقلید: آیت الله العظمی سید محمد تقی مدرسی از مراجع معظم تقلید کربلا در سخنرانی هفتگی خود که به صورت ضبط تلویزیونی از تلویزیون عراق پخش شد، با درخواست از عموم مردم جهت همکاری برای ریشه کن شدن ویروس کرونا گفت: تنها راه عبور از بحران اپیدمی و نابودی ویروس کرونا، همکاری تمامی مردم در مبارزه با ویروس کروناست و بدون این راه این بیماری در کشور لانه می کند و خدای ناکرده جان مردم را می گیرد.

این مرجع عالیقدر تقلید با تشکر از خیرین اظهار کرد: ما از صاحبان دستان باز به خاطر نیکی و سخاوتمندی تشکر می کنیم که در مقابله با بیماری و خدمت به نیازمندان در این مدت اقدامات بسیار خوبی انجام داده اند و با تهیه تجهیزات پزشکی یا مواد غذایی نیازمندان را یاری نمودند اما این کافی نیست و باید همه مردم در این زمینه نیز یکدیگر را کمک کنند.

آیت الله العظمی مدرسی به علت ادامه شیوع این بیماری در عراق اشاره و بیان کرد: با وجود اینکه مسئولین ذیربط در مبارزه با کرونا اقدامات احتیاطی مثل بستن مرز ها و اجرای قانون فاصله گذاری اجتماعی انجام دادند اما شیوع ویروس کرونا در عراق به دو دلیل تداوم یافته است؛ دلیل اول اینکه کوتاهی برخی مسئولین ذیربط ، آنچنان که مشاهده می شود، کمبود آشکاری در نیازهای ضروری در مقابله با بیماری یا درمان مبتلایان وجود دارد. و دوم عدم همکاری برخی از مردم است.

مولف تفسیر هدایت با تاکید بر اینکه طهارت و پاکیزگی از دستورات و سنت های الهی است، گفت: طهارت از سنت الهی در میان خلق است و خداوند سبحان انسان های پاکیزه را دوست دارد؛ این پاکی به معنی دوری از هرگونه پلیدی و زشتی در سطح فردی و اجتماعی است. این پاکیزی در سطح فردی شامل پاکی بدن،لباس و محل عبادت از هرگونه نجاست و ناپاکی است. همچنین به معنی پاکی محیط زیست و عدم فساد در آن و تطهیر قلب از کینه ها و دشمنی است.

آیت الله العظمی مدرسی در خصوص پاکیزی در زمینه اجتماعی بر ضرورت پاکی جامعه از ویروس ها و بیماری ها تأکید کرد و گفت: این مورد از ناپاکی ها و میکروب ها به شمار می رود و راه هایی وجود دارد که آنها را از بین برده و مانع شیوع آن می شود.

این مرجع عالیقدر تقلید در پایان با توصیه به رعایت مسائل بهداشتی و پرهیز از برگزاری اجتماعات اظهار کرد: حفظ نظافت اجتماعی تنها با همکاری و رعایت همه مردم به دست می آید و باید از بعضی از امور مستحبی مثل دید و بازدید، شرکت در عروسی ها و موارد دیگر، فاصله بگیریم زیرا این امور با حفظ نفس و جان آدم متعارض است و به فکر تماس از طریق شبکه های اجتماعی و اطعام به نیازمندان به جای بر پایی مهمانی که احتمال مبتلا شدن ده ها نفر است، باشیم.

*اختصاصی عترتنا

پایان پیام/.

شبکه‌های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام / کانال ایتا  / کانال سروش  / پیچ اینستاگرام

دیگر مطالب سرویس مراجع معظم تقلید را اینجا کلیک نموده و بخوانید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه عترتنا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.