×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

حجت الاسلام انصاریان با هشدار اینکه بانوان امام حسینی نگذارند دشمن حجاب آنها را غارت کند، گفت: یک مقدار حجاب در مملکت مانده و شما خانم‌ها و دختران امام حسینی نگذارید حجاب شما را غارت کنند.


نگذارید دشمن حجاب بانوان شیعی را غارت کندبه گزارش پایگاه تحلیلی عترتنا / در محضر علماء: حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان صبح امروز ۵ شهریور ماه در جمع عزاداران حسینی در فضای باز ورزشگاه شهید آیت الله سعیدی تهران با اشاره به ویژگی‌های خاص اصحاب امام حسین (ع) گفت: کاروان کربلا آراسته به ۵ ویژگی معرفت، عبادت، هجرت، سرعت و سبقت بودند که با این ۵ واقعیت به شهود قلبی نسبت به حق رسیدند و شربت وصال محبوب را چشیدند. با این ۵ ویژگی بین خود و بین جمال ازل و ابد حجاب و فاصله‌ای نگذاشتند.

وی با اشاره به مأموریت ملک الموت در قبض روح انسان‌ها اظهار کرد: ملک الموت رئیس فرشتگان قبض روح است و چون به تنهایی این کار را نمی‌کند و یک دسته از فرشتگان مأمور قبض روح هستند که رئیس آن‌ها ملک الموت است که از فرشتگان مقرب پروردگار است. که پیامبر (ص) به وی سفارش کرده که موقع قبض روح شیعیان با نرمی و آرامی جان آن را قبض کند و ملک الموت هم به پیامبر (ص) عرض کرد که من نسبت به آن‌ها از پدر مهربان‌تر هستم.

قبض روح یاران امام حسین (ع) توسط خدا

این استاد حوزوی گفت: در کتاب عالم بزرگ مرحوم حاج ملأ هاشم خراسانی از قول امام صادق (ع) برای این ۷۲ نفر ۳۰ امتیاز ویژه نقل شده است که یکی از این ویژگی‌ها و امتیازات آن‌ها این است که خداوند صبح عاشورا به ملک الموت فرمودند برای گرفتن جان این ۷۲ نفر به زمین نرود! بعد خداوند می‌فرماید جان این ۷۲ نفر را من خودم می‌گیرم. این همان شهود قلبی و نتیجه معرفت الله است که قرآن هم می‌فرماید: «یَا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّهُ * ارْجِعِی إِلَی رَبِّکِ رَاضِیَهً مَرْضِیَّهً * فَادْخُلِی فِی عِبَادِی * وَادْخُلِی جَنَّتِی؛ ای نفس مطمئنه، خشنود و خداپسند به سوی پروردگارت بازگرد، و در میان بندگان من درآی، و در بهشت من داخل شو». (آیات ۲۷ تا ۳۰ سوره فجر).

چگونگی قبض روح و مرگ علامه مجلسی

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان در ادامه به ماجرای چگونگی مرگ علامه مجلسی اشاره و بیان کرد: عالم بزرگ سید نعمت الله جزایری از شاگردان علامه مجلسی است که برای استفاده از محضر علامه مجلسی شب و روز و حتی در سفر با ایشان بود، وقتی علامه از دنیا رفت وی از شدت علاقه‌ای که به استادش داشت خیلی بی‌قرار شد و سر قبر استادش هم همواره گریه می‌کرد و بی تاب بود.

وی ادامه داد: تا اینکه یک شب که کنار قبر استادش در حال گریه و بی تابی بود وارد عالم رؤیا می‌شود و می‌گوید دیدم که قبر علامه مجلسی باز شد و استاد از قبر بیرون آمدند و کنار قبر نشستند، و من هم یک مطلبی بیش از ۲۰ سال در قلبم بود و هیچکس از آن‌ها با خبر نبود که علامه مجلسی راه حل آن را به من گفت!

این استاد و مؤلف حوزوی افزود: بعد من به علامه مجلسی گفتم استاد کیفیت مردن شما چگونه بوده است؟ که ایشان نقل کرد من در سن ۷۳ سالگی نزدیک به مرگ، درد بر تمام بدنم حاکم شد و شدت درد به حدی بود که داشت صبرم را لبریز می‌کرد و خانواده هم کنار بسترم بودند که دیدم یک جوان با وقار، با ادب، با محبت پایین پای من ایستاده است و من فکر کردم که دکتر است.

وی ادامه داد: این جوان خیلی عاشقانه به من گفت چه شده است؟ و من گفتم تمام بدنم در اوج درد است. این جوان کف دستش را گذاشت روی انگشتان پایم و تا زانوهایم را دست کشید، بعد گفت آیا درد داری؟ و من گفتم خنک و راحت شدم و دردم تسکین یافت! بعد از زانو تا سینه‌ام دست کشید و درد از بدنم رفت، بعد از سینه‌ام تا روی پیشانی دست کشید و وقتی دستش به پیشانی‌ام رسید، دیدم خانواده‌ام کنار بسترم دارند گریه می‌کنند، و من هر چه با محبت به آن‌ها می‌گفتم خوب شدم و دیگر یک ذره هم درد ندارم، آن‌ها بیشتر گریه می‌کردند، بعد شنیدم که مردم بیرون از منزل می‌گویند علامه مجلسی فوت کرد. بعد مردم آمدند و جنازه مرا تشییع کردند و در همین مکان دفن کردند و من هر چه می‌گفتم که نمرده‌ام و یک سلامتی عجیبی پیدا کردم کسی حرف مرا نمی‌شنید.

شیعیان از مرگ نترسند!

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با بیان اینکه شیعیان از مرگ نترسند، گفت: موقع مرگ ملک الموت دست شما شیعیان را هم می‌گیرد و با یک اشاره عاشقانه روح از بدن خداحافظی و بدن به قبر و روح به برزخ می‌رود و صبح قیامت روح به بدن بر می‌گردد و مانند وجود دنیایی خود وارد محشر می‌شود.

وی ادامه داد: شما نسبتاً یک اخلاق پسندیده دارید و واجبات الهی را انجام و به حلال و حرام الهی هم اهمیت می‌دهید، پس از مرگ نترسید. امام حسین (ع) در صبح عاشورا به یاران خود فرمودند الان ما همگی به سوی مرگ حرکت می‌کنیم و مرگ برای ما یک پل است که یک سر این پل دنیا و سر دیگرش آخرت است. پس مرگ برای مؤمنین یک هیولا و چهره‌ای عبوس نیست، اصلاً آن را نمی‌بینند بلکه به فرموده امام حسین (ع) مرگ یک پل است که پا روی آن می‌گذارید و آن مرگ هم از مؤمن لذت می‌برد که او پا روی او گذاشته است و وارد برزخ شده است.

این استاد حوزوی اظهار کرد: از شما تقاضا دارم که طبق روایات از مرگ نترسید. اما اگر بی دین بودید، اگر ربا خور هستید، اگر پا مال‌کننده حق مردم هستید، اگر بی حیا هستید و محرم و نامحرم را رعایت نمی‌کنید، در این صورت باید از مرگ بترسید.

شرق و غرب خیر شما را نمی‌خواهند

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با هشدار اینکه بانوان امام حسینی نگذارند دشمن حجاب آنها را غارت کند، گفت: مراقب باشید و سعی کنید داده‌های الهی را مواظبت کنید که آن را از دست ندهید و گول امواج غرب و شرق را هم نخورید که ما دوستی جز خدا، انبیا، ائمه طاهرین و اولیای الهی نداریم و بقیه طبق بیان صریح قرآن دشمن شما هستند و خیر شما را نمی‌خواهند چرا که اگر خیر شما را می‌خواستند حجاب را از مملکت شیعی غارت نمی‌کردند.

وی افزود: حدود ۷۰ سال است که دشمن حجاب را غارت کرده و برده و هنوز هم پس نداده است. حداقل شما خانم‌های امام حسینی و شما دختران امام حسینی حجاب مادرش زهرا (س) را، حجاب مادر بزرگش حضرت خدیجه (س) را، حجاب خواهرش زینب (س) را و حجاب دخترانش سکینه و رقیه (س) را نگه دارید.

نگذارید دشمن حجاب بانوان شیعی را غارت کند

این استاد حوزوی بیان کرد: یک مقدار حجاب هنوز در مملکت مانده است و شما خانم‌ها و دختران امام حسینی نگذارید داخلی و خارجی حجاب شما را غارت کنند. نگذارید با زمزمه‌های اینکه اگر حالا یک ذره موی شما بیرون باشد اشکالی ندارد، یا اگر چادر نداشته باشید مشکلی نیست، شما را منحرف کنند. گوش به این حرف‌ها ندهید و فریب نخورید.

وی ادامه داد: بدانید که چطور موی حضرت مریم (س)، حضرت خدیجه (س) و حضرت زهرا (س) بیرون نبود و حتی یک تار موی آن‌ها نیز بیرون نبود و نامحرم را هم ندید. چرا وقتی امام حسین (ع) به میدان رفت به حضرت زینب (س) فرمودند وقتی که دشمن خواست به شما هجوم آورد به بیابان‌ها فرار کنید تا دشمن قد و قامت شما را نبیند.

حجاب دستور خداوند و واجب الهی

این استاد و مؤلف حوزوی در پایان حجاب را دستور الهی دانست و گفت: بدانید که حجاب یک فریضه الهی است و از ضروریات دین و واجب الهی است. اگر انبیا دستور به حجاب داده‌اند این دستور حجاب دستور پروردگار مهربان عالم است.

*اختصاصی عترتنا

پایان پیام/.

شبکه های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام  / کانال ایتا  / کانال سروش  / پیچ اینستاگرام

دیگر مطالب سرویس در محضر علماء را اینجا کلیک نموده و بخوانید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه عترتنا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.