×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱

به گزارش عترتنا؛ حجت الاسلام والمسلمین «حبیب الله فرحزاد» شب گذشته طی سخنانی در حرم بانوی کرامت (س) ضمن اشاره به حدیثی از امام جواد (علیه السلام) با بیان این که حق نداریم هر سخنی را وارد قلب خود کنیم، اظهار داشت: باید با پرهیز از قرار گرفتن در محیط و شرایط ناسالم، جای جای ذهن و فکر خود را مملو از دریافت افکار و اذکار نورانی و الهی نماییم. این استاد حوزه تصریح کرد: باید از خداوند یاری بطلبیم تا با هر سخنی همراهی نکنیم و گرفتار ...

به گزارش عترتنا؛ حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسین انصاریان در یکی از سخنرانی‌های خود با اشاره به روایتی از امام صادق (علیه السلام) سه راهکار را به استناد بیانات حضرت برای عاقبت بخیری بیان کرد. در ادامه متن سخنان این خطیب حوزوی را می‌خوانید. طبق آموزه‌های اسلامی یکی از مهمترین دعاهایی که انسان باید بکند عاقبت به خیری است. عاقبت به خیری آنقدر با اهمیت است که یکی از دعاهای اولیا و انبیای الهی دعا برای عاقبت بخیری و فرجام نیک و ...

به گزارش عترتنا؛در زمان مرحوم حاجی کلباسی و مرحوم سید رشتی (اعلی الله مقامهما) بین دو نفر از بزرگان اصفهان اختلافی پیدا شده بود. آخوند ملا قاسم علی رشتی که از علمای نامی تهران بود برای اصلاح این اختلاف به اصفهان آمدند و در منزل حاجی کلباسی وارد شدند. بعد از آنکه اختلاف آن دو عالم را برطرف کردند در روز سه شنبه برای زیارت اهل قبور به تخت فولاد رفتند. تشرف ملا قاسم علی رشتی به محضر حضرت ملا قاسم علی به تخت فولاد و در تکیه میر ...

گناهی که تبدیل به عادت شده را چگونه ترک کنیم؟
27 اردیبهشت 1401

آیت‌الله روح الله قرهی در کتاب شریف ”دو گوهر بهشتی”، راهکاری را برای ترک گناهی که تبدیل به عادت شده و نمی‌توانند آن را ترک کنند، به نقل از آیت‌الله بهجت بیان کرد.

سید مهدی طباطبایی روحانی محبوب و مردمی
26 اردیبهشت 1401

مرحوم حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی (ره) نمونه بارز و واقعی یک روحانی مردمی و متخلق به اخلاق اسلامی بود و همین خصایص، محبوبیت ایشان را در بین آحاد مردم نسبت به دیگران بسیار بیشتر کرده بود.

چگونه یک بقال همنشین دائمی آیت‌الله العظمی بروجردی شد؟
25 اردیبهشت 1401

آیت الله قرهی از استادان اخلاق شهر تهران در یکی از جلسات درس اخلاق خود ماجرای همنشین شدن یک بقال با آیت الله العظمی بروجردی را نقل نمودند که در ادامه می‌آید.

روحانیون روایات قوی و مستند را برای مردم بخوانند
24 اردیبهشت 1401

آیت الله جاودان گفت: هر گناهی را می‌توان جواب داد ولی اگر به خاطر رفتار من، مردم از دین گریزان شوند، این را نمی‌شود جواب داد.

فرزندان خود را ترغیب به نماز خواندن کنید
24 اردیبهشت 1401

حجت الاسلام تراشیون خطاب به والدین گفت: لازم است تا فرزندان را به خواندن نماز ترغیب و انگیزه ادای نماز را در آنها تقویت نمایید.

اصرار به دعا یا واگذار کردن به مصلحت خدا؟!
21 اردیبهشت 1401

حجت الاسلام محمدی گفت: اصرار بر دعا از آدابِ دعا است، نه از مستحبّات.چون بحث مستحب یک حرف است، آداب دعا یک حرف دیگری است.

اعمال معنوی خود را بعد از ماه رمضان حفظ کنید
18 اردیبهشت 1401

آیت الله توکل گفت: برای حفظ اعمال معنوی تمام این اعمال را به حضرت زهرا (س) هدیه کنید که این اعمال خراب نشود و از بین نرود.

خواب و رویای صادقانه در یک سوم آخر رخ می‌دهد
18 اردیبهشت 1401

حجت الاسلام محمدی گفت: آن یک سومِ آخر که انسان در خوابیدن از حوادث روزمره دور شده و فعالیت معده کم شده غالباً خوابهای صادقه است.

علت تنگنایی روزی و رزق و راهکار گشایش آن
17 اردیبهشت 1401

یکی از علل تنگنایی رزق و روزی گناه است و در روایات راهکار گشایش رزق را استغفار نمودن بیان کردند.

سرمایه های معنوی ماه رمضان را چگونه حفظ کنیم؟
15 اردیبهشت 1401

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری برای حفظ سرمایه و دستاوردهای معنوی ماه رمضان توصیه هایی را بیان نمود که در ادامه می آید.