×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱ فروردین , ۱۴۰۲

به گزارش عترتنا؛حجت‌الاسلام‌ والمسلمین «ناصر رفیعی» شب گذشته در محفل معارفی حرم مطهر بانوی کرامت در شبستان امام خمینی(ره)، طی سخنانی ضمن تأکید بر اهمیت بهره‌مندی از روزهای پایانی ماه شعبان، در ادامه بیان نکات تفسیری آیات الهی قرآن کریم، آیه ۲۵۵ سوره بقره را موردتوجه قرارداد و اظهار کرد: قرائت این آیه شریفه که به آیهالکرسی معروف است؛ همواره مورد تأکید روایات اسلامی قرار دارد؛ امام علی علیه‌السلام نیز در روایتی ضمن ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛حجت الاسلام والمسلمین «حسین واثقی» رئیس هیئت مدیره موسسه تحقیقاتی پویندگان انوار توحید قم شامگاه پنجشنبه ۱۸ اسفندماه در ادامه سلسله نشست‌های علمی این موسسه که این جلسه با موضوع طلب حقیقی منجی؛ کلیدی‌ترین راهکار مقابله با فتنه‌های آخرالزمان برگزار شد به تبیین فرق ظهور انفسی با ظهور آفاقی حضرت پرداخت که در ادامه گزیده این جلسه را می‌خوانید. ظهور امام زمان (عج) و تشکیل دولت مهدوی آرزوی همه ...

به گزارش عترتنا؛آیت الله العظمی «سید محمد تقی مدرسی» از مراجع معظم تقلید شیعیان در عراق طی سخنانی در جمع اساتید و طلاب علوم دینی گفت: دین اسلام به ما توصیه کرده است که وقت و عمر خود را صرف کارهای مفید کنیم و از هدر دادن این نعمت الهی به بطالت و بیهودگی خودداری کنیم. وی افزود: اسلام انسان را به هر چیزی که حداکثر بهره را از انرژی هایش می برد، هدایت می کند تا با به کارگیری تجربیات و صرف وقت برای ساختن و پیشرفت، به نفع خود و ...

ماجرای تشرف عالم شیعی و مرد سنی
18 اسفند 1401

حجت الاسلام هاشمی نژاد طی سخنانی به مناسبت نیمه شعبان به نقل ماجرای تشرف مرحوم شیخ خسنعلی نخودکی و مرد سنی به محضر امام زمان عج پرداخت که در ادامه می‌خوانید.

برای دفع دشمنان امام زمان (عج) دعای علوی مصری را بخوانید
15 اسفند 1401

حجت الاسلام موسوی مطلق گفت: بر خواندن دعای علوی مصری مداومت داشته باشید، خصوصا در این ایام نیمه شعبان این دعا را برای دفع دشمنان امام زمان (عج) بخوانید.

علت ترس از مرگ چیست؟
09 اسفند 1401

این ترس باید به‌اندازه‌ای باشد که به تقوای انسان بیفزاید و او را از گناه بازدارد. بنابراین، می‌توان گفت که ترس از مرگ، نشانۀ علاقۀ مفرط به دنیا یا ترس از عقوبت گناهان است.

صلوات افضل اذکار و حقیقت آن
07 اسفند 1401

آیت الله میرباقری گفت: حقیقت مقام صلوات این است که انسان تمام وجودش فقر می‌شود و همه افتقارش صلوات خواهد بود.

صفات جمال و جلال الهی در آیت الکرسی
04 اسفند 1401

حجت الاسلام رفیعی در اشاره به فراز «لَا تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلَا نَوْمٌ» آیةالکرسی گفت: این آیه شریفه هر دو نوع صفات جمال و جلال الهی را متذکر شده است.

ماه شعبان فرصتی برای جبران آینده است
03 اسفند 1401

حجت الاسلام مومنی بابیان این‌که فرصت ماه شعبان فرصتی بسیار مهم است که امکان جبران در آن وجود دارد، اظهار داشت: اگر کسی نسبت به اعمال ماه شعبان پایبند باشد، مافات را برای ترسیم آینده‌ای روشن جبران می‌سازد

کم شدن ارتباط کلامی عامل سردی زندگی و طلاق عاطفی!
30 بهمن 1401

کم صحبتی یکی از نشانه‌های طلاق عاطفی است که در صورت عدم درمان به حد انفجار رسیده منجر به طلاق می‌شود. تقویت ارتباط کلامی زوجین مهم‌ترین مؤلفه التیام طلاق عاطفی است.

اسرار و معارف الهی به اندازه ظرفیت و لیاقت داده می‌شود
29 بهمن 1401

برای این‌که محرم اسرار شویم، باید در خود ظرفیت ایجاد کنیم؛ عمل به واجبات و ترک محرمات لیاقت می‌آورد و ظرفیت غیر از لیاقت است.

تهدیدها را به فرصت و بلاها را به شیرینی تبدیل کنید
27 بهمن 1401

هنر مومن این است که تهدیدها را به فرصت و بلاها را به شیرینی تبدیل نماید. فرصتی که در تهدیدها وجود دارد در خود فرصت ها وجود ندارد و مومن از بلاها بیشترین استفاده و بهره را می برد.

ماجرای فتح قلعه خیبر توسط امیرالمؤمنین علیه السلام
26 بهمن 1401

یکی از ماجراهای مهمی که در تاریخ اسلام روی داده و حضور حضرت امیرالمؤمنین امام علی (ع) در آن بسیار درخشنده و حائز اهمیت بوده، ماجرای فتح خیبر است.