×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

مراسم رونمایی از کتاب “صهیونیسم بین الملل و نقش یهود در صحنه های دین و سیاست” تألیف مرجه عالیقدر تقلید آیت الله سید عبدالجواد علم الهدی برگزار شد.

کتابی که آیت الله سید عبدالجواد علم الهدی به امر امام خمینی تألیف نمود

به گزارش پایگاه تحلیلی عترتنا / مراجع معظم تقلید: مراسم رونمایی از کتاب «صهیونیسم بین الملل و نقش یهود در صحنه‌های دین و سیاست» از تألیفات آیت الله العظمی سید عبدالجواد علم الهدی از مراجع معظم تقلید و مجتهدین شهر تهران و قدیمی‌ترین شاگرد امام خمینی (ره) عصر چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه با حضور محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم، محمود محمدی سخنگوی اسبق وزارت خارجه، حجت‌الاسلام سیدمرتضی میرکتولی، دبیر مجمع عالی تفسیر حوزه علمیه و با حضور جمعی از روحانیون در دفتر ایشان در تهران برگزار شد.

کتابی که آیت الله سید عبدالجواد علم الهدی به امر امام خمینی تألیف نمود

*سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا علم الهدی

در ابتدای این مراسم بعد از تلاوت آیات قرآن کریم، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا علم الهدی، عضو هیئت رئیسه مجمع مدرسین حوزه علمیه قم ضمن خیر مقدم به بیان ذکر سوابق این مرجع تقلید پرداخت و گفت: آیت الله العظمی سید عبدالجواد علم الهدی خراسانی از شاگردان قدیمی و پر سابقه حضرت امام خمینی (ره) است که از سال ۱۳۳۰ شمسی تا ۱۳۴۲ در محضر حضرت امام زانو زدند و از اقدمین شاگردان ایشان و صاحبت بیشترین تقریرات درس استاد خویش هستند.

وی ادامه داد: از این شاگرد کهنسال و خردمند امام راحل بیش از ۱۳۰ جلد آثار در حوزه‌های مختلف از جمله تفسیر قرآن، فلسفه، حدیق و دیگر علوم انسانی به زبان‌های فارسی و عربی به زیور طبع در آمده است و حدود ۳۰ جلد دیگر نیز در مسیر آماده سازی است.

علت تألیف این کتاب

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به تألیف این کتاب ضد صهیونیستی ایشان گفت: آغاز تألیف این کتاب به دوران پهلوی اول بر می‌گردد که پهلوی اول تصمیم گرفته بود که سرمایه‌های آستان های مقدس رضوی و حضرت معصومه (س) و همچنین موقوفات را به وسیله ایادی انگلیس برای سرمایه گذاری در تشکیل دولت غصب صهیونیستی خرج کند که امام راحل (ره) سریع از این کار اظهار برائت نمودند و به شاگردان خود دستور دادند تا با قلم خود وارد میدان شوند و آیت الله العظمی سیدعبدالجواد علم الهدی نیز به امر امام خمینی (ره) این کتاب را به دو زبان فارسی و عربی نوشتند و اکنون با ویرایش جدید و تجدید نظر کلی و اضافاتی منتشر شد.

وی افزود: امیدواریم این کتاب بتواند، اثر خود را به خوبی در جامعه بگذارد، چرا که تمام اقدامات شیطان بزرگ صهیونیسم و جاه طلبی و فزون طلبی آن در گسترش مرزهایش، در این کتاب گنجانده شده است.

این استاد حوزه علمیه قم اظهار کرد: امام خمینی (ره) فریادگر قرن بر علیه رژیم غاصب صهیونیست بودند و نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی پیام‌هایی نیز صادر کردند که همه پیام‌های امام راحل، مخصوصاً تاکید ایشان به پررنگ کردن نقش علما و مبارز علیه پدیده شوم صهیونیسم، در این کتاب آورده شده است که امیدواریم اثر کافی را بگذارد و سبب پیروزی قدس شریف شود.

کتابی که آیت الله سید عبدالجواد علم الهدی به امر امام خمینی تألیف نمود

*سخنرانی دکتر حسینی وزیر ارشاد دولت دهم

در ادامه سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم و از شاگردان آیت الله العظمی علم الهدی گفت: در زمانی که در دانشگاه امام صادق (ع) دانشجو بودم، معظم‌له از اساتید آنجا بودند که توفیق شد از محضر ایشان هم تلمذ کنم. ایشان از شاگردان برجسته امام خمینی (ره) و آیت الله العظمی بروجردی هستند.

وی ادامه داد: ایشان از همان ابتدای دوران طلبگی بیش از هزاران صفحه تقریرات از درس امام راحل و آیت الله بروجردی دارند که این تقریرات منشأ برکات فراوانی است که طلاب جوان باید از چنین علمای بزرگواری الگو بگیرند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم بیان کرد: امام راحل در بحث فلسطین یک کار بزرگ و جهانی کردند که شاگردان ایشان نیز همین کار را انجام داده و آن را تبیین نمودند. در میان آثار قلمی این عالم فرزانه موضوع فلسطین نیز وجود دارد که ایشان در پاسخ به امر استادشان حضرت امام خمینی (ره) دست به قلم شدند و این کتاب نفیس را نوشتند.

وی ادامه داد: الان در دنیای تولید محتوا و حتی فضای مجازی تولید محتوا جایگاه بالا و مهمی دارد و مخاطبین زیادی تشنه شنیدن حقایق هستند. از این رو مسئله فلسطین و معرفی جنایات صهیونیسم جهانی از ضروریاتی بود که ایشان در این کتاب به ابعاد مختلف دین یهود تا رژیم اشغالگر صهیونیستی پرداخته است.

حسینی با طرح این سوال که اصلاً چرا باید از فلسطین دفاع کنیم و چه فایده‌ای این دفاع دارد، گفت: رژیم صهیونیستی در همان ابتدا با سران عرب سازش کرد و مسئله داشت به پایان می‌رسید که جمهوری اسلامی ایران مخالفت کرد و قیام انتفاضه شروع شد که اگر روز قدس نبود امروز چیزی به نام فلسطین وجود نداشت. در این کتاب به صورت خیلی مبنایی جواب این سوال داده شده و درباره آن بحث شده است.

این استاد دانشگاه تهران افزود: در آیات متعددی از قرآن نیز درباره یهود بحث شده است که در آیه ۱۱۳ سوره بقره خداوند می‌فرماید: «وَقَالَتِ الْیَهُودُ لَیْسَتِ النَّصَارَیٰ عَلَیٰ شَیْءٍ وَقَالَتِ النَّصَارَیٰ لَیْسَتِ الْیَهُودُ عَلَیٰ شَیْءٍ وَهُمْ یَتْلُونَ الْکِتَابَ ۗ کَذَٰلِکَ قَالَ الَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ مِثْلَ قَوْلِهِمْ ۚ فَاللَّهُ یَحْکُمُ بَیْنَهُمْ یَوْمَ الْقِیَامَهِ فِیمَا کَانُوا فِیهِ یَخْتَلِفُونَ». و در این کتاب نیز آیت الله العظمی علم الهدی بحث یهود را ابتدا از آیات کریمه قرآن کریم شروع کرده است.

وی ادامه داد: در این کتاب بعد از بیان قرآنی بحث یهود به نقش یهود و نزاع با مسیحیان پرداخته شده است و اگر اروپا آن زمان گفت که صهیونیست‌ها به فلسطین بروند به این دلیل بود که می‌خواستند از شر دردسرهای آنها خلاص شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم گفت: اگر جمهوری اسلامی ایران نبود زیاده خواهی صهیونیست‌ها ادامه داشت. در این کتاب به طور دقیق و عمیق به موضوع رژیم صهیونیستی پرداخته شده است.

حسینی در پایان با یادی از شهید قدس سرلشکر حاج قاسم سلیمانی گفت: در روز تشییع شهید سلیمانی، نخست وزیر فلسطین اسماعیل هنیه گفت که شهید قاسم سلیمانی شهید قدس است. آنها دقیق می‌دانند که حاج قاسم چه نقشی در این زمینه داشته است و سپاه قدس هم به همین دلیل به نام قدس نام گذازی شد و مأموریت سپاه قدس روزی به پایان می‌رسد که قدس آزاد شود. شهید سلیمانی در این مسئله نقش بسیار مهمی داشت.

وی افزود: هر فصل این کتاب را می‌توان ساعت‌ها درباره آن بحث نمود و این کتاب و آثار مشابه باید احیا شود و این اندیشه جهانی شود.

کتابی که آیت الله سید عبدالجواد علم الهدی به امر امام خمینی تألیف نمود ...

*سخنرانی دکتر محمدی سخنگوی اسبق وزارت خارجه

در ادامه این مراسم محمود محمدی سخنگوی اسبق وزارت خارجه طی سخنانی گفت: روح حاکم بر این کتاب و قلمی که این کتاب را به رشته تحریر در آورده همان روح و عطر حاکم و سخن انبیا و قلمی علمایی و معنوی از عالم معنا است.

وی ادامه داد: این عطر معنوی و روح حاکم بر این اثر ارزش آن را چندین برابر نموده است است که چگونه این مسائل را یک مجتهد و مرجع تقلید بیان نموده است که لازم است جلسات متعددی در تبیین آن برگزار شود.

سخنگوی اسبق وزارت خارجه اظهار کرد: در این کتاب دوره‌های مختلف و مسائل مختلف سیاسی و ماهیت و ذات رژیم صهیونیستی و حتی قوم یهود مشخص شده و بیان شده است که قوم یهود با کمترین جمعیت خود را قوم برتر می‌دانند. و در این کتاب به غرور و جهل قوم یهود اشاره شده است.

وی ادامه داد: غرور و جهل قوم یهود در خود برتری آنها بر دیگر مردم و ادیان روی زمین باعث شد که در همان ابتدا با انبیا و رسولان خود به جنگ ستیز بپردازند و بعد در طول تاریخ با ملل مختلف این جنگ و نزاع را داشتند که امروز هم همچنان این رژیم صهیونیستی با دیگر ملل غرض و کینه ورزی دارد و خود را برتر می‌داند.

محمدی بیان کرد: مسائل قوم یهود و سپس رژیم صهیونیستی در این کتاب به گونه‌ای مطرح شده که هم عصاره دیگر کتاب‌ها است و هم اینکه بوی معنویت می‌دهد.

سخنگوی اسبق وزارت خارجه گفت: آیت الله العظمی علم الهدی در طول این سال‌ها خودشان شاهد و ناظر رفتار یهود و رژیم صهیونیستی بوده‌اند و در کنار آن تعالیمی نیز از محضر استادانشان حضرت امام راحل و آیت الله العظمی بروجردی کسب نموده که منجر به نوشتن این کتاب شده است.

وی ادامه داد: این قلمی که این کتاب را نوشته است قلمی است که اگر همه علمای یهود، مسیحیت و مسلمان جمع شوند، نمی‌توانند درباره آن اختلاف کنند که نشان دهنده قلم انبیایی این عالم بزرگوار در تألیف این کتاب است.

محمدی با اشاره به سرکشی قوم یهود در قرآن اظهار کرد: در قرآن به صراحت از سرکشی قوم یهود خبر داده و می‌فرماید: «وَقَضَیْنَا إِلَی بَنِی إِسْرَائِیلَ فِی الْکِتَابِ لَتُفْسِدُنَّ فِی الْأَرْضِ مَرَّتَیْنِ وَلَتَعْلُنَّ عُلُوًّا کَبِیرًا؛ و در کتاب آسمانی [شأن] به فرزندان اسرائیل خبر دادیم که قطعاً دو بار در زمین فساد خواهید کرد و قطعاً به سرکشی بسیار بزرگی برخواهید خاست.»، (آیه ۴ سوره اسرا). و در آیه بعد همین سوره خداوند درباره عقوبت بد آنها می‌فرماید: «فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ أُولَاهُمَا بَعَثْنَا عَلَیْکُمْ عِبَادًا لَنَا أُولِی بَأْسٍ شَدِیدٍ فَجَاسُوا خِلَالَ الدِّیَارِ وَکَانَ وَعْدًا مَفْعُولًا؛ پس آنگاه که وعده [تحقق] نخستین آن دو فرا رسد بندگانی از خود را که سخت نیرومندند بر شما می گماریم تا میان خانه‌ها [یتان برای قتل و غارت شما] به جستجو درآیند و این تهدید تحقق‏یافتنی است.» (آیه ۵ سوره اسرا).

وی ادامه داد: بنابراین مسئله فلسطین و صهیونیسم جهانی یک مسئله بسیار مهم است که باید این کتاب به زبان‌های مختلف ترجمه شود و این اندیشه‌ها به همه مردم منتقل شود تا مردم قوم یهود و صهیونیسم جهانی را بهتر بشناسند.

کتابی که آیت الله سید عبدالجواد علم الهدی به امر امام خمینی تألیف نمود

*سخنرانی حجت الاسلام میرکتولی

حجت الاسلام میرکتولی دبیر مجمع عالی تفسیر حوزه علمیه طی سخنان پایانی با اشاره به خود بزرگ بینی قوم یهود گفت: در آستانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس روزی که برای جهان اسلام بسیار افتخار آمیز و برای دشمنان اسلام، روزی سخت و طاقت فرساست قرار داریم. تمام اتفاقاتی که در جهان اتفاق می‌افتد، ناشی از خود بزرگ بینی است و قوم یهود این خودبزرگ بینی را داشتند.

وی ادامه داد: یهودی‌ها اعتقاد دارند که همه بشر باید در خدمت آنان قرار بگیرد و جالب اینجاست که فقط خودشان را قبول دارند و حتی اجازه نمی‌دهند کسی به آنها بپیوندد و یهودی شود و اگر امروز کوروش را هم قبول دارند به خاطر خوش خدمتی او نسبت به آنها بوده است.

دبیر مجمع عالی تفسیر افزود: جنایاتی که به دست رژیم صهیونیستی رخ داده، سابقه طولانی دارد و امیدواریم که به زودی شاهد افول و از بین رفتن این رژیم منحوس باشیم.

میرکتولی در پایان ضمن با ذکر یادی از شهید قدس سرلشکر سلیمانی گفت: امروز رژیم صهیونیستی از تصویر مقام معظم رهبری که در فلسطین نصب شده است می‌ترسند و باید از تلاش‌ها و مجاهدت‌های سیدالشهدای مقاومت سردار سلیمانی که در این راه انجام داد قدردانی کنیم.

کتابی که آیت الله سید عبدالجواد علم الهدی به امر امام خمینی تألیف نمود

*سخنرانی حجت الاسلام علم الهدی

در پایان این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید رضی علم الهدی از اعضای دفتر آیت الله العظمی علم الهدی و رایزن اسبق فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای تونس و الجزایر ضمن قدردانی از حضور حضار در این مراسم گفت: این کتاب ضد صهیونیسمی به دستور امام راحل توسط آیت الله العظمی سید عبدالجواد علم الهدی در دوران طاغوت به منظور معرفی این رژیم سفاک با عنوان «شناخت صهیونیست بین الملل» به زبان فارسی و با عنوان «الصهیونیه العالمیه» به زبان عربی به رشته تحریر در آمد و اکنون با تجدید نظر کلی و ویرایش جدید تحت اشراف فرزند ارشد ایشان آیت الله سیدمحمدرضا علم الهدی باز نشر و در اختیار همگان قرار گرفت.

وی ادامه داد: این کتاب در دوازده بخش و ۵۴۸ صفحه به همراه فهرست دقیق آیات، اماکن، بزرگان، کتب و همچنین تصاویر مربوطه که توسط انتشارات رسول اعظم (ص) در دو هزار نسخه چاپ و منتشر گردید.

کتابی که آیت الله سید عبدالجواد علم الهدی به امر امام خمینی تألیف نمود

*اختصاصی عترتنا

پایان پیام/.

شبکه‌های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام / کانال ایتا  / کانال سروش  / پیچ اینستاگرام

دیگر مطالب سرویس مراجع معظم تقلید را اینجا کلیک نموده و بخوانید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه عترتنا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.