×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

ذکری برای رزق و روزی و ثروت آیت الله مبشر کاشانی عترتنابه گزارش عترتنا امیرمحسن سلطان احمدی در مطلبی در وبگاه شخصی خود نوشت: آیت‌الله خلیل مبشر کاشانی در سلسله جلسات شرح منازل سیر و سلوک در شرح منزل استغفار ذکری را برای افزایش رزق و روزی بیان نمودند.

سلطان احمدی به نقل از آیت الله مبشر کاشانی چنین آورده است که ایشان گفت: در روایت آمده که شخصی به نام ابی هلقام یا ابو هلقام به محضر امام کاظم (علیه‌السلام) آمد و عرض کرد:

ذکری برای رزق و روزی

دعایی به من بیاموز که خیر دنیا و آخرت در آن باشد و حضرت فرمودند: بعد از نماز صبح تا طلوع آفتاب بگو: «سُبحانَ اللّه ِ العَظیمِ وبِحَمدِهِ، أستَغفِرُ اللّه َ و أسأَلُهُ مِن فَضلِهِ؛ منزّه است خدای بزرگ، و ستایش، مخصوص اوست. از خدا آمرزش می‌طلبم و از فضل او مسئلت می‌کنم».

این شخص می‌گوید بر این ذکر مداومت کردم و طولی نکشید که با اینکه وضع مالی بدی داشتم اما ثروتمند شدم و در این بین فردی از بستگان بسیار دور فوت کرد و وارثی جزء من نداشت و همه اموال او به من رسید و پولدار شدم.

زمان ذکر رزق و روزی و تعداد گفتن آن

در ادامه سلطان احمدی درباره زمان و تعداد این ذکر از قول این استاد عرفان حوزه علمیه نوشت: این ذکر را بعضی از رفقا هم انجام داده و تجربه کردند که زمان این ذکر بعد از نماز صبح تا طلوع آفتاب است.

بعد از نماز صبح منظور همان ابتدای اول وقت است که نماز صبح را بخوانند و بعد این ذکر را تا طلوع آفتاب بگوید که حدود یک ساعت و بیست دقیقه از اذان صبح تا طلوع آفتاب طول می‌کشد که در این فاصله زمانی باید این ذکر را گفت که با این فاصله زمانی حدود هزار مرتبه می‌شود، نه اینکه فردی آخر وقت بلند شود و نماز صبح بخواند و تا طلوع آفتاب هم این ذکر را بگوید.

اما از نظر عددی ۱۰ مرتبه یا ۱۰۰ مرتبه در یک اربعین اگر گفته شود خوب است و بهتر این است که حدوداً هزار مرتبه گفته شود که برای گشایش وضع مالی و خوب شدن وضع مالی خوب است.

*منبع: سلطان احمدی

پایان پیام/.

شبکه های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام  / کانال ایتا  / کانال سروش  / پیچ اینستاگرام

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه عترتنا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.