×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

شیرخوارهای اجتماع علی اصغری‌ها سرود خوانان سلام فرماندهبه گزارش عترتنا؛ اجتماع یکصد هزار نفری دهه نودی و هشتادی های مردم عزیز تهران در ورزشگاه آزادی و سرود امام زمانی سردادن آنان صحنه بسیار زیبا، غرورآفرین و ماندگاری را ایجاد کرد که از کنار آن نمی توان به سادگی گذشت.

مرتضی نجفی قدسی از فعالان عرصه رسانه کشور به این مناسبت در یادداشتی آورده است:

از چند هفته پیش که این نسیم مهدوی از مسجد مقدس جمکران وزیدن گرفت بحمدلله به لطف امام زمان (عج) با اقبال شایان توجه کودکان و نوجوانان کشورمان در مدارس و تجمعات بزرگی در مراکز استانها وشهرهای مختلف کشورمان همراه بود.

نفوذ سرود مهدوی در ذهن و جان نونهالان و نوجوانان ایرانی

واقعاً کسی فکر نمی کرد یک سرود مذهبی که نجوایی ملتمسانه با حضرت حجت ارواحنا فداه دارد اینچنین در ذهن و جان نونهالان نفوذ کند و آنها را در نمایشی وجدآور به صحنه آورد. گویا نام مقدس آن حضرت بایستی بر زبانها و جانهای پاک و مطهر جاری می شد و کودکان و نونهالان ما که هنوز گرفتار آلودگیهای دنیا نشده اند بهترین افراد برای این منظور بودند تا بلکه به پاکی قلب آنها آن منجی عالم توجه و عنایتی فرماید و به لطف ایشان موانع ظهور آن حضرت برطرف شود و مشکلات جهان تشیع و اسلام وکل بشریت حل و فصل شود و شهد شیرین عدالت را به عالم هستی عطا بفرماید.

شیرخوارهای اجتماع علی اصغری ها سرود خوانان امروز سلام فرمانده

از حدود دو دهه پیش که اجتماعات عظیم علی اصغری ها در اولین جمعه ماه محرم در شهرهای مختلف کشورمان و حتی بسیاری از کشورهای جهان برگزار می شود و مادران عاشقانه فرزندان شش ماهه شان را به پاسداشت علی اصغر امام حسین (ع)‌ نذر سربازی حضرت مهدی (عج) می کنند باید به انتظار چنین استقبال عظیم و زاید الوصفی ازسوی نونهالان و کودکان کشورمان از یک سرود امام زمانی می بودیم چرا که آنها از شش ماهگی در حقیقت این سرود مهدوی را آغاز کرده اند و اکنون شاهد بروز و ظهور همان شش ماهه ها هستیم و انشاء الله روز بروز طنین صدای آنها قویتر و رساتر وگامهای استوار آنها در پیمودن راه علی ابن مهزیارها، بهجت ها و حاج قاسم ها را شاهد باشیم.

در دورانی که تهاجم فرهنگی، رسانه ای و تبلیغاتی دشمنان بسیار سنگین است و در حالی که مفاسد زیادی به جامعه ما تحمیل شده است، ناگهان نسیمی الهی بوزد و بچه هایمان به ما درس یاد امام زمان (ع) بودن را بدهند، بسیار مبارک و ارزشمند است و امیدواریم طلیعه ای برای پاکسازی میهنمان از تمامی مفاسد باشد.

رسالت بزرگترها در اجرای عظیم این سرود چیست؟

اما رسالت ما بزرگترها چیست؟! آیا همین تماشا کردن است! این ماجرا نشان داد که اگر کار فرهنگی خوب و مثبت و خالصانه ای انجام شود،‌ برکت پیدا می کند و بر دلها و جانها می نشیند و هر کس باید سعی کند در این دورانی که دشمن یأس و ناامیدی را پیوسته در جامعه پمپاژ می کند،‌ در سالم سازی فضا تلاش کند تا بلکه دلدادگی جامعه به معنویات بیش از پیش نهادینه شود.

مردم عزیز ما همواره سعی کرده اند به خون شهدایشان وفادار باشند و این وفاداری و تأدب آنها به اهل بیت (ع) و شهدای عزیزی چون حاج قاسم سلیمانی نباید مورد سوء استفاده کسانی شود که وظیفه شان مبارزه جدی و بی امام با بی عدالتی ها و تبعیض ها و رانتخواری ها و ویژه خواری ها است!

جای تأسف است که عده ای به اسم خودرو ملی سالها ملت را سرکار بگذارند و سرمایه های کشور را بی حد و حصر مصرف کنند و بعد از چهل و سه سال یک مشت آهن پاره و آلت قتاله و ارابه مرگ را تحویل مردم شهید پرور بدهند و به اندازه بیش از پنج برابر شهدای جنگ از آنها کشته و تلفات بگیرند! این رفتار و کردار آنها مربوط به هر دولتی باشد خیانت به خون شهیدان و این ملت وفادار به اسلام و قرآن و شهیدان است!

مسئولین جلوی ظلم را بگیرند

مسئولان باید رصد کنند که از چه راههایی به مردم ظلم می شود و جلوی آن ظلم ها را بگیرند! در جمهوری اسلامی نباید به کسی ظلم شود، مخصوصاً رعایت حال محرومین و ضعفا باید بشود.

حفظ پشتوانه مردمی جمهوری اسلامی باید همیشه مدنظر باشد و از هر کاری که موجب نارضایتی عموم مردم می شود پرهیز شود، در توجیه سیاست ها و تصمیمات حکومتی برای افکار عمومی تلاش شود و هرگاه اکثریت جامعه آمادگی لازم را کسب کرد، با رعایت دقیق حق و عدالت رفتار شود.

روزی برای گرفتن خودرویم که به یکی از پارکینگهای بیابانی منتقل شده بود، رفتم و با کمال تعجب دیدم که هزاران موتور در آن بیابان پارک است که بخاطر تخلف از موتورسواران گرفته اند و این موتورها در زیر برف و باران و آفتاب از بین می رود و حتی بعضی از آنها بخاطر هزینه هایی که برای آزاد سازی موتورشان وجود دارد و یا شرایط سختی که وضع نهاده شده از خیر موتور خود می گذرند و پس از چندی موتور آنها عملاً اسقاطی شده و از بین می رود!

هیچ دقت کرده ایم که استفاده کنندگان از موتور بیشتر چه کسانی هستند؟

معمولاً افرادی که توانایی مالی ندارند و نمی توانند ماشین بخرند، ناچاراً برای تردد و یا حتی برای کسب و کار خود از یک موتور استفاده می کنند، حالا اگر آن موتور سوار گواهینامه همراه ندارد و یا از مسیری یک طرفه عبور می کند و یا تخلفی دیگر انجام می دهد آیا روش تأدیب و مجازات او باید گرفتن کل دارایی او باشد؟!

هم اکنون شاید میلیون ها موتور در شهرهای مختلف کشور در توقیف باشد، به غیر از موارد معدودی که منجر به تصادف شده است و باید تکلیف قضایی آنها روشن شود، آیا واقعاً صلاح است که میلیونها نفر موتور سوار را از رفتاری که پای نظام و کشور گذاشته می شود ناراضی کنیم و عملاً دست مردم را از مالشان کوتاه کنیم و اگر هم بعد از مدتی موتورشان را بخواهند تحویل بگیرند یک موتور فرسوده و ناقص را تحویل می گیرند و خلاصه خسارات مال فراوان به آحاد مردم جامعه و مخصوصاً فقیران و نیازمندان که قدرت خرید خودرو را ندارند وارد می شود و سرمایه های کشور هم از بین می رود.

به نظر می آید بهتر است از جفایی که در حق بسیاری از مردم در این خصوص شده است باید عذرخواهی کنیم و راهی را اتخاذ کنیم که به صلاح و فلاح نزدیکتر باشد، این ماجرا یک مثالی بود که عرض کردم، در مبارزه با گرانی ها و افزایش قیمت بی رویه تمام کالاها بعد از جراحی اقتصادی باید برنامه داشته باشیم و وضعیت افسار گسیخته نشود! در پرداخت حقوق ها حتی المقدور یکسان سازی شود، ارزش پول ملی حفظ شود و حتی احیاء شود، جلوگیری از تورم وظیفه حاکمیت است و مردم انتظار دارند ثبات اقتصادی برقرار باشد.

دین و دنیای مردم با هم است

خلاصه مطالبات دین و دنیای مردم با هم است، نمی توان از مردم انتظار دینداری داشت ولی در مقابل ضعیف تر شدن اقتصادشان و سفره تغذیه شان بی تفاوت بود!

ایجاد قسط و عدل و ارتقاء سطح خدمات به مردم و جامعه باید هدف اول باشد و در صورت موفقیت در این عرصه، بطور طبیعی مردم دیندار می شوند و تحصیل رضایت عمومی از عوامل دوام و بقاء نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

البته قطعاً و مسلماً مفسرین و اختلاسگران و محتکران به جایی نمی رسند چرا که معتقدیم خدا، خدای شهیدان است و خدای محتکرین و مختلسین و مفسدان نیست و آنان در مقابل ظلمی که به مردم می کنند برای خود شعله های آتش را در جهنم و دوزخ الهی فراهم می نمایند.

ان ارید الا الاصلاح ماستطعت و ما توفیقی الا بالله

علیه توکلت و الیه انیب

پایان پیام/.

شبکه های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام  / کانال ایتا  / کانال سروش  / پیچ اینستاگرام

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه عترتنا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.