×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

استاد شیخ حسین انصاریان گفت: حرم بانوی کرامت حضرت معصومه(س) تا زمان برپا شدن قیامت پایگاه ۱۴ معصوم است و برای تشیع و قلوب مردم همانند خورشید برکات بسیاری خواهد داشت. 


حرم حضرت معصومه(س) تا برپا شدن قیامت پایگاه ۱۴ معصوم استبه گزارش پایگاه تحلیلی عترتنا / عترت : حجت‌الاسلام والمسلمین حسین انصاریان شب گذشته طی سخنانی که از صحن‌های حرم بانوی کرامت پخش شد، اظهار کرد: بر اساس روایت معتبر، نقل شده است که برای خداوند حرمی است در کعبه، برای رسول خدا حرمی است در مدینه و برای ۱۴ معصوم حرمی است در شهر قم که بخش سوم روایت بسیار مهم است چراکه حرم حضرت معصومه سلام‌الله علیها به عنوان حرم ۱۴ معصوم معرفی شده است.

وی افزود: حرم بانوی کرامت از زمان دفن شدن حضرت تا کنون و تا لحظه برپا شدن قیامت به عنوان حرم و پایگاه ۱۴ معصوم است و برای تشیع و قلوب مردم همانند خورشید برکات خواهد داشت و برکات وجود حضرت معصومه سلام‌الله علیها، همان کار خورشید را در عالم معنا انجام می‌دهد.

استاد حوزه علمیه تاکید کرد: از امام رضا علیه‌السلام در مورد حضرت معصومه سلام‌الله علیها سوال می‌کنند که اما در جواب می‌فرمایند هر فردی ایشان را زیارت نمایند بهشت بر او واجب خواهد شد. البته به شرط ایمان چراکه بر اساس آیات قرآن کریم عمل صالح در کنار ایمان ذکرشده است و افرادی حق ورود بر بهشت دارند که دارای تقوا و معاد باور باشند.

ارزش بالای زیارت حضرت معصومه(س)

سخنران حرم بانوی کرامت اضافه کرد: زیارت بانوی کرامت آنقدر ارزش دارد که برای زیارتش اجر و پاداشی همچون بهشت قرار داده است و این نشان دهنده جایگاه ویژه بانوی کرامت نزد خداوند و اهل‌بیت(ع) است.

وی یادآور شد: در روایتی دیگر امام جواد علیه‌السلام می‌فرماید هر فرد عمه‌ام را در قم زیارت نماید بهشت بر او واجب است و در این روایت اصل زیارت و حرکت از منزل و طی طریق موضوعیت دارد و این زیارت آنقدر ارزش دارد که انسان‌ها از هزاران کیلومتر فاصله به خود زحمت دهند و به زیارت حضرت معصومه سلام‌الله علیها، در شهر مقدس قم مشرف شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین  انصاریان افزود: بر اساس روایت دیگری به نقل از امام رضا علیه‌السلام، هر فردی حضرت را با شناخت حق حضرت زیارت نماید بهشت بر او واجب می‌شود.

وی در ادامه گفت: ما باید باور داشته باشیم حضرت از ایمان و اخلاق کامل و از دریای علم بهره مند و دارای دیانت کامل بوده و یک بانوی عادی و معمولی نیست.

این کارشناس مسائل دینی خاطرنشان کرد: تامین سعادت انسان بستگی به ارتباط اعتقادی و عملی با امام معصوم دارد و بدون داشتن این ارتباط معنوی انسان نمی‌تواند به برکات زیارت برسد.

انصاریان اضافه کرد: خداوند آتش جهنم را بر زائر امام رضا علیه‌السلام حرام نموده است چراکه زائر امام هشتم بر اساس روایت مصون از آتش جهنم است مشروط بر اینکه عارف به حق امام باشد.

وی خاطرنشان کرد: سخن گفتن از حضرت معصومه سلام‌الله علیها در زمان کوتاه ممکن نیست اما می‌شود از متن زیارت حضرت نکات و سخنانی به زبان جاری ساخت تا مقام و منزلت حضرت مشخص شود.

سخنران حرم بانوی کرامت تاکید کرد: در متن زیارت خطاب به حضرت آمده است که سلام بر تو ای دختر رسول خدا و سلام بر تو ای دختر امیر المومنین(ع)، سلام بر تو ای دختر حضرت فاطمه سلام‌الله علیها وحضرت خدیجه سلام‌الله علیها، سلام بر تو ای دختر امام حسن علیه‌السلام و امام حسین علیه‌السلام و … که تمامی این خطابات نشان دهنده عظمت بانوی کرامت است.

اهمیت گفتن تسبیحات قبل از زیارت بانوی کرامت(س)

استاد انصاریان یادآور شد: درک عظمت زیارت این است که قبل از زیارت بانوی کرامت باید ۳۴ مرتبه ذکر الله اکبر و ۳۳ مرتبه ذکر الحمدلله و ۳۳ مرتبه ذکر شریف سبحان الله بر زبان جاری شود.

این سخنران مذهبی افزود: حضرت معصومه سلام الله علیها، دختر ولی خدا، خواهر ولی خدا و عمه ولی خداست که نشان دهنده حقائق باطنی حضرت است و باید از خداوند جایگاه و منزلت اولیاء را طلب نماییم تا به شناخت حضرات دست پیدا کنیم.

پایان پیام/.

شبکه های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام  / کانال ایتا  / کانال سروش  / پیچ اینستاگرام

دیگر مطالب سرویس در عترت را اینجا کلیک نموده و بخوانید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه عترتنا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.