×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

طوفانی که صهیونیست‌ها را با خود می‌برد! / نجفی قدسی

به گزارش عترتنا؛در پی عملیات غرور آفرین «طوفان الاقصی» و شکست سنگین صهیونیست‌ها از مقاومت اسلامی «مرتضی نجفی قدسی» در یادداشتی که در اختیار عترتنا قرار داده، به تحلیل وضعیت فعلی و لزوم دفاع همه جهانیان از ملت مظلوم فلسطین پرداخته است.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

عملیات شجاعانه و غرور آفرین «طوفان الاقصی» در سرزمین‌های اشغالی فلسطین نشانگر وضعیت جدیدی در منطقه است و شکست نهایی صهیونیستها را عملی و قریب‌الوقوع ترسیم کرد.

دروغ پردازی دشمن بعد از طوفان

البته دشمن صهیونیستی بلافاصله با دروغ پردازی و شانتاژ رسانه ای و جعل خبری سعی کرد چهره ی رزمندگان مقاومت اسلامی حماس را مخدوش کند و کشتار کودکان و زنان را به آنها نسبت دهد تا بتواند با مظلوم‌نمایی به جنایت‌های بیرحمانه ای بر علیه غیر نظامیان و مناطق مسکونی غزه دست بزند.

خوشبختانه خیلی زود دروغ‌های صهیونیست‌ها بر ملا شد و سازمان نظارت بر حقوق بشر، اسرائیل را به جنایت جنگی و جعل خبر متهم کرد و حتی کاخ سفید نیز با عقب نشینی از سخنان جو بایدن رئیس جمهور آمریکا درباره مشاهده قتل و سر بریدن کودکان اسرائیلی توسط نیروهای حماس گفت که نه جو بایدن و نه هیچ مقام آمریکایی تاکنون تصاویر سر بریدن و قتل کودکان اسرائیلی توسط  حماس را مشاهده نکرده بلکه این موضوع به نقل از رسانه‌های مقامات اسرائیلی دریافت شده است.

دیروز جمعه بیست و یکم مهرماه نیز تقریباً تمامی جهان اسلام برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین و محکوم کردن کشتار جمعی و نسل کشی مسلمانان در غزه به کف خیابان‌ها آمدند.

حضور باشکوه مسلمانان در راهپیمایی روز جمعه

حضور باشکوه جمعیت‌های انبوه و میلیونی در پایتخت‌های کشورهای اسلامی و شهرهای مختلف ایران، عراق، ترکیه، اردن، لبنان، پاکستان، مصر، تونس، قطر، یمن و بسیاری از بلاد اسلامی در حمایت از مردم مظلوم غزه که هر روز و هر شب در زیر بمباران های دشمن صهیونیستی قتل عام می‌شوند، کم‌نظیر و شاید هم بی‌نظیر بود.

در برخی از کشورها مانند اردن و لبنان که هم مرز با اسرائیل هستند هزاران نفر با دست خالی و خود جوش اما با حمیّت و غیرت به خطوط مرزی هجوم برده و خواهان یاری مردم بی‌پناه و در محاصره غزه هستند.

قریب یک هفته است که آب و برق دو میلیون نفر مردم غزه قطع و آذوقه‌ای هم وارد نمی‌شود و حتی گذرگاه رفح که مرز زمینی غزه با مصر است هم به روی آنان بسته و هیچ تبادلی صورت نمی‌گیرد حتی مجروحان را هم نمی‌توانند خارج کنند و ظرفیت بیمارستان‌ها و امکاناتشان به اتمام رسیده و بمباران‌های وحشیانه هم پیوسته ادامه دارد و تاکنون ده‌ها هزار تن بمب و موشک بر سر آنها فرود آمده و هزاران نفر از مردم عادی کشته و مجروح شده که عمده آنها کودکان و زنان هستند.

ملت‌ها به خوبی به صحنه آمده‌اند ولی دولت‌ها آنطور که باید حرکتی جدی هنوز نکرده‌اند، حتی سازمان کنفرانس اسلامی بعد از گذشت یک هفته از این حملات وحشیانه هنوز تشکیل جلسه‌ای نداده و صرفاً مذاکراتی تلفنی بین بعضی از دول منطقه در همبستگی با مردم فلسطین صورت گرفته و اگر بنا باشد این رویه ادامه پیدا کند با فاجعه‌ای انسانی و وحشتناک روبرو می‌شویم، عده زیادی زیر موشکباران‌ها و بمباران‌ها مظلومانه کشته می‌شوند کما اینکه آمار داده اند بیش از یکصد خانواده همگی با هم به شهادت رسیده اند و بقیه هم که زنده بمانند از گرسنگی و تشنگی جان می‌سپارند!

سازمان ملل و وجدان بشری کجاست؟

سازمان ملل کجاست؟! وجدان بشری کجاست؟! دولت‌های اروپایی و غربی و شورای امنیت و کشورهای بزرگ و قدرتمند کجا هستند؟! مگر ملت مظلوم فلسطین چه می خواهند؟ چرا بعد از گذشت ۷۵ سال غصب سرزمین مردم فلسطین و ظلم و جنایتهای بسیار و قتل عام های گسترده هنوز حاضر نیستند به حق و حقوق مردم فلسطین رسیدگی کنند؟!

می‌گویند چرا حماس به شهرک‌های اشغالی حمله کرده است؟! ملت فلسطین قرار است چند سال صبر کنند؟!

جنایت‌ها و کشتارهای وحشیانه صهیونیست‌ها در دیر یاسین، کفر قاسم، صبرا و شتیلا، حملات پیوسته به غزه و محاصره ظالمانه، تخریب و تعرض مسجدالاقصی و حرم ابراهیمی و کشتار مردم به هر بهانه‌ای در تمامی شهرها و روستاهای فلسطینی از یادها نرفته و بارها قول مصالحه دادند ولی آخرش هیچ نتیجه‌ای گرفته نشد و سرانجام گروه‌هایی مانند حماس و جهاد اسلامی شکل گرفت تا با مقاومت و مبارزه با دشمن صهیونیستی بتوانند از حقوق ملت فلسطین دفاع کنند.

آمریکا و اسرائیل و حامیان آنها اگر می‌خواستند کشور مستقل فلسطین را که بارها وعده آن را داده‌اند، تشکیل بدهند، بعد از هفتاد سال باید تشکیل می‌دادند، این نشان می دهد که آنها حتی به این خواسته حداقلی یعنی دو دولت مستقل در کنار یکدیگر هم تن نمی‌دهند و فقط شعارش را می‌دهند.

الان که حماس بزرگترین پیروزی بر اسرائیل را بعد از جنگ اکتبر ۱۹۶۷ رقم زده است و تمام سرزمین‌های اشغالی فلسطین به صحنه نبرد بی‌امان با اشغالگران صهیونیست تبدیل شده سران برخی دول غربی و یا اسلامی می‌گویند تنها راه حل بحران، تشکیل کشور مستقل فلسطین به مرکزیّت بیت المقدس و در محدوده مرزهای ۱۹۶۷ است، خوب چرا تاکنون به همین مطلب که بارها گفته اید عمل نکردید! از زمان اشغال فلسطین تابحال چرا اجازه ظلم و جنایت به صهیونیست‌ها می‌دهید؟! چرا حاضر نیستند به حقوق عادلانه ملت فلسطین رسیدگی کنید؟!

حامیان صهیونیست چرا بخشی از سرزمینشان را به دوست خود هدیه نمی‌کنند؟

دول اروپایی اگر خیلی اسرائیل را دوست دارند، قطعه‌ای از سرزمین خود و یا آمریکایی‌ها یکی از ایالت‌های پهناور خود را به اسرائیل‌ها بدهند و هر چه دوست دارند از آنها پذیرایی و میزبانی کنند، چرا از جیب ملت‌های مسلمان می‌خواهند هزینه کنند؟ هفتاد و پنج سال اسرائیلی‌ها را به زور و ظلم و جنایت در سرزمین مسلمانان جا دادید، خوب بس است دیگر،‌ هفتاد سال هم شما میزبان آنها باشید! آیا حاضرید استانی از کشور خود و یا حتی شهری از سرزمین خود را به آنها بدهید؟ جنگ و درگیری با فلسطینی‌ها تا کی باید ادامه داشته باشد؟! اگر به گفته شما روزی آلمان یهودی‌کشی کرده چرا جور آن را مسلمانان و فلسطینی‌ها بکشند و چرا آلمان را مجبور نمی‌کنید قطعه‌ای از سرزمین‌اش را به جبران جنایت هولوکاست به یهودی‌ها و صهیونیست‌ها بدهد؟!

فلسطین امروز فلسطین ضعیف دیروز نیست

به هر حال اگر تاکنون ملت فلسطین ضعیف بود و تنها بود و حقش را خوردید و ضایع کردید،‌ الآن دیگر ملت فلسطین ضعیف نیست به اضافه تمامی کشورها و ملل اسلامی از محور مقاومت گرفته تا دیگران با آنان همبستگی دارند، اگر می‌خواهید دامنه درگیری‌ها بیشتر نشود خودتان آبرومندانه بساط صهیونیست‌ها را از منطقه جمع کنید و به همان اروپا و یا آمریکا منتقل نمائید.‌

مطمئناً ظلم و ستم پایدار نیست و خدا مظلومان را یاری می‌کند و نتیجه نهایی ظلم و جنایت، طوفانی است که خدا بر پا می‌کند و ظالمان را به سبب ظلم‌هایی که کرده‌اند به سزایشان می‌رساند، «فاخذهم الطوفان و هم ظالمون»
مرتضی نجفی قدسی
۲۲/۷/۱۴۰۲

پایان پیام/.

شبکه های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام  / کانال ایتا  / کانال سروش  / پیچ اینستاگرام / آپارات

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه عترتنا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.