×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

آیت الله قرهی از اساتید اخلاق شهر تهران گفت: اگر جوان توانست زود ازدواج کند از خیلی از گناهان دور می‌شود و سریع به نعم الهی می رسد.


راه فوری برای جوان در رسیدن به نعم الهی

به گزارش عترتنا، آیت الله روح الله قرهی از اساتید اخلاق شهر تهران در یکی از جلسات شرح دعای ابوحمزه ثمالی (جلسه ششم) درباره اهمیت ازدواج در جوانی گفت: یک نکته بگویم که واقعاً عاجز هستم که چگونه می‌شود این مطلب را درست کرد. امّا آن نکته، این است: اگر بخواهیم به نعم الهی که اولیاء رسیدند برسیم، یعنی دائم به یاد خدا باشیم و صبح و شب مدام حرف خدا بزنیم و…؛ راه دارد. یک راه اینکه اوّل از همه از گناه دور شویم و به این نعمت برسیم، این است که جوان زود ازدواج کند.

اهمیت زود ازدواج کردن جوان در رسیدن به نعم الهی

وی ادامه داد: اگر جوان توانست زود ازدواج کند – که من واقعاً ماندم که چگونه می‌شود این را فراهم کرد – از خیلی از گناهان دور می‌شود. چون اوج مطلب دادن هم در جوانی است. در جوانی، مطالب را می‌دهند و در میانسالی و کبر سن، امکان دارد فهم و درک حقیقی آن‌ها را بدهند ولی اگر در جوانی چیزی به دست نیاورده باشی، چطور می‌توانی در میانسالی، درک آن‌ها را به دست بیاوری؟!

این استاد اخلاق افزود: پس جوانی، وقتی بسیار خوب و غنیمت است. راه برون‌رفت انسان از جهل و ورود به عقل، دوری از گناه است که بهترین راه آن ازدواج است.

ازدواج اولیای الهی در جوانی

آیت الله قرهی اظهار کرد: یک جمله‌ای بگویم که خیلی عالی است، آیت‌الله مولوی قندهاری در چند سخنرانی خودشان این مطلب را تکرار کرده بودند، ایشان می‌فرمودند: اولیاء خدایی که در جوانی زود‌تر ازدواج می‌کردند، فهم و شعورشان بیشتر بود و قوّه دراکه و فهمشان زیاد بود و با اینکه اصلاً قبل از آن هم گناه نمی‌کردند – حالا اینکه این‌ها چه ارتباطی به هم دارد، نمی‌دانیم! لذا یک راه «تَعَذُّرَ الْمَعَاصِی» ازدواج است که این را باید جدّی بگیریم.

وی ادامه داد: امّا خدا گواه است با این وضعی که به وجود آمده، مشغله‌ها و درخواست‌ها و… که ازدواج‌ها را سخت کردند، نمی‌دانیم چگونه باید این را درست کنیم؛ چون چیزی که خراب شود، درست کردنش خیلی سخت است.

پایان پیام/.

شبکه های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام / کانال ایتا  / کانال سروش  / پیچ اینستاگرام

دیگر مطالب سرویس خانواده عترتنا را اینجا بخوانید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه عترتنا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.