×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ آیت الله سید رحیم توکل از استادان برجسته اخلاق حوزه علمیه قم روز گذشته ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۱ در ابتدای برنامه یاد خدا درباره چگونگی حفظ دستاوردهای معنوی ماه مبارک رمضان گفت: برای حفظ این دستاوردهای معنوی دو نکته را عرض کنم. اول اینکه هر اعمالی که انجام داده اید، چه عمل عبادی و چه به کار مردم رسیدن و گرسنه را سیر کردن و در این ایام اطعام دادن، همه اینها برکات عجیبی به دنبال دارد که برای حفظ آن تمام این ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛آیت‌الله سید رحیم توکل از اساتید برجسته اخلاق حوزه علمیه قم، شنبه سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در برنامه یاد خدا با اشاره به علت گناه کردن و سستی در بلاها گفت: در روایت آمده کسی که دینش محکم نیست، چطور می‌تواند در بلاها محکم بایستد؟ اعمال جوارحی ما از باطن ملکوتی فرمان میگیرد. این استاد حوزوی بیان کرد: اول باید درون محکم باشد تا اعضا محکم بایستند، اگر درون محکم بود چشم امکان ندارد در نگاه به گناه بلغزد و ...

به گزارش عترتنا؛آیت الله روح الله قرهی از استادان اخلاق شهر تهران در یکی از جلسات شرح دعای ابوحمزه ثمالی در شب‌های ماه مبارک رمضان در سال ۱۳۹۴ شمسی نکته‌ای را در باب راهی برای با برکت شدن وقت و زمان بیان کرد که مشروح آن در ادامه می‌آید.   خیلی جالب است، این را امتحان کنید. من یک بار به یکی از جوان‌های عزیز بیان کردم و او عمل کرد و دید. گفتم: اتّفاقاً هرچه ما بیشتر انجام دهیم، برکت در وقت من ناحیه الله به وجود  ...

قرآنِ به سر گرفته شده را بعد از لیالی قدر زیر پا نگذارید
06 اردیبهشت 1401

آیت الله کمیلی خراسانی از استادان برجسته عرفان اسلامی در گفت‌وگو با عترتنا به تبیین علت قرآن به سر گذاشتن در لیالی قدر و اهمیت انس با قرآن بعد از ماه رمضان پرداخت.

شهدا به نحوی امامزادگان عشق در پارک‌ها شدند
04 اردیبهشت 1401

حجت‌الاسلام وکیل‌پور: شهدا به نحوی امامزادگان عشق در پارک‌ها شدند و دارالشفا هستند. شهدا چون اهل مراقبه بودند به چنین توفیقی رسیدند.

آخرین لحظه عمر امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام
03 اردیبهشت 1401

امام سپس به اهل بيت خود نظر كرد و فرمود: «همه را به خدا مى سپارم، خدا همه را به راه حقّ درست بدارد و از شرّ دشمنان حفظ نمايد».

توصیه‌های آیت الله قرهی برای شب‌های قدر
31 فروردین 1401

آیت الله روح الله قرهی از استادان اخلاق شهر تهران در سالهای گذشته در آستانه لیالی قدر توصیه‌هایی برای بهره مندی از این شب‌ها بیان کردند که در ادامه می‌آید.

کتاب تقریرات تفسیر سوره انسان آیت‌الله مدرسی منتشر شد
30 فروردین 1401

تقریرات درس «تفسیر سوره انسان» برگرفته از دروس تفسیری آیت‌الله‌العظمی سید محمدتقی مدرسی منتشر شد.

نماز شب توصیه آیت‌الله میرزا هاشم آملی به طلاب
29 فروردین 1401

حجت‌الاسلام اسماعیل‌پور با نقل توصیه‌ای از استادشان گفت: مرحوم آیت‌الله العظمی میرزا هاشم آملی در کلاس درس به طلاب سفارش به خواندن نماز شب می‌کردند.

در تاریخ ولادت امام حسن(ع) اختلافی نیست
28 فروردین 1401

حجت‌الاسلام والمسلمین نظری منفرد گفت: در تاریخ ولادت امام حسن مجتبی(ع)، عامه و خاصه ولادت را همین نیمه ماه مبارک رمضان نقل کردند و اختلافی در تاریخ ولادت نیست.

گرفتاری‌ها انسان را در معرض اجر الهی قرار می‌دهد
28 فروردین 1401

حجت الاسلام توکل اظهار کرد: هیچ سختی در زندگی انسان بی‌هدف و بی‌خاصیت نیست. سختی‌ها همواره بیانگر این هستند که انسان در معرض اجر الهی قرار گرفته است.

دنبال شادی‌های ابدی و انسانی باشید/کینه‌ای و قهری نباشید
27 فروردین 1401

شجاعی: معنا ندارد کسی بگوید من انسان هستم و باطن انسانی دارم اما شادی در زندگی ندارم! در صورتی که شادی‌های انسانی همیشه دور انسان هستند.

در دشواری‌ها این ذکر را بگویید
25 فروردین 1401

پیامبراکرم(ص) برای گشایش امور دشوار و دشواری‌ها به امیرالمؤمنین(ع) دعایی را آموختند که در ادامه می‌آید.