×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۳

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین «علی رضایی تهرانی» استاد حوزه و دانشگاه، صبح امروز چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه در خطبه‌های نماز عید فطر که در مهدیه مشهد برگزار شد، با بیان اینکه انس با قرآن را بعد از ماه مبارک رمضان ادامه دهید، گفت: ماه مبارک رمضان، ماه قرآن و بهار قرآن بود که انس بیشتر با قرآن کریم یکی از درس‌های ماه مبارک رمضان بود در حدی که خواندن یک آیه از قرآن در این ماه برابر با ختم قرآن را داشت، حالا که ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛آیت‌الله «محمدعلی جاودان» عصر سه‌شنبه ۲۱ فروردین‌ماه در اختتامیه اعتکاف طلبگی امام فردا در مسجد گوهرشاد آستان قدس رضوی با بیان اینکه مراقب زبانتان باشید، گفت: صوم برای همه اعضا و جوارح است نه اینکه فقط چیزی ننوشید و نخورید! اما اگر می‌خواهید همه اعضا و جوارح سالم بماند باید مراقب زبانتان باشید که اگر زبان سالم باشد بقیه اعضا هم سالم است! و خطر زبان از بقیه اعضای بدن بیشتر است به همین دلیل اگر ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین «عباس صراف» ظهر امروز یکشنبه ۱۲ فروردین‌ماه در ابتدای دهمین و آخرین جلسه از سلسله مباحث امامت که در مسجد جامع الغدیر (روحانی سابق) تهران برگزار شد، با توجه به شب قدر ضمن بیان نکات مهمی درباره چگونگی استفاده از شب قدر، تفکر سرنوشت ساز را از مهمترین اعمال این شب دانست و توصیه کرد در این شب با صدق و فقر در خانه خدا و، ولی خدا بروید تا کارتان درست شود. در ادامه گزیده سخنان وی را ...

معنای صراط مستقیم و مجوز عبور از پل صراط/علت ظرایف المیزان
11 فروردین 1403

حجت الاسلام صراف با بیان اهمیت شناخت و معرفت به امام گفت: امیرالمؤمنین علیه السلام همان صراط مستقیمی است که در سوره حمد آمده است و مجوز عبور از صراط قیامت است.

فرق امامت خاص با عام/نگوید مقام امامت غصب شده است!
08 فروردین 1403

حجت الاسلام صراف ضمن تببین فرق امامت خاص با عام گفت: به هیچ وجه نگویید که مقام امامت بعد از پیامبر(ص) غصب شده که با این گفتن برای غاصب جایگاه امامت قائل شده اید در صورتی که خلافت ظاهری با رأی مردم شکل گرفت و مقام امامت بر آنها جاری نشد.

فراز خاص زیارت جامعه کبیره برای امام حسن مجتبی علیه‌السلام
06 فروردین 1403

حجت‌الاسلام صراف گفت: فرازهای زیارت جامعه کبیره یک جلوه عام به تمام ذوات مقدسه اهل‌بیت (ع) دارد؛ اما برخی فقرات این زیارت جلوه خاص برای هر کدام از امامان معصوم است که یک فرقه آن برای امام حسن علیه السلام است.

منظور از شناخت امام و انتظار فرج/امام ممات و مرگ ندارد
05 فروردین 1403

جت‌الاسلام صراف در دومین جلسه سلسله مباحث امامت به تبیین اهمیت شناخت امام و منظور از انتظار فرج پرداخت و در پایان ماجرای آمدن وبا به‌خاطر تکفیر آخوند ملا فتح‌الله وفایی شوشتری را نقل نمود.

دعاهای ماه رمضان را بخوانید که این دعاها برای ویترین چیدن نیست
04 فروردین 1403

حجت‌الاسلام صراف با توصیه به خواندن دعاهای وارده در ماه مبارک رمضان گفت: این دعاها برای ویترین چیدن نیامده؛ بلکه برای نجات و کسب توشه ما در طول سال و آخرت ما آمده است که از آن بهره ببریم و بار یک‌ساله خود را در این ماه ببندیم.

اهمیت عاقبت بخیری/ماجرای تشرف آیت الله سید جمال‌الدین گلپایگانی
04 فروردین 1403

حجت الاسلام هاشمی نژاد تأکید کرد: یکی از موضوعاتی که مؤمن همیشه باید نگرانش باشد موضوع مهم عاقبت بخیری است.

عواملی که باعث کاهش فشار قبر و برداشته شدن عذاب قبر می‌شود
03 فروردین 1403

حجت الاسلام صراف طی سخنانی به بیان و تبیین عواملی که باعث برداشته شدن فشار و عذاب قبر و یا کاهش آن می‌شود، پرداخت که در ادامه مشروح آن را می‌خوانید.

آخرین روز سال را با خیر به پایان و با توسل به امام عصر عج آغاز کنید
29 اسفند 1402

حجت‌الاسلام صراف گفت: آخرین روز سال را با کار خیر و رضایت خدا به پایان برسانید و لحظه تحویل سال را هم با یاد و توسل به امام زمان(عج) آغاز کنید.

حجاب‌ نورانی و ظلمانی و راه بیرون آمدن از آن/دنیا دار حجاب است
28 اسفند 1402

آیت الله توکل گفت: انسان از بدو تولد با حجاب تعلق به دنیا آمده است و به مرور با دور شدن مبدا نور گرفتار حجاب گناه هم شده است و آن چیزی که حجاب آور است چیزی است که انسان را اسیر خود کند.

نماز شب خوان‌هایی که گناه می‌کنند؟!/راز کرامات شیخ حسنعلی نخودکی
27 اسفند 1402

حجت‌الاسلام صراف گفت: مهم‌تر از خواندن نماز شب، حفظ آن است، اما کسی که نماز شب را می‌خواند، اما آن را نگه نمی‌دارد دیگر این مشکل خودش است که این نماز شب را خودش از بین برده است و دیگر برای او اثری ندارد و اصلا نماز شبی ندارد.