×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳

به گزارش خبرنگار عترتنا؛حجت‌الاسلام‌والمسلمین «سید عباس موسوی مطلق» شب گذشته دوشنبه اول مردادماه در جلسه هفتگی درس اخلاق خود که در دارالبکاء فاطمه‌الزهرا (س) تهران برگزار شد، با بیان اینکه خود را همیشه بدهکار امام حسین علیه‌السلام بدانید نه طلبکار، گفت: اهل روضه و هیئت باید خود را همیشه بدهکار امام حسین علیه‌السلام بدانند تا کارهایتان حل شود نه اینکه خود را طلبکار حضرت بدانید! شما که امام حسین علیه‌السلام را دارید ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛آیت‌الله «محمدعلی جاودان» شامگاه دوشنبه ۲۵ تیرماه در مراسم عزاداری شب عاشورا در حسینیه حضرت فاطمه الزهرا سلام‌الله‌علی‌ها تهران با توصیه به ذکر استغفار و صلوات برای گشایش امورات گفت: مرحوم آیت‌الله بهجت برای حل مشکلات و گشایش امورات توصیه به زیاد گفتن استغفار و صلوات همراه با توجه می‌نمودند. ذکر مورد توصیه آیت‌الله بهجت برای حل مشکلات این استاد اخلاق اظهار کرد: دوستی داشتیم مشکل مالی ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛حجت‌الاسلام‌والمسلمین «عبدالحمید واسطی» استاد حوزه و دانشگاه، شامگاه شنبه ۱۶ تیرماه در مراسم عزاداری شب اول ماه محرم در مسجد و مکتب امام صادق (ع) مشهد مقدس با بیان اینکه فرورفتن در فضای مجازی قدرت تحلیل و تفکر ذهن را از بین می‌برد، گفت: کسانی که ۲۴ ساعت در این گوشی‌های همراه هستند فکر و کارشان تعطیل شده است و گمان می‌کنند در این فضای مجازی به آن‌ها اطلاعات می‌رسد و تفکر و فهم آن‌ها روشن ...

شرایط به نتیجه رسیدن توسلات و برآورده شدن حاجات
12 تیر 1403

حجت الاسلام ناصری درباره «شرائط به نتیجه رسیدن توسلات» گفت: برای رفع همّ و غم‌ها و رسیدن به حوائج، هیچ راهی نزدیکتر از توسل به اهل بیت(علیهم السلام) نیست؛ اما ما گاهی مشکلمان دو تا است؛ یعنی می‌دانیم که توسل موثر است؛ اما نمی‌دانیم چقدر و چگونه باید متوسل باشیم تا نتیجه بگیریم؟

منظور از ایام الله و اهمیت آن در فعال‌کردن توجه به خدا
29 خرداد 1403

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالحمید واسطی با اشاره به اهمیت ایام الله و فعال‌بودن توجه درونی به خدا گفت: ایام الله یعنی موقعیت و شرایط و زمان و مکانی که در آنجا توجه به خدا فعال‌تر است و مقصود هم از ایام الله فقط روز نیست هر چیزی که این توجه را تقویت می‌کند.

اگر عیب دیگران را دیدیم چکار کنیم؟/با آبروی کسی بازی نکنید
15 خرداد 1403

حجت‌الاسلام مجاهدی با بیان اینکه با آبروی دیگران بازی نکنید و آبروی کسی را نبرید، گفت: اگر می‌خواهید خدا آبرویتان را حفظ کند باید آبروی بندگانش را حفظ کنید که زیاد گفته شده که گاهی انسان در مقابل دیدن و شنیدن عیب دیگران باید عمداً کور و کر و گنگ شود.

اهمیت زیارت امام رضا(ع) در بیست‌وسوم ذی‌القعده از راه دور و نزدیک
12 خرداد 1403

آیت‌الله مجدهاشمی در گفت‌گو با عترتنا گفت: روز ۲۳ ذی القعده الاحرام روز زیارتی مخصوص امام رضا (ع) است که از گذشته در سیره بزرگان حوزه این زیارت از راه دور و نزدیک مرسوم و مورد توصیه بوده است.

از دعا در شب نیمه ذی‌القعده غافل نشوید/امشب چگونه دعا کنیم
03 خرداد 1403

آیت‌الله قرهی از اساتید برجسته اخلاق شهر تهران با اشاره به اهمیت دعا کردن در شب نیمه ماه ذی‌القعده، نکات مهمی را در باب دعا در این شب بیان کردند که در ادامه می‌خوانید.

امام حسین(ع) و امام رضا(ع) باب رحمت هستند/با خدا در نیفتید
31 اردیبهشت 1403

آیت‌الله جاودان با بیان اینکه امام رضا علیه‌السلام در باب رحمت از امام حسین علیه‌السلام هم جلو زده است، گفت: درخواست حاجت و عطا از امام رضا علیه‌السلام هیچ شرطی ندارد!

اگر توان کنترل زبان را ندارید سکوت کنید/سکوت علامه طباطبایی
25 اردیبهشت 1403

آیت‌الله قرهی با بیان اینکه زبان بین اعضا و جوارح خیلی مهم است و نباید زبان را رها کنید و اگر نمی‌توانید زبان را کنترل کنید، سکوت کنید! گفت: زبان همه اعضا و جوارح را گرفتار می‌کند و انسان را سرنگون نموده و در جهنم می‌اندازد.

خطبه شقشقیه حرز و اعجاز نهج‌البلاغه است/زدودن غربت امام
16 اردیبهشت 1403

حجت‌الاسلام صراف گفت: خطبه شقشقیه حرز و اعجاز نهج‌البلاغه است و این خطبه نمی‌گذارد کسی این کتاب را محو کند؛ بلکه روزبه‌روز در دنیا نهج‌البلاغه جلوه‌اش بیشتر می‌شود.

عیب دیگران را در ذهنتان هم وارد نکنید/چرا باید سلام کنیم؟
11 اردیبهشت 1403

آیت‌الله قرهی در جلسه این هفته درس اخلاق خود گفت: علاوه بر اینکه نباید عیب دیگران را بگویید حتی نباید آن را در ذهن وارد کنید؛ بلکه به‌جای دیدن عیب دیگران باید عیب خود را ببینید و آن را اصلاح کنید.

چگونه به رحمت الهی برسیم و از آن برخوردار شویم؟
06 اردیبهشت 1403

آیت‌الله جاودان گفت: اگر مواظب خودتان باشید، دست و زبان و گوش و چشم و زبان خود را مراقبت کنید، مورد رحمت خدا قرار می‌گیرید و بعد از آن دیگر هیچ مشکلی در رندگی نخواهید داشت و زندگی‌تان به برکت رحمت خدا آسان خواهد شد.