×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱۸ آذر , ۱۴۰۲

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین «حسین تهرانی» از اساتید حوزه علمیه تهران، شامگاه چهارشنبه ۱۵ آذرماه در جلسه هفتگی درس اخلاق خود که در مدرسه نور تهران برگزار شد، در ادامه مبحث حسادت و حس انحصارطلیی گفت: علمای اخلاق، بیم و خوف را از عواملی دانستند که موجب حسد می‌شود بدین منظور که فرد بیم و خوف دارد که دیگری نعمتی دارد و او ندارد و به او نرسیده است؛ به تعبیری این نعمت قابل اشتراک را که خدا به دیگری داده به ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین «محمدباقر شریعت‌پناه» استاد سطوح عالی حوزه، شب گذشته سه‌شنبه ۱۴ آذرماه در سلسه جلسات هفتگی مهدویت که در مسجد حضرت عباس(ع) تهران برگزار شد، امام‌ زمان(عج) را مظلوم این عالم و زمان دانست و گفت: مظلوم زمان، الان امام‌ زمان(عج) است؛ ما شبانه‌روز سر سفره حضرت هستیم و حتی نفس می‌کشیم به نفس حضرت است و اگر به‌ سلامت خوابیدید و سلامت بیدار شدید به سبب امام‌ زمان(عج) است، اما ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛حجت‌الاسلام‌والمسلمین «سید عباس موسوی مطلق» استاد حوزه علمیه، شب گذشته، ۱۳ آذرماه در جلسه هفتگی درس اخلاق خود که در دارالبکاء فاطمه‌الزهرا(س) تهران برگزار شد، در ادامه شرح مناجات تائبین با بیان اینکه تحت هر شرایطی بعد از گناه سریع توبه کنید، گفت: در ادامه شرح مناجات تائبین به این فراز رسیدیم که امام سجاد(ع) بعد از اینکه فرمودند: «وَأَماتَ قَلْبِی عَظِیمُ جِنایَتِی؛ و بزرگی جنایتم دلم را ...

دستورات شریعت در سه ساحت/روزانه با زیارت امین‌الله مأنوس باشید
13 آذر 1402

آیت‌الله یزدان‌پناه گفت: دستورات دین در سه ساحت دنیا و آخرت و فوق آخرت است، یعنی هر چه دین می‌گوید انجام دهید هر سه ساحت را آباد می‌کند و اگر چیزی را منع می‌کند، هر سه را ویران می‌کند.

گناه نکردن به مراتب آسان‌تر از توبه کردن است/جهاد اکبر
13 آذر 1402

مهدی توکلی با بیان اینکه ترک گناه آسان‌تر از طلب توبه است، گفت: با وعده توبه فریب نخورید که ممکن است اصلا فرصت توبه نداشته باشید.

از جدال و مراء پرهیز کنید و مراقب تفاخر باشید
12 آذر 1402

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه مراقبه انسان را از دو منطقه خطرخیز مراء و تفاخر نجات می‌دهد، گفت: یکی از رذایل اخلاقی مراء است که فرد سخن حق می‌گوید، اما قصدش حق نیست و دنبال برتری‌جویی است.

علت و منشأ حسد چیست/راه مقابله و نشانه آن
09 آذر 1402

حجت‌الاسلام حسین تهرانی حس دشمنی از دیگران و انحصارطلبی را از عوامل ایجاد حسد در انسان دانست و گفت: برای اینکه مبتلا به این رذیله نشوید باید نفس خود را خوب بشناسید و نفس را واپایش کنید.

چگونه به عصمت برسیم؟/ انواع صبر و دعای روز چهارشنبه
08 آذر 1402

آیت‌الله هاشمی علیا گفت: صبر یک قوه ملکوتی و ملکه راسخه در نفس است که با صبر می‌توان از تمام اموراتی که در دنیا باعث بدبختی انسان در آخرت می‌شود، جلوگیری و این امورات را مهار کرد.

از ما عمل صالح خواسته‌اند نه شعار/ خدا و قیامت ترس ندارد
07 آذر 1402

آیت‌الله توکل گفت: از ما برای دفاع از ولایت، شعار نخواستند؛ بلکه در اکثر آیات قرآن که بحث «الَّذینَ آمَنُوا» می‌آید «عَمِلُوا الصّالحاتِ» هم کنارش است و از ما عمل صالح خواسته‌اند!

از کجا بدانیم قلب ما مرده یا زنده است/جنایت عظیم چیست؟
07 آذر 1402

استاد اخلاق و عرفان اسلامی با بیان اینکه گناه جنایت عظیم است، گفت: اهل معنا می‌گویند چیزی به‌عنوان گناه صغیره و کبیره وجود ندارد، بلکه باید ببینید چه کسی را نافرمانی کردید و حریمش را شکستید! اینجاست که گناه در نزد آن‌ها جنایتی عظیم است.

راه کسب اخلاص اقتدا نمودن به حضرت زهرا (س) است/دوری از خرافات
07 آذر 1402

تولیت حوزه علمیه آیت‌الله مجتهدی تهرانی گفت: اخلاص علت اصلی رسیدن حضرت زهرا (س) به مقامات والای معنوی بود و راه کسب اخلاص برای ما نیز اقتدا نمودن به حضرت است.

مؤمن بلا را هم نعمت و لذت‌بخش می‌بیند
02 آذر 1402

مؤمن خدا را با بلا و سختی آن می‌خواهد و دوست دارد؛ بلای همسر و بچه‌اش را به خاطر خدا تحمل می‌کنید و برای او چنین بلایی لذت بخش است و حاضر است بهای عشق را اینگونه بپردازد

سالک الی الله مورد حملات بیشتر شیطان/لزوم توسل به امام زمان عج
02 آذر 1402

استاد فیاض‌بخش با بیان اینکه قدم گذاشتن در راه خدا همراه با حملات شیطانی است، گفت: سالک وقتی وارد سیروسلوک می‌شود باید خود را آماده حملات بیشتر شیطان کند.