×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۱۰ مهر , ۱۴۰۱

به گزارش خبرنگار عترتنا؛آیت الله محمدعلی جاودان، استاد اخلاق حوزه علمیه تهران شامگاه پنج شنبه ۷ مهرماه در جلسه هفتگی درس اخلاق خود که در مسجد امام خمینی (ره) بازار تهران برگزار شد، با اشاره به اهمیت ترک گناهان کبیره گفت: خداوند فرموده که اگر مرا اطاعت کنید مثل من می‌شوید! اطاعت خدا هم در گناه نکردن است و اگر کسی گناهان کبیره را ترک کند دیگر حرف او روی زمین نمی‌ماند و اگر در خانه خدا دستش را بلند کند، خدا هم دعای او را مستجاب ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛آیت الله سید رحیم توکل شنبه ۲۶ شهریورماه در ابتدای جلسه این هفته یاد خدا با بیان اینکه امام زمان(عج) مصلح جهانیان است، گفت: مسئله اربعین بستر ساز ظهور حضرت حجت (عج) است، هنوز دنیا کاملا از جریان اربعین با خبر نشده است، اگر مردم دنیا از جریان اربعین مطلع شوند جریان پیاده روی اربعین بالای چند صد میلیون نفر می‌شود. آیت الله سیستانی به عراقی‌ها فرمودند تا اول کربلا بروید و برگردید تا زائرین کشورهای دیگر ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛آیت الله محمدعلی جاودان، استاد اخلاق حوزه علمیه تهران ظهر شنبه ۲۶ شهریورماه طی سخنانی در مراسم اربعین حسینی در مسجد امام خمینی (ره) بازار تهران با اشاره به اهمیت قبول شدن یک نماز دو رکعتی و رابطه آن با نگاه پاک اظهار کرد: دو رکعت نماز مقبول اگر داشته باشید شما را همین دو رکعت نماز در زندگی بهشتی می‌کند، هر چند خواندن همین دو رکعت هم مقدماتی دارد که بتوانید این دو رکعت نماز را بخوانید. اثر نگاه حرام ...

سخت‌ترین مصیبت سید الشهدا (ع)/عزاداری تهرانی‌ها
25 شهریور 1401

حجت الاسلام هاشمی نژاد طی سخنانی به سخت‌ترین مصیبت سید الشهدا(ع) اشاره نمود و گفت: یکی از مراجع معظم تقلید به من گفتند که تهرانی‌ها مردانه برای امام حسین (ع) خرج می‌کنند و زنانه هم برای حضرت گریه می‌کنند.

ملت و دولت عراق برای خدمت به زوار اربعین تلاش کنند
24 شهریور 1401

آیت الله العظمی مدرسی از ملت و دولت عراق خواستند از ارائه خدمات و کمک به زوار اربعین حسینی دریغ نکرده و تمام تلاش خود را به کار گیرند.

با رفتار و گفتارتان دیگران را آزرده نکنید
23 شهریور 1401

حجت الاسلام هاشمی نژاد درباره اهمیت ارتباطات صحیح با دیگران گفت: علت اصلی مشکلات و راه بندان‌های زندگی آزرده شدن دیگران از ارتباط رفتاری و گفتاری ما است!

شیطان و هوای نفس مانع ارتباط با خدا هستند
21 شهریور 1401

حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان طی سخنانی در مهدیه سیرجان گفت: شیطان و هوای نفس دو مانع انسان در ارتباط با خدا است.

گاهی مرض و بیماری مقدمه مرگ است
20 شهریور 1401

حجت الاسلام هاشمی نژاد طی سخنانی توصیه‌هایی برای حفظ از مرض و بیماری و همچنین بلاها بیان کرد که در ادامه می‌آید.

توفیق دعا از رزق‌های معنوی بزرگ خداوند است
07 شهریور 1401

دعا خیلی مهم است و یکی از روزی‌های معنوی توفیق دعا است و هر کس این روزی را ندارد که با دلی شکسته دست خود را به سوی خدا بلند کند و از خدا درخواست نیاز کند.

هیچ پیامبری مثل حضرت موسی(ع) معجزه نیاورد
05 شهریور 1401

حضرت موسی (ع) ۹ معجزه بزرگ داشت و هیچ پیغمبری نبود که به این تعداد معجزه داشته باشد و خداوند روی معجزات حضرت موسی (ع) خیلی تاکید میکند، چون قوم بنی اسرائیل خیلی لجوج بودند.

دوران غیبت زمان رجوع به مراجع تقلید است
05 شهریور 1401

الان زمان پیغمبر (ع) و ائمه (ع) نیست و امام زمان (عج) هم در غیبت هستند، و اکنون زمان فقها و مراجع تقلید است

هدایت فقط توسط خدا صورت می‌گیرد
05 شهریور 1401

دو نوع هدایت است یکی اینکه انبیا راه را نشان می‌دهند و دومی اینکه دست ما را می‌گیرند و به این راه می‌برند و خداوند هرگز دست ظالمان و کافران را نمی‌گیرد و در گمراهی هستند.

سه خصوصیت ظرف ایمان/اطاعت خدا باید دائمی باشد
04 شهریور 1401

یک ظرفیت باید در وجود ما شکل بگیرد که بتوانیم ظرف اراده معصوم شویم، معصوم خودش ظرف اراده خدا است و حالا ما می‌خواهیم کاری کنیم که ظرف اراده معصوم شویم!