×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ به مناسبت ولادت امام سجاد(علیه السلام) کتاب «اصول تربیتی فرزند» در شرح دعای ۲۵ صحیفه سجادیه اثر حجت‌الاسلام «سید عباس موسوی مطلق» در ۲۴۰ صفحه به زبانی ساده و روان توسط نشر بین‌الملل منتشر گردید. این کتاب که به شرح دعای ۲۵ صحیفه سجادیه پرداخته محصول بخش اول ستون ثابت در روزنامه عصر ایرانیان است که چندین سال است توسط حجت‌الاسلام سید عباس موسوی مطلق نوشته شده و پس از بازبینی توسط وی در اختیار محقق ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛ «محمدرضا کمن» شامگاه شنبه هشتم مهرماه سال جاری در جلسه ماهیانه خانواده سلیم که در حسینیه شهدای نقوسان برگزار شد، با اشاره به یکی از علل بدشدن رفتار فرزندان نسبت به والدین گفت: اگر دیدید بچه‌هایتان با شما بد شدند ببینید خودتان با پدر و مادرتان چگونه هستید؟! هر چه به پدر و مادر خودتان بیشتر احترام و محبت کنید متقابل فرزندتان به شما احترام می‌کند. برای اصلاح رفتاری فرزندان قیدوشرط ایجاد ...

به گزارش‌ عترتنا؛حجت‌الاسلام «سید عباس موسوی‌ مطلق» استاد اخلاق و عرفان اسلامی شامگاه ۱۶ دی ماه  طی سخنانی در دومین همایش بزرگداشت شهدای مدافع حرم و مدافع امنیت تهران با عنوان یاران سلیمانی درباره اهمیت تربیت دینی فرزندان گفت: جناب متقی هندی یعنی علاالدین علی بن حسام متقی هندی از علمای اهل سنت در ذکر حدیثی از پیامبر اکرم(ص) این گونه نقل می‌کند که پیامبر(ص) فرمودند: فرزندان خود را به سه خصلت تربیت کنید. وی ادامه داد: اول ...

بلوغ عقلی پیش شرط بلوغ جنسی در ازدواج است
06 آذر 1401

بانکی پور گفت: الان در جامعه اوامر تحرکات جنسی خیلی زیاد شده است به نحوی که بلوغ جنسی زودتر شده است و شرط ازدواج هم بلوغ جنسی است اما لازمه ازدواج بلوغ عقلی است.

چگونه یک خانواده مقتدر باشیم؟!/ویژگی پدر مقتدر
14 آبان 1401

پدر مقتدر باید در خانواده یک مقرارتی را تصویب کند و برای همه اعضای خانواده قرار بدهد اما باید به اتفاق نظر همه اعضای خانواده تصویب شود نه اینکه پدر دیکتاتورانه مقرراتی را تصویب و همه اعضا را به اجرای آن امر کند.

اهمیت اعتماد زوجین به یکدیگر و خطر نابلدی اصول زندگی
04 آبان 1401

تراشیون گفت: زوجین باید در طول زندگی مشترک نسبت به یکدیگر متعهد و به همدیگر اعتماد کامل داشته باشند و محیط خانه و خانواده را نباید کم اهمیت دانست و آن را به بازی گرفت.

استاد اخلاق در خانواده کدام نکته تربیتی را مهم می‌دانست؟
01 آبان 1401

مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حسینی در بحث تربیت فرزند خیلی تاکید داشت که اول باید خودمان صالح و عامل باشیم بعد انتظار داشته باشیم تا فرزندان و حتی دیگران به این راه بیایند.

نقش اصلی فرزندپروری با پدر است یا مادر ؟
14 مهر 1401

در گذشته های نه چندان دور که مادران، کمتر شاغل بودند و بیشتر خانه دار، عمده بحث فرزندپروری بر عهده آنها بود و تمرکز پدران بر مسائل اقتصادی و کار اما الان با تغییر جامعه و وضعیت خانواده ها مشارکت بیشتر پدران در امر فرزندپروری ضروری است.

ذریه خود را از شیطان و انحراف حفظ کنید
13 مرداد 1401

یکی از الطاف الهی در حق مومنین این است که ذریه مومنین در بهشت به آن‌ها ملحق خواهد شد، پس در دنیا آنها را از شیطان حفظ کنید.

فرزندان خود را ترغیب به نماز خواندن کنید
24 اردیبهشت 1401

حجت الاسلام تراشیون خطاب به والدین گفت: لازم است تا فرزندان را به خواندن نماز ترغیب و انگیزه ادای نماز را در آنها تقویت نمایید.

نقش پدر و مادر در خدا شناسی فرزند
13 آذر 1400

پدر و مادر در خدا شناسی فرزند نقش به سزایی دارند، بنابراین اگر رفتار پدر صحیح نبود، مادر با رفتار درست خود، رفتارهای پدر را اصلاح کند.