×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۲

به گزارش‌ عترتنا؛حجت‌الاسلام «سید عباس موسوی‌ مطلق» استاد اخلاق و عرفان اسلامی شامگاه ۱۶ دی ماه  طی سخنانی در دومین همایش بزرگداشت شهدای مدافع حرم و مدافع امنیت تهران با عنوان یاران سلیمانی درباره اهمیت تربیت دینی فرزندان گفت: جناب متقی هندی یعنی علاالدین علی بن حسام متقی هندی از علمای اهل سنت در ذکر حدیثی از پیامبر اکرم(ص) این گونه نقل می‌کند که پیامبر(ص) فرمودند: فرزندان خود را به سه خصلت تربیت کنید. وی ادامه داد: اول ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛سومین جلسه ازدواج و چالش‌های آن با سخنرانی امیرحسین بانکی پور فرد، عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان، شامگاه سه شنبه ۲۴ آبان ماه در مسجد فائق تهران با موضوع اهمیت بلوغ عقلی قبل از ازدواج برگزار شد، که گزیده این جلسه را در ادامه می‌خوانید؛ لزوم پایین آمدن سن ازدواج به خاطر لغزش‌های جنسی باید سن ازدواج را پایین بیاوریم و ازدواج در مقطعی باشد که دختر و پسر نیاز به ازدواج دارند. الان در جامعه اوامر ...

به گزارش خبرنگار عترتنا؛جلسه هم اندیشی محققین و پژوهشگران مسجد الزهراء منطقه ۱۲ تهران طبق روال شنبه‌ها امشب ۱۴ آبان ماه با سخنرانی دکتر ابوالفضل اردیبهشت، پژوهشگر پژوهشگاه تعلیم و تربیت و رئیس مدرسه پیام غدیر درباره «نقش خانواده در تربیت فرزند در دوره پساکرنا» برگزار شد که در ادامه سخنان این پژوهشگر از نظرتان می‌گذرد. ارزش گذاشتن به اعضای خانواده به جای تصمیم گیری دیکتاتورانه و فراهم کردن آرامش در خانواده از ...

اهمیت اعتماد زوجین به یکدیگر و خطر نابلدی اصول زندگی
04 آبان 1401

تراشیون گفت: زوجین باید در طول زندگی مشترک نسبت به یکدیگر متعهد و به همدیگر اعتماد کامل داشته باشند و محیط خانه و خانواده را نباید کم اهمیت دانست و آن را به بازی گرفت.

استاد اخلاق در خانواده کدام نکته تربیتی را مهم می‌دانست؟
01 آبان 1401

مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حسینی در بحث تربیت فرزند خیلی تاکید داشت که اول باید خودمان صالح و عامل باشیم بعد انتظار داشته باشیم تا فرزندان و حتی دیگران به این راه بیایند.

نقش اصلی فرزندپروری با پدر است یا مادر ؟
14 مهر 1401

در گذشته های نه چندان دور که مادران، کمتر شاغل بودند و بیشتر خانه دار، عمده بحث فرزندپروری بر عهده آنها بود و تمرکز پدران بر مسائل اقتصادی و کار اما الان با تغییر جامعه و وضعیت خانواده ها مشارکت بیشتر پدران در امر فرزندپروری ضروری است.

ذریه خود را از شیطان و انحراف حفظ کنید
13 مرداد 1401

یکی از الطاف الهی در حق مومنین این است که ذریه مومنین در بهشت به آن‌ها ملحق خواهد شد، پس در دنیا آنها را از شیطان حفظ کنید.

فرزندان خود را ترغیب به نماز خواندن کنید
24 اردیبهشت 1401

حجت الاسلام تراشیون خطاب به والدین گفت: لازم است تا فرزندان را به خواندن نماز ترغیب و انگیزه ادای نماز را در آنها تقویت نمایید.

نقش پدر و مادر در خدا شناسی فرزند
13 آذر 1400

پدر و مادر در خدا شناسی فرزند نقش به سزایی دارند، بنابراین اگر رفتار پدر صحیح نبود، مادر با رفتار درست خود، رفتارهای پدر را اصلاح کند.