×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۳

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

هشدار آیت الله العظمی مدرسی نسبت به آغاز جنگ جهانی ویران‌کنندهبه گزارش عترتنا؛آیت الله العظمی سید محمد تقی مدرسی از مراجع معظم تقلید شیعیان طی سخنانی با هشدار جنگ جهانی ویران کننده گفت: بلای جنگ جهانی که هشت دهه پیش بر جهان گذشته و از یاد ملت‌ها رفته است، اما سیاستمداران هنوز آن را به خوبی به خاطر دارند و می‌دانند که شرایطی مشابه آنچه امروز در حال تجربه آن هستیم، جهان را به ورطه نابودی خواهد کشاند.

معظم‌له اظهار کردند: از خداوند متعال می‌خواهم جهانیان را هدایت کرده و از شر جنگ و پیامدهای آن محفوظ بدارد. خود و ملت عراق را نیز یادآور می‌شوم که از اتفاقاتی که جهان را در آستانه ناگواری‌های جدیدی قرار داده، عبرت گرفته و چند نکته را در نظر بگیریم.

دو توصیه معظم‌له

ایشان ادامه دادند: نکته اول اینکه عامل تمام جنگ‌های خانمان‌سوز، منافع اقتصادی، قلدرمآبی، تعصبات و فقدان خرد است. باید بدانیم که کشور و ملت عراق طی سال‌ها در معرض چنین شرایطی قرار داشته‌اند. اگر تضاد منافع نبود هیچ یک از جنگ‌ها علیه ایران و کویت که میلیاردها دلار خسارت به همراه داشت، حاصل نمی‌شد.

مؤلف تفسیر هدایت افزودند: نکته دوم اینکه باید از گذشته عبرت گرفته و حوادث غم‌انگیز جهان را در نظر بگیریم؛ بنابراین با مشورت و اولویت دادن به منافع عمومی کشور بر تمایلات شخصی، فرهنگ همکاری و همگرایی را با درایت و مهار هوای نفس، جایگزین تضاد منافع کنیم.

خطاب به سیاستمداران

آیت الله العظمی مدرسی در خاتمه بیاناتشان خطاب به سیاستمداران عراق اظهار کردند: با مهربانی و عطوفت نسبت به خلق، موجب جلب رحمت الهی برای خود شوید. و این امر با از خود گذشتگی و اولویت دادن به منافع عمومی امکان‌پذیر است و در غیر این صورت به جز نابودی انتظار دیگری نخواهد بود.

پایان پیام/.

شبکه های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام  / کانال ایتا  / کانال سروش  / پیچ اینستاگرام

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه عترتنا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.