×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

امام عصر(عج) کارفرمای حقیقی عالم استبه گزارش خبرنگار عترتنا؛آیت‌الله مهدی احدی، استاد درس خارج حوزه علمیه قم شامگاه جمعه دهم تیرماه در جلسه هفتگی درس اخلاق خود در مسجد الزهرا(س) تهران، گفت: یکی از مؤلفه‌های آخرالزمان برای همه مؤمنان در مساجد و دانشگا‌ها و مراکز تبلیغی و غیر تبلیغی این است که همه کارگر امام زمان(عج) باشیم.

وی ادامه داد: یک کارگر می‌داند که اگر در کارگاه کار کند، کار او به نفع کارفرماست، چون اگر کارفرما از نظر اقتصادی پایدار باشد، کارگرها هم بیکار نمی‌شوند، پس هر کارگر نسبت به کارفرمای خود حسادت نمی‌کند، بلکه با جان و دل کار می‌کند و می‌داند یک مزدی به او می‌دهند اما اصل اقتصاد این کارگاه برای کارفرماست.

امام عصر(عج) کارفرمای حقیقی عالم

آیت‌الله احدی با بیان اینکه امام عصر(عج) کارفرمای حقیقی عالم است، اظهار کرد: اگر برای حضرت کارگری می‌کنیم برای این است که اگر حضرت کارگری ما را نپذیرند ما منحرف می‌شویم، تا حدی که از اشیا هم پست‌تر و ضعیف‌تر خواهیم شد. ما آماده‌ایم که در کنار فقاهت آن معرفت خود را هم نجات دهیم که به سمت پستی نرویم. اصحاب آخرالزمان همه کارگر هستند و می‌دانند اگر از این دستگاه کارگری خارج شوند، یقینا گرفتار رذایل اخلاقی می‌شوند.

استاد درس خارج حوزه با اشاره به علت دشمنی با امامان معصوم، گفت: در روایتی آمده که از امام حسن عسکری(ع) پرسیدند چرا شما اینقدر مخالف دارید؟ حضرت فرمودند: اول به خاطر اینکه مردم می‌دانند که حکومت حق ماست و اگر حق ما را بدهند دیگران نمی‌توانند بر مردم حکومت کنند، برای همین ما را تخریب و می‌کشند. دوم هم اینکه چون حضرت مهدی(عج) از ماست و او ظهور می‌کند و در کل عالم یک حکومت تشکیل می‌دهد و همه تحت سیطره او قرار می‌گیرند، برای این ما را می‌کشند که مهدی(عج) متولد نشود.

عاشق امام زمان(عج) باشید

وی تأکید کرد: از نظر اعتقادی و توحیدی رشد کنید، و در محافل خود حرف دنیا را نزنید، چکار این و آن دارید، چرا برخی اینقدر طمع دنیا را پیدا کرده‌اند و حتی در خانه‌های خود هم بحث آن‌ها فقط مباحث دنیاست؛ چرا عشق امام مهدی(عج) در دلهایتان نیست! توهم گناه باعث شده که در جامعه زنان و دختران روسری را هم از سر بیندازند و برخی هم چنان حرف می‌زنند که خود را عالم علم فقاهت و سیاست و اقتصاد می‌دانند، به جای اینکه کارگر برهنه شده غرب شوید، بیاید و کارگر امام زمان(عج) شوید.

استاد درس اخلاق اظهار کرد: بدانید اگر شرایط دنیا تغییر کند و همه بی‌حجاب و بی‌دین شوند، خانواده منتظر مهدوی تحت هیچ شرایطی در گرانی و بی‌بند‌وباری تغییر نمی‌کند و امام مهدی(عج) نیز مراقب آن‌هاست. خانواده منتظر مهدوی می‌داند و معتقد است که عاشق حضرت است و او صاحب دارد و روزی صاحب او می‌آید و الان هم تحت توجه صاحبش است و تغییر نمی‌کند.

آرامش واقعی در عبودیت خداست نه ویلای شمال

آیت الله احدی در پایان با بیان اینکه آرامش واقعی در عبودیت خداست، گفت: بدانید آرامش در مجالس امام زمانی است نه در ویلاهای شمال؛ آرامش با ماشین میلیاردی به دست نمی‌آید، آرامش در نماز شب است و این نماز شب و انس با امام عصر(عج) به انسان آرامش می‌دهد. اما برخی آرامش را اشتباه گرفته‌اند و در ویلا و پول و تفریحات غربی می‌دانند.

پایان پیام/.

شبکه های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام  / کانال ایتا  / کانال سروش  / پیچ اینستاگرام

منبع خبر : اختصاصی عترتنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه عترتنا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.