×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

زوجین همیشه حساب بانکی عاطفی همسرمان را پر کنیدبه گزارش  عترتنا؛خانم نمازیان، در کارگاه کاهش طلاق و حل تعارضات، در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت نرجس(س) یزدانشهر گفت: هر کدام از ما به اختیار خود همسرمان را انتخاب می کنیم، بنابراین باید رفتارمان را اصلاح کنیم تا اکثر مشکلات زندگی مشترک حل شود.

نیازهایی که آرامش برای زوجین می آورد

وی ادامه داد: نیاز به عشق و محبت، نیاز به آزادی، نیاز به قدرت، نیاز به بقاء و نیاز به تفریح از جمله نیاز هایی است که اگر شناخته و برآورده شود آرامش در زندگی را به ارمغان می آورد و هر کدام از این نیازها ممکن است در افراد متغیر باشد، بنابراین نباید همسرمان را با دیگران مقایسه کنیم.

نمازیان در ادامه دو مورد از عادت های مخرب در زندگی را بیان کرد و گفت: یکی از عادات مخرب انتقاد از یکدیگر است، انتقاد یعنی نظر دادن برای مسئله ای که از ما نظرخواهی نشده است و عادت مخرب دیگر سرزنش کردن در هر زمینه است.

مهمترین دلیل شکایت همسران

وی، سرزنش کردن و عیب جویی را مهمترین و رایج ترین دلیل شکایت همسران دانست و گفت: زن و شوهر به جای اینکه حرفشان را رک و راست به یکدیگر بزنند، دلخوری و نارحتیشان را در قالب عیب جویی بیان می کنند.

نمازیان ادامه داد: ما به عنوان همسر باید همیشه حساب بانکی عاطفی همسرمان را پر نگه داریم و هرگز از کلمات نیش دار و منفی استفاده نکنیم؛ غر زدن و نق زدن روز به روز همسرمان را از ما دور و دورتر می کند.

پرهیز از باج گیری عاطفی و لزوم پر کردن نیازهای عاطفی

وی یکی دیگر از عادات مخرب را باج گیری عاطفی بیان کرد و گفت: باج گیری عاطفی یعنی اینکه در همسرمان نقاط ضعف یا حساسی بشناسیم که موقع ناراحتی از آن استفاده کنیم و ادامه دادن این مسأله بعد از مدت زمانی باعث بی خیال شدن همسر نسبت به این نقاط ضعف می شود و کار خودش را پیش می برد .

کارشناس مشاوره افزود: دلیل اینکه ازدواج های زیادی با علاقه و عاشقانه رخ داده، اما بعد از مدتی دچار اختلاف و تعارض شده اند رعایت نکردن همین جزئیات و عادت های مخرب است که با مشاوره قابل حل است.

*حوزه

پایان پیام/.

شبکه های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام  / کانال ایتا  / کانال سروش  / پیچ اینستاگرام

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه عترتنا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.